• Krátkometrážní

Gympl (2007)

Hip hop, sprejerstvo -to nie je nič pre mňa. No tento český filmek bol spracovaný celkom dobre , film mal spád , nenudil , na moj vkus niekedy trochu drsnejší humor-viz. T. Hanák, no ale 4* každopádne musia byť.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jednoznačne najlepší Formanov a Nicholsonov film. Film z prostredia psychiatrickej liečebne ? nič nové! No táto filmová klasika je o veľa vyššie ako iné filmy s touto tématikou. Medzi najobľúbenejšie moje filmy nepatrí-asi aj zásluhou trocha divného konca.Knihu tohto románu som nečítal, no 5* a 90 % je jasných.

Requiem za sen (2000)

Bomba, bomba, bomba...Tento film nemá chybu, či už po scénáristickej stránke alebo réžie. Špičkové herecké výkony hlavných hercov a posledných 20 minút zvyšuje adrenalín v krvi viac ako na horskej dráhe. - 95%

Dracula (1992)

Zaujímavo natočené dielo skvelého režiséra ,ktoré sa , ale veľa drží teraz už kultovej predlohy B.Stokera . Skvelé herecké obsadenie ,dobré réžia ,strih a triky u mňa zaposobili na veľmi dobrých 75% a 4*.

Maléry pana účetního (1980)

Trápnosť , nad trápnosť. Nechápem ľudí, ktorý sa na ,,Fantozziho,, pozerajú.

Frankenstein (1994)

Jednoznačne najlepšie spracovanie tohto príbehu v dnes už takmer nesmrteľného románu Mary Shelleysovej. Film na mňa takmer každým okamžikom dýchal svojou pompéznosťou baroka ,tvrdosťou vtedajšej doby ,romantikou hlavných postáv a desu výborného Roberta de Nira v podaní Frankensteinovho monštra ,ktoré k čudu okrem nenávisti k okoliu a k svojmu stvoriteľovi vie aj milovať.Skutočne silný príbeh ,ktorý svojou vizuálnou sci-fi stránkou ,hororovou atmosférou vo vzduchu a dojemnou drámou v srdci nešetrí.Čo len ďalej povedať: proste klasika hororového žánru vo výbornom podaní.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Máte chuť na chytlavú čiernu komédiu, fantasy horor alebo napínavú mystériu ?K tomu ako vždy skvelého Nicholsona a charismatický trojlístok Cher-Sarandon-Pfeiffer ?Nech sa páči! Tento film je pre vás ako stvorený. ...Nutno povedať, že dej filmu je veľmi plytký,zo začiatku spoznávame len hlavné postavy,mestečko Eastwick a sledujeme tokanie Jacka Nicholsona na naše dámy.Záver filmu a jej ,,Woodoo,,vyvrcholenie mi pripadalo trocha smiešne, no sci-fi -fantasy triky nemožno na tú dobu brať príliš vážne.Trocha rozporuplný film ,ktorý ma zavádza na hodnotenie medzi 3 a 4* ,no na variantu ,,b,, ma nakoniec presvedčila naozaj skvelá hudba J.Williamsa .

Zjizvená tvář (1983)

Skvelá gangsterka na čele s ešte skvelejším Al Pacinem, ktorému sekundeje Michelle Pfeiffer. Musím povedať , že postava kubánského Tonyho Montany sa mi páčila ešte viac ako v Kmotrovi Michael Corleone. U mňa 85% a 5*.

Planeta opic (1968)

Klasika sci-fi žánru.Schaffnerovi sa veľmi dobre podarilo urobiť taktiež z kultovej predlohy , o ktorej sa hovorilo ako o nesfilmovateľnej skvelý film.A tá konečná scéna, ktorá odhaľuje hlavnú pointu a jadro filmu patrí asi k najznámejším a najsilnejším scénam v dejinách kinematografie.Réžia a najmä nezapomenuteľná hudba(vysoké klavírne tóny) sú synchrónne s neskorším Motýlkom . Škoda len Burtonovho reamaku , ktorý celú sériu ( a hlavne prvý diel) zhadzuje.