• Krátkometrážní

Prázdniny pro psa (1980)

Veľmi milý film pre všetky generácie.Filmy s Tomášem Holým sú zlatým fondom kinematografie.

Tři chlapi v chalupě (1963)

...a všetci splnili plán a žili šťastne až do smrti....Že ide o agitku, by som ešte dokázal prekúsnuť, ale že to nie je vtipné, u komédie nejde.

Filmkompas (2010) (pořad)

Aj cez menšie publicistické klišé a určitú hraničnosť a úzkoprsosť je to pre milovníkov filmu, ako aj mňa, povinné čítanie.

Obřad (2011)

Len pre začiatok.Titulok s názvom: ,,Inšpirované skutočnými udalosťami,, , netreba brať do podvedomia až tak vážne.Ani nie pre hororové prvky, ako pre otázku diabla vs. Boha.......Tieto faktory a svoj postoj nechávam inde a kým sa mám zamerať priamo na film, bol som spokojný.Anthony je ako vždy skvelý a finálna fáza jeho výkonu bola len čerešničkou na torte.Filmov s touto tématikou už máme za sebou radu.,,The Rite,, nie je síce ničím iný a ani prelomový, no atmosféra bola budovaná dobre, napätie nebolo postrádateľné, len snáď na menšie vytknutie by som spomenul príliš spojlerov a predvídateľnosti v rozuzlení deja v závislosti s jej gradáciou.

Šňup (2002)

Snažilo sa to byť štýlové, originálne, zjeté, vtipné....Niektoré aspekty, resp. každá časť si vychádzala dobre, avšak problém bol v tom, že ako celok to bolo nekompaktibilné a obsahovo prázdne.

Candy (2006)

Hlavnú zbraň tohto filmu ako záruku úspechu vidím jednoznačne v silnom, pútavom príbehu a skvelých hercoch.Aspekt, ktorý zráža hodnotenie od plného počtu je v mojich očiach vonkajšie vyumelkovanie, ktoré akoby sa bálo byť artové.

Zabil jsem svou matku (2009)

Veľmi osobitý film, silné téma a hlavne na debut mladého režiséra celistvý a precízny celok.Nie je až toľko filmov, z ktorých emócie idú až na dreň.

Na skle maľované (1980) (TV film)

Dočo ako Jánošík je síce takmer bez chyby, či po hereckej alebo speváckej stránke, ,, Buď, zbohom dievčina,, a ,, Čo som sa...,, sú legendárne a nádherné pesničky.V celkovej forme mi ale táto kombinácia ľudového folklóru a hereckého libreta pôsobila niekedy až gýčovito a smiešne.

Yojimbo (1961)

Pri pohľade na Toshiro Mifuneho v úlohe bezmenného ronina niet charakteristickejšieho slova ako: charizma.Jeho herecká rola je tu dokonale obrazovo vytesané a spolu s podmanivou hudbou je zážitok ho len sledovať.Tento fakt, ale ostáva azda len jediným pozitívom z tohto filmu.Kurosawa a jeho rukopis je tu jasne viditeľný, ale navzdory všetkému je to naťahované, nudné a vzhľadom v kontrastu so stopážou aj pridlhé.Bojové scény,resp. ( len dve) sú bez atmosféry a napätia a takmer žiadnej efektivity.Stále viacej a viacej sa tak utvrdzujem v názore, že Leoneho remaky sú minimálne o stupeň kvalitnejšie a hlavne zábavnejšie.