• Krátkometrážní

Oko (2002)

Made in China ,,aneb Tam za vodou v rákosí ,, sa natočil film , ktorý svojim pôsobivým potenciálom sa môže merať s kultovými americkými filmami.Nie síce svojimi hororovými prvkami , ale skorej svojou dramatičnosťou ,ktorá bola vážne veľmi dobrá aj spolu s finálnou fázou ,kde sa u režisérov prejavil prvok apokalypty a dekadencie. Hororové ľakačky neboli len ohraným klišé , ktoré nás v poslednej dobe (nie len)v béčkových hororoch zaplavujú čím ďalej viac,ale trochu inou ,,kávou,, ,u ktorej sa nápady američanov a aziatov nezaprú .

Střihoruký Edward (1990)

Krásny, dojemný film s vynikajúcou réžiou Tima Burtona.Jedna z klasík jeho filmovej tvorby a celej kinematografie.Morbídnemu Johnnymu Deppovi sekunduje krásna Winona Ryder, ktoré by som nazval dvojkou akýchsi ,,kráska a zviera,,.Za seba dávam 5* a 85%

Proč? (1987)

Smyczkov pohľad na túto nešťastnú udalosť sa mi veľmi páčil , tak isto ako spracovanie deja a námetu príbehu od Radka Johna. Toto je povinnosť každého fanúšika Sparty .Z akej strany sa , ale pozrie na tento film je už ale iba ňom....

Den po zítřku (2004) (TV film)

,,Katastrofický film,, , ktorý má efekty na takej úrovni, že oproti priemernej počítačovej hre je len hadrou na zem.

Kult hákového kříže (1998)

Reálny pohľad na rasizmus.Film nie je ale iba o neonacistoch, nenávisti , zášti ako napríklad v Romper Stomper..., ale hlavne o osude jednej nešťastnej americkej rodiny.Film, resp. režisér neukazuje rasizmus z pohľadu bielych,ale aj čiernych ako dokazuje záver filmu.O doslova hereckom koncerte Edwarda Nortona myslím si, že nemusím rozprávať,ostatne dôkazom je nominácia na Oscara.Záverom snáď len povedať, že je to ukážka toho,že definitívna symbióza odlišných rás asi nikdy nebude.

Klub rváčů (1999)

Čo sa stane keď sa spojí morálny Edward Norton s anarchistickým Bradom Pittom ? Vznikne ,,Projekt likvidace ,, a KLUB RVÁČÚ .O tom , že David Fincher si v totálnych zvratoch deja a nového rozprávania postáv doslova lubuje ,na to už sme zvyklí. Iné to nebolo ani v tomto filme .Film je dôkazom , že Pitt a Norton patria do špičky celého Hollywoodu a že Fincher so svojim Se7em sa priblížil vrcholu filmárskeho neba. Nechcem povedať, že s Klubem rváčú sa ho dotkol znovu, no minimálne sa mu priblížil.

Kmotr III (1990)

Tretí a asi aj najslabší diel tejto trilógie, no nutné povedať , že koniec tohto filmu ma takmer dojal . Výborný Andy Garcia a Al Pacino u mňa zanechali dojem 4* a 75%

Vrchní, prchni! (1980)

Keď je na scéne (alebo v zákulisí) Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak ,značí to že nás zasa čaká zmes gagov,inteligentného humoru a trochu tej nežnej drámy, ktorá pohladí na duši.Od námetu, scenára, hudby .....až po réžiu jedna z najlepších československých komédií.Ďalej neviem čo mám napísať,,, proste jednoznačne ,, jasných 5*.

Pelíšky (1999)

Výborná poctivá česká komédia.Toľko gagov a vtipných situácií nájdeme v českej kinematografii málokde.Pohľad o 30 rokov dozadu na dobu komunizmu, na rok 1968.Výborná hudba Petra Nováka ,Václava Neckáře a.i. , sú asi jediným plusom vtedajšej doby.Film takmer bez nejakej zvláštnej pointy ,avšak okorenenej hereckými výkonmi Kodeta, Vašáryovej, Donutila, Stašovej,alebo Polívku.Jednoznačne najlepší Hřebejkovina, ktorá sa radí medzi klenoty českého filmového plátna.

Obecná škola (1991)

Pre mňa jednoznačne najlepší Svěrákov film s výborným Janem Třískou ako prísnym , ale neskor aj obľúbených pánom učiteľom. Tu je práve dokaz, že rodinné duo Svěrákovcov keď sa spojí vznikne z toho krásny film, ktorý neomrzí ani po druhom,treťom ... pozretí. Ja dávam 5* a 90%