• Krátkometrážní

Všechno nejhorší (2017)

Kto videl ,,Na Hromnice o den více,, vidí tu rovnakú paralelu a námet (na konci filmu hlavný protagonista na ňu aj symbolicky odkazuje), teraz v hororovom balení a detektívnej zápletke o hľadaní vraha, resp. pointy. Inak, nič zvláštne, čo by sa vymykalo priemeru, štandardu... , teda , okrem Jessici Rothe - jej (nielen) úsmev si zamilujete.

Muzzikanti (2017)

Čo si budeme hovoriť, Rapošove filmy nikdy nie sú žiadne hitprády a inak tomu nebolo ani v prípade tohto filmu. Bolo tu dosť vecí, ktoré ma iritovali a scény, ktoré tu proste nepatrili. Nedá sa, ale povedať, že to bolo nepozerateľné, na tu všetku biedu film celkom plynul, občas aj dobre bavil a celkový dojem a pocity spolu s naturalistickými obrazmi kamery dávam za plusové body.

To (2017)

Pred samotným zhliadnutím som si ani trochu nemyslel (navyše ako neznalec prvotného, originálneho filmu, či knižnej predlohy), že film o zlom klaunovi ma dokáže zabaviť. Ba, čo viacej, som nadmieru spokojný. Snímok diváka od začiatku až do konca drží v šachu napätí a vzhľadom na dlhšiu stopáž nenudí ani na chvíľu. Kingova adaptácia naviac v sebe dobre kombinuje akoby Foglarovské Rychlé šípy, veľmi vydarené Stoj pri mne (vo veľa bodoch podobné) od prítomného autora a tak trochu rozprávkovú hororovú auru á la del Torro. ... A už teraz sa teším na druhú kapitolu.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Prequel, ktorý je kvalitatívne o parník pred svojou ,,predchodkyňou,, . Ku koncu roku 2017 je tu kopec hororov, ale málo z nich dosahuje aspoň takú úroveň ako tento film.

Amityville: Probuzení (2017)

Klasicky šablónovito reinkarnovaný sequel, ktorý v záplave dnešných duchárčin padne ako prdel na hrniec a ktorý ma nemože ničím zvláštnym prekvapiť. Na tuto udalosť si počkám u Wana a jemu málo podobných. Slabšie 3*

Leatherface - zrození (2017)

Zasa znovu ničím výnimočný prequel legendárnej série, v ktorom sa dozviete kde, ako, prečo, kedy... to všetko začalo. Takže klasická šablóna, krvi viac než deja, scenáristické trhlinky a pár nezmyslov. Slabší priemer.

Krvavá léta (2017) (pořad)

Trpké (avšak nutné) pripomenutie krutých a temných čš. dejín.

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Rodinný přítel má charakter a potenciál vyšší než na čo dosiahol. Zo začiatku dobre rozbehnuté, malo to napätie, pointu, všetko o.k. Po čase príbeh strácal dych, nudilo to a hlavne celkový obraz a rozprávanie bolo neučesané.

Bába z ledu (2017)

Typický Sláma. Civilné dialógy, pojatie takmer bez hudby, komorná atmosféra a na konci psychické rozloženie. Znovu hovorím , bravo !

Člověk proti zkáze (1989)

Film o velikánovi českej lyrickej tvorby v peotickom vyznení a duchu. Film, ktorý trochu neštastne zapadol do doby po prevrate a ktorý je trochu nedocenený. Film, ktorý je srdcovkou Josefa Abrháma. ...Toto všetko z jeho úst.