• Krátkometrážní

Účastníci zájezdu (2006)

Toto môžem.Poctivá česká komédia podľa bestselleru Michala Viewegha plná láskavého humoru,vtipných gagov a v neposlednom rade výborného soundtracku Davida Krausa.Plejáda známych hercov na čele s Holubovou, Kleplom ... ,tiež príjemne prekvapila Anna Polívková.Pohľad na Chorvátsku pláž a filmového diania kolem nej bol pre mňa dobrým oddychom.

3:15 zemřeš (2005)

Ďalší z priemerných tuctových amerických hororov. Z námetu filmu,dľa skutočnej udalosti sa dalo ako sa povie,,vytrieskať viacej. Pravá hororová atmosféra tu vlaje iba miestami, lakačiek je tu požehnane, avšak aj tu platí pravidlo, že kvantita neprevyšuje kvalitu. Tieto aspekty naznačujú, že viacej ako 3* a 60% nedám.

Vodní svět (1995)

62%...Toto percentuálne hodnotenie vysoko podceňuje moje 5* hodnotenie.Ale zasa aj preceňuje a až tak sa nezhoduje s kritikmi , ktorý tento film úplne odpísali a tým aj názory divákov, ktorý navštívili kiná alebo si pustili dvd a jednohlasne sa zhodli na jednom slove:prepadák.Podľa môjho názoru sa , ale jedná o výborné dobrodružstvo s prvkami sci-fi a troškou ľahkej paródie(najmä Dennisom Hopperom ).Film má v sebe malé diery , ale aj tieto nedostatky sú pre mňa natoľko zanedbateľné, že moje hodnotenie nemôže zmeniť.

Rain Man (1988)

Jednoznačne najlepší film Barryho Levinsona.Keď si vzpomeniem, že natočil také braky ako napr. Hračky, tak sa mi ani nechce veriť, že zrežíroval takýto skvelý film. Herecký koncert Dustina Hoffmana, ktorému skvelo sekunduje Tom Cruise sa nevidí len tak často. Hlavne scéna v kasíne pri počítaní kariet, je nazpomenuteľná. - 90%

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Československé komédie 70. a 80. rokov milujem. Ale sci-fi komédie si myslím, že aj napriek vysokému hodnoteniu nie je pre tento konzervatívny národ to pravé orechové. Než by som sa mal na to po druhý raz pozrieť, tak to radšej zajtra vstanem a oparím sa čajom.

Bounty (1984)

Podľa môjho názoru ešte o chĺpok lepší ako Dobytie Raja a už s tradične vynikajúcim Anthony Hopkinsom sa tento ,,rímejk,, môže zrovnávať s originálom. Miestami trochu nudné, avšak tie desiatky minút po vzbure, ktorá vypukla a následné plávanie s loďkou po oceáne bolo vynikajúce tak isto ako atmosféra a beznádej , ktorá z hercom vyžarovala tak, že som ím to na 100% veril.

Znamení (2002)

Po vynikajúcom thrillere Šestý smysl nám talentovaný režisér Shyamalan prináša ďaľší z napínavých filmov, teraz o mimozemských civilizáciách. Na rozdiel od Spielbergovho Války svetov nám tento film prináša menej akcie , ale zato viacej budovanej atmosféry. Dlho som sa rozhodoval medzi 4 a 5*, no nakoniec, dávam 4* a 80%

Pupendo (2003)

Na prelome tisícročia bol Jan Hřebejk na vrchole svojej režisérskej tvorby .Pupendom sa ale stále na tom vrchole držal.Pelíškovsky antikomunistická atmosfére pracovala bezchybne i v tomto filme.Nechcem byť žiadnym vizionárom, ale myslím si, že Pupendo+Pelíšky budú alebo resp. že sú kultovými filmami v dejinách českej kinematografie.

Vítr v kapse (1982)

Jeden z prvých celovečerákov Lukáša Vaculíka , Sagvana Tofiho a Jaroslava Soukupa. Dá sa povedať, že aj celkom úspešný debut.Táto trojica natočila spolu ešte pár ďalších filmov, ktoré tiež za Vítrom v kapse nezaostávajú. Príčinou aj krátkej stopáže filmu má i celkom riedky dej a jednoduchý príbeh. Dlhšie som uvažoval, či dám 3 alebo 4* , avšak české filmy 70. a 80. rokov môžem a dramatické vyvrcholenie filmu spolu s hudbou Michala Davida ma priklonilo k 4* hodnoteniu.

Kvaska (2007)

Dá sa povedať taký muzikál o muzikálu .Ako komédia priemerná , ako muzikál mierne nadpriemerný. Výborná hudba Daniela Landy ,avšak ako mínus je tu veľa naivných a nelogických faktorov. Celkovo , ale Kvaska na mňa posobila uvolnene, oddychovo , teda 4* a 65%.