Casino Royale (2006)

728. hodnocený film: Čekal jsem styl klasických bondovek, jenomže tohle už nemělo moc společného s bondovkami a ani ne tak moc s předchozími díly. Casino Royale přímo přetéká akcí, napětím a surovostí, jako dosud žádný jiný film o Jamesi Bondovi. Craig je skvělej a dokázal se zhostit role přímo výtečně. Eva Green je nádherná, až to není možný, jak krásnou herečku tam byli schopni dostat. Jak říkám, film by nemusel být o agentovi 007, ale takhle dodává role Bonda filmu na výjimečnosti. Daniel Craig je frajer a elegán jako svině, takže není co vytknout. 5* je fakt jistejch. Taky bych mále zapomněl na již tradiční úvodní malované intro, které bylo obzvláště povedené. 5*

Muž se zlatou zbraní (1974)

727. hodnocený film: Pro mě tohle byla jedna ze 2-3 nejlepších bondovek, které jsem kdy zatím viděl. Dokonalý Roger Moore, skvělý hlavní nepřítel a Nick Nack coby trpaslík / záškodník, prostě parádní podívaná. Film má spád, dobrou hudbu, dokáže vtáhnout diváka do děje a zároveň jej usadit do křesla při pohledu na polonahé ženštiny ( Britt Ekland byla nádherná). Není co vytknout, takže 5* je daných. 5*

Kult hákového kříže (1998)

726. hodnocený film: Když jsem tento film sháněl, tak nebyl k dostání. Když už jsem jej sehnal, neměl jsem moc do něj chuť. Nelituju však ani jedné minuty tohoto filmu, protože jsem se navísost bavil. Film si na nic nehraje a neužívá žádných pozlátek a ani prvků, kterými by se mohl zavděčit divákovi. Edward Norton je skutečně dokonalej herec a musím uznat, že jsem jím bal fakt šokován, co dokázal předvádět. Úžasné bylo také střídání barevného a černobílého obrazu filmu, který ještě dokázal podtrhnout agresivitu / pravdivost / důležitost tématu. Bylo to pro mě zase něco nového, ale zároveň dokonalého. 5* je neodmyslitelně na místě. 5*

Ukradené Vánoce (1993)

723. hodnocený film: Po překrásně zpracované Mrtvé nevěstě Tima Burtona jsem se opět dočkal, že tahle grafika je skutečně hodně poutavá a příběh, který ji doplňuje, je úžasný. Krásné postavičky a miloučké hlásky, to je prostě celý film od začátku do konce. 5* je jasných, třeba i za tu hudbu. 5*

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

719. hodnocený film: Úžasná podívaná od začátku do konce. Od pohledu na přestárlého Brada Pitta až na Brada Pitta do jeho poslední podoby. Celý film má úžasný příběh a je dokonale vyprávěn. Cate Blanchett byla pro mne okouzlující jako nikdy a dokonale se doplňovali. Fantasické kostýmy a malé životní etapy (obzvláště ty Bradovy) dokázaly udělat z krásného filmu ještě krásnější. Pro mě je jedním z nejlepších filmů roku 2008, který jsem viděl a mohu jej proto jen doporučit. 5*, nikdo nemohl čekat snad ani nic jiného. Ani já ne... 5*

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

717. hodnocený film: Tak tohle byla prozatím ta nejlepší "bondovka", co jsem v pořadí mnou viděných filmů o 007 viděl. Vynikající Connery jako vždy, kterému dali přenádhernou ruskou krásku Taťánu Romanovovou. Okouzlující příběh a dokonalá hudba, která je už standartní záležitostí. Technická drobnůstka v podání kufru s nožem, plynovou rozbuškou a sadu zlatých mincí potěšila, avšak nejvíce fandy Jamese Bonda potěší jeho vůz. Filmu ale není co vytknout, ani skvělého protivníka. Ještě jednou - skutečně brilantrní příběh a do konalá "bon dgirl". 5* pro "Srdečné pozdravy z Ruska". 5*

Žiješ jenom dvakrát (1967)

716. hodnocený film: Rozhodně se můžu opřít o tento film, pakliže bych chtěl hledat jedny z nejlepších "bondovek". Další naprosto dokonale rozehraná partie v podání Seana Conneryho coby agenta 007, protože on byl skutečně snad tím nejlepším přestavitelem Jamese Bonda a ať si říká kdo chce co chce. Film má opět vynikající příběh a nápad zasadit jej do Japonska, to byl skutečný majstrštyk. Nádherné prostředí a vynikající akce už tak tradičně zdobí filmy o agentu 007. 5* je opravdu zasloužených. 5*

Thunderball (1965)

715. hodnocený film: Rozhodně stejně dobrý film s agentem 007 jako tomu bylo v případě vynikajícího goldfingera (a to je skutečně co říct). Vynikající soupeř a navíc úžasné podvodní záběry dělají z Thunderballu skutečný skvost a další vynikající kapitolu o Jamesi Bondovi. Navíc je zde opět další škála tehdejších krasotinek, které podlehli (jako vždy). Vynikající závěr a celý film. Hudba jako vždy skvělá, proto 5* není ani snad překvapením. 5*

Goldfinger (1964)

714. hodnocený film: Nemám co vytknout, protože Connery byl vážně dokonalej. Příběh byl na špičkový úrovni a konečně jsme se mohli dočkat i prvních vychytávek na úrovni. Úžasná hudba a protivník s kloboukem, co seká hlavy. Není fakt co vytknout... 5* je jasnejch jako nikdy jindy. 5*

Milionář z chatrče (2008)

713. hodnocený film: Ani jsem se fakt moc netěšil na tenhle film, protože mě až moc odradila ta fantasmagorie, kterou vyvolal svým uměleckým dojmem i tím, co dokázal při předávání zlatých sošek... A nyní? Jsem vopravdu nadšenej z tohoto snímku, protože sice jsem něco tušil, o čem to vlasně bude, ale nějak do hloubky jsem se o Milionáře z chatrče nezajímal. Vynikající příběh a skvělé vtažení diváka do atmosféry filmu, až si jakoby říkáte, že jste tím ústředním hrdinou. Nádherná hudba a úžasná čistota a upřímnost (snad to není naivní z mé strany). Hodně mi tenhle film připomněl snímek "Město bohů", který nás také zavedl do prostředí, které není pro tvůrce filmů zrovna tyipickým. Co tedy říci závěrem? Milionáři z chatrče nemohu vytknout vůbec nic a navíc, představitelka ženské role Latiky je skutečně nádherná. Film je 5* a zasloužil by si být v mém topu, to bezpochyby. Tak snad jednou, až budeme zaškrtávat top 20, 30 nebo 50, tak snímek "Milionář z chatrče" tam jistě bude. 5*