Surfařka (2011)

Z počátku mě film silně odrazoval pobožnou tématikou a hromadou mladých krásných teens běhajíc pomoci poničenému Thajsku a dětem v Mexiku a řeči o bibli atd... A světe div se naštval mě i ten přehnaný sebestředný amerikanismus který je vidět snad ve všech podobných filmech. Ale... Pak přišlo to ALE. Film je natočen podle skutečné osoby, která se ve filmu i ukáže. Podle skutečné Bethany, která si tímhle prošla, která se setkala s tím predátorem z pravěku co si pochutnal na její ruce a která dokázala i přes tuhle ztrátu vrátit se zpět na prkno které znamená její svět. Uvědomil jsem si, že projít si tím samým co ona, nevím zda bych to jako ateista dokázal. Někdy mám pocit, že každý kdo si prošel něčím tak silným na svět najednou kouká trochu jinýma očima. Víc nesobeckýma, víc pozitivníma a člověka to hodně posílí. Proto 5*. Chválím kameru ve vodě a na vlnách, kameramani se zde opravdu vytáhli. /// Snad chyba ve filmu nebo nedokonalost daného záběru či má profesní deformace, ale když se vrátí z nemocnice a stojí ve svém pokoji s modrou stěnou v pozadí, herečce AnneSop. je vidět ruka ( ta ukouslá ), kterou digitálně špatně odstranili. Resp její matný zbytek ///

Mezi vlky (2011)

Něco mezi: Na ostří nože a NEŠTĚSTÍ LETADLA FAIRCHILD F 227 v podání s vlky. Každopádně mě to hodně bavilo i se mi líbilo. A upřímně potkat se s touhle zvěří opravdu nechci nikdy zažít... Chválím výdrž herců i filmařů kteří natáčeli při teplotách které jsou více než nehostinné. Bohužel 5* to ode mne nedostane a to už kvůli ději od kterého jsem čekal asi o něco víc.

Cigán (2011)

Film přesně ukazuje o čem tohle je... my jsme se přizpůsobili a společnost i chování v něm dali do nějaké míry. Oni se naučili jen ždímat a žit si podle svého bez jediné snahy... ale tohle je téma na dlouho i s různými názory. Film je dobře natočený a ukazuje život lidí co se od středověku nikterak zvlášť nezměnili.

Space Battleship Yamato (2010)

Jako fanda Sci-Fi jsem rád, že něco takového vzniklo a na Japonce je to sakra dobré. Děj nenudí a konečně vidím i jiný filmový spád než jsem zvyklí z amerických seriálů.

5 Days of War (2011)

Námět je výborný i způsob natočení se mi líbí, ale co mě opravdu dokáže udivit je naprosto nelogické chování novinářů v akci. Na co ten režisér myslel opravdu nevím... Lepší režie a film by mohl být v červených

Muži v naději (2011)

Stašová a její role matky co snese kde co mě opravdu baví :D "... Hlavně nám ty potvory tlačej cenu dolů... " A po delší době kvalitní český film který pobaví i se dotkne. Jen tak dál pane Vejdělku.

Bratři Bluesovi (1980)

Tak takhle dobře jsem se už dlouho nepobavil. Podstivě natočený film :) Dobrý humor i hudba.

Soukromý vesmír (2011)

Po shlédnutí nejdelšího časosběrného dokumentu od paní Heleny Třeštíkové musím jen konstatovat, že její práce jsou čím dál lepší. Těším se na další, který čeká na své sestříhání.

Přizdis*áči (2011)

Mám rád britský humor, ale tohle je přetažený.