DruidKarel

DruidKarel

Karel Mach

okres České Budějovice
Let's go Sparta let's go!

homepage

• 1.10.2011  07:54

1102. hodnocený film:

• 29.9.2011  22:32

1101. hodnocený film:

• 29.9.2011  21:27

1100. hodnocený film:

• 23.9.2011  12:06

1097. hodnocený film: Jackye Chan a Jet Li jsou zárukou kvalitních akčních soubojů. Tohle je jenom obyčejná kungfu podívaná, která je doplněná o střídání děje v čase současném a děje v minulosti staré Číny. Spousta dobré akční podívané, podpořené skvělými hereckými výkony dvou bojovníků a pak také průměrný příběh, stačí právě na 3*, které filmu uděluji. 3*

• 21.9.2011  21:54

1096. hodnocený film:

• 8.9.2011  18:04
    Kazatel (2011)

1091. hodnocený film: Napůl Mad Max, napůl Underworld. Tenhle film vypadal od začátku do konce po vyzuálních efektech na výbornou, ale příběh se táhne, hercké výkony jsou nemastné, neslané a jediný Paul Bettany film nespasí. Snímekpůsobí správně temně a vy si připadáte jako na konci světa. Skvělá myšlenka, která sice není nijak inovativní, ale apokalyptický svět a sci-fi jde dohromady. Jen, kdyby se film tak netáhnul. Navíc spousta akce, která má šťávu. Já film hodnotím pozitivně a 3* pro něj určitě nejsou ostudou. 3*

• 5.9.2011  22:04

1090. hodnocený film: Ač si snímek moc lidí asi nepovšimne a jeho hodnocení ani další nenaláká, přesto musím říct, že se mi film líbil. Je hodně podobný filmu "Noc v muzeu", ale je myšlen dalško vážněji a dokonce jsou v něm i velmi milé, hezké a pravdivé dialogy. Žádné oblbovačky, skvělí herci a krásná Natalie Portman dodávají filmu šťávu. Jen těch dobrých chvil ve filmu bylo málo a tak se dlouhou dobu nudíte. 3* jsou tedy maximem a nakonec jen průměrným hodnocením pro průměrný film. Škoda, snímek měl jednoznačně větší potenciál. 3*

• 12.8.2011  16:52
    Rec 2 (2009)

1082. hodnocený film:

• 1.8.2011  18:27

1071. hodnocený film:

• 2.7.2011  18:33
    Vřískot 3 (2000)

1063. hodnocený film: Další variace na příběh o vraždícím monstru, které je zahaleno pod rouškou hororové masky. Neve Campbell mi zůstane asi navždy spojena s rolí Sidney Prescottové, podobně tak zi zapamatuji i jiné role, například roli hloupého a mě nepříjemného policisty. Rozhodně tento díl série s ničím převratným nepřišel, a proto uděluji průměrné hodnocení 3*. Opravdu tak mohu doporučit jen těm, kteří by se necítili dobře, kdyby neviděli další díl ze série. 3*

• 16.6.2011  15:42

1053. hodnocený film: Velkým lákadlem na tenhle film byl pro mě jednoznačně Bill Nighy, kterýho jsem si skutečně oblíbil z filmů "Láska nebeská" a "Underworld". Pak jsem se ještě těšil kvůli Nicku Frostovi, ale ten mi v tomhle filmu velkou potěchu zrovna nedělal. Asi to bylo jeho rolí, ale nakonec jsem si i na něj zvykl. Určitě ale není špatnej nápad, když uděláte film o lodi, která se živí pirátským vysíláním rock 'n' rollu, který tolik jejich Anglie v té době miluje. Hudba je pak tím asi nejlepším z celého filmu. Spousta minut a nevelké množství vtipů pak pro mě z tohoto snímku dělají jen průměrnou komedii, na kterou asi zase brzy zapomenu. 4* jsou v nedohlednu a tedy 3* jsou tím pravým ohodnocením, kterí si snímek zaslouží. 3*

• 10.6.2011  18:14

1050. hodnocený film: Miyazaki mě svými filmy natoli okouzlil, že jsem se skutečně stal jeho fanouškem. Tohle nejsou disneyovky a ani to není z dílen studie Pixar. Navíc to není tak infantilní jako Pokémon a je to skutečně libůstka pro oko diváka. Pro oko dospělého, ale i dětského diváka. Příběh je tak trochu japonsky fantaskní a to je dobře. Grafika odpovídá předešlým Miyazakiho snímkům a dokonale koresponduje s tématem i zasazením příběhu do prostředí. Celé mi to jen kazí to srovnávání s mnou dříve shlédnutými snímky tohoto režiséra. 3* jsou tedy jen průměrným hodnocením, ale já věřím, že se mi ještě naskytne možnost vidět některý z jeho snímků. 3*

• 5.6.2011  08:58
    Halloween (1978)

1045. hodnocený film: Skutečně nechápu tak dobré hodnocení snímku, který je svou pověstí kultovní. Jamie Lee Curtis tehdy ještě prsa nevisela a horory se točily jako o závod. Tenhle by měl být společně s "Noční můra v Elm Street", "Smrtelné zlo", "Vetřelec" a "Čelisti" tím nejlepším, co horor dal. Jenže je tu vrah, který ačkoli unikne a je neskutečně hloupý, tak je zneškodněn. Jen co se ale vyšetřovatel a J.L. Curtis ohlédnou, už je zase pryč. Moc jsem se ani nebál, takže tento horor hodnotím pouze jako průměrný. Tomu odpovídají jen 3* a na víc to ani nevidím. 3*

• 28.5.2011  20:01

1041. hodnocený film: Milý příběh se známými filmovými postavičkami z mého dětství. Medvídka Pú jsem měl vždycky rád, ale už se s novou dobou vytrácí jeho kouzlo. Převedení animovaných zvířátek na plátna kin a ještě občasná nevhodnost příběhu, dělají ze žlutého medvěda a jeho přátel jen průměrnou zábavu pro dítě.3* jsou maximem, protože nahánět strach malému dítěti Sloniskem, které je vlastně mírumilovné slůně, je hodně pod úroveň. 3*

• 28.5.2011  10:10

1040. hodnocený film: Určitě se jedná o pěkně zpracovanou pohádku, kde si děti i dospělí uvolní myšlenky a přenesou se do vánočních časů. Samotné zpracování filmu je bez výtky, ale ten příběh... Příběh je prachobyčejný a naprosto předvídatelný. Prostě tu máme jednoho mrzutého, starého muže, který začne pociťovat ducha Vánoc a převrátí své myšlení vzhůru nohama. 3* jsou proto jen průměrným ohodnocením pro průměrný film a tedy i dostatečnou odměnou. 3*

• 21.5.2011  09:07

1037. hodnocený film: Nebudu zastírat, že jsem si tenhle film nevybral náhodně. Mám rád filmy s Tilem Schweigerem a to nejen proto, že je to sympaťák, ale taky proto, že umí fakt dobře hrát. Od dramatické role, kde ztvární sviňáka, přes romantiskou duši až po blázna. Film má určitě zajímavý příběh, kde se snaží Eddie (T.S.) hrát hodnýho na všechny strany, ale jednoznačně se mu to vymstí. Když mu hrozí ale 25 let vězení za zabití společníka, nedokáže u soudu říct, že jej zabila jeho sekretářka, kterou jeho společník a zároveň budoucí švagr znásilnil. Ten však vydíral Eddieho, protože na něj měl kompromitující fotografie s jinými ženami a to by jej mohlo stát místo v rodinné firmě jeho nastávající, kterou vede její otec. Pak se to ale až příliš zamotává a vy jen žasnete, jak je patrná snaha tvůrců tohoto filmu vykličkovat ke zdárnému závěru, až zapomíná trochu na kvalitu samotného snímku. 3* jsou proto maximem, který film ode mě dostane, i když si vedl více než dobře. Rozhodně měl navíc a věřím, že kdyby se tématu chopil někdo schopnější, měl by film s klidem o 20% lepší hodnocení. 3*

• 15.5.2011  10:23

1035. hodnocený film: Tenhle film nepřináší zhola nic nového. Je to jen další americká komedie, kde se teenager (nebo si aspoň na něj hraje) oblékne dres jím vymyšleného superhrdiny a jde do ulic bojovat proti gangům. Jeho dalším cílem je pak krásná Cameron Diaz, která nemůže zavadit o pořádnou roli (tak to fakt je) a tak bere, co jí pod nohy přijde. Už to dávno není mladice a její věk se nezadržitelně blíží čtyřicítce. Už by si asi měla začít vybírat kvalitnější role a hlavně i filmy. V tomhle snímku to ale funguje nakonec kvalitně a já se bavil, takže to vůbec není takové zklamání, jaké jsem snad čekal. 3* jsou proto milým překvapením a já film hodnotím veskrze kladně, ale průměrně. 3*

• 12.5.2011  18:11

1034. hodnocený film: Už to tak bývá, že se rád koukám snad na všechny filmy s Owenem Wilsonem a tak jsem i tentokrát neudělal výjimku. Film je to ale dost zvláštní. Owen Wilson jako totálně ujetej syn, kterej si začne se svou sestrou (Gwyneth Paltrow), která tajně kouří. Jejich bratr (Ben Stiller) pak nemůže překousnout svého otce (Gene Hackman), kterého tak dlouho neviděl a navíc jejich matka si začne s černochem. Film je to opravdu hodně zvláštní a dost postavenej na hlavu. Pokud budete nevěřícně krouti hlavou nad tím, co vidíte, pak byl záměr tvůrců filmu úspěšně splněn. 3* si ale tenhle film zaslouží, i když to není žádná pecka. 3*

• 6.5.2011  16:04
    Lijavec (divadelní záznam) (1997)

1031. hodnocený film: V téhle hře, jako by se mi vytratila polovina vtipu i nápadů, kterými cimrmanologové vždy tak hýřili. Už to není taková zábava, jako třeba České nebe nebo Hospoda Na Mýtince. 3* jsou maximem, protože mě to hodně zklamalo a určitě to byla prozatím nejslabší hra, kterou jsem mohl od této tvůrčí skupiny vidět. 3*

• 2.5.2011  12:50

1030. hodnocený film: Asi mě minula vážnost tématu, která pojednává o špinavých zahraničních amerických praktikách týkajících se válečných konfliktů, ale Julia Roberts coby vlivná žena, která zde ztvárnila blonďatou čubku, mě tenhle film proměnila v nekonečné muka, kdy jsem očekával konec jako smilování. Navíc si myslím, že Tom Hanks jako Charlie Wilson se zrovna neosvědčil, neboť to pro něj zrovna role nebyla. Asi by to chtělo příště popřemýšlet a ne cpát všude pana dokonalého a zrzku z Pretty Woman. Tahle kombinace nezafungovala a tak jsou 3* maximem. 3*

• 25.4.2011  21:14

1024. hodnocený film: První díl byl skvělý. Druhému se povedlo navázat a pobavil až až. Ale tenhle jen už parazituje z úspěchu předešlých filmů. Obsazení zůstalo stejné, příběh velmi podobný a vtipu ubylo. Navíc ta otřesná Barbra Streisand mě už vážně dohání k šílenství, protože ji fakt nechápu, jak se může hnát ještě na filmová plátna, když už má svou slávu (u mě ale jen malou) již dávno za sebou. Ještě štěstí, že tu máme mazáckého Roberta De Nira, který je skutečně nepříjemným tchánem a Jebalovi (Ben Stiller) nedá chvilku pokoj. Pak je tu Owen Wilson, pro kterého v této již trilogii zbylo opět zanedbatelně málo prostoru. 3* si film ale zaslouží, i když nevím, jestli bych ještě stál o pokračování série. 3*

• 17.4.2011  09:00

1020. hodnocený film: Jak už to tak u mě bývá, tak prostě chci vidět pokud možno každý film s mým oblíbeným hercem - Owenem Wilsonem. Jenže v tomhle případě hraje Owen druhé housle, neboť se právě jeho bratr Luke prezentoval jako hlavní postava filmu. Komedie je to však naprosto průměrná a vy jen koukáte na to, co jste již několikrát viděli. Sice se párkrát zasmějete, ale když tahle dvojice začne prodávat pasy ilegálním přistěhovalcům, spíš se jen modlíte za konec. Nebyl to rozhodně špatný film, byly už i horší, ale příště v tomto případě dejte na hodnocení filmu. 3* jsou maximem, které já tady nabízím. 3*

• 14.4.2011  18:15

1017. hodnocení: Dan Landa jako novodobý mecenáš už vystupoval několikrát a někdy je jeho role příjemná, ne však moc v tomto případě, kdy působí jako rádce bezpečné jízdy spolu s Romanem Krestou, který je jinak namachrovaný až na půdu, protože je to přece několikanásobný mistr ČR v rallye. Už jsem ale i viděl horší pokusy a konečně mohou tak diváci vidět v roli školitelů lidi, kteří to s volantem skutečně umí. 3*, protože jen těžko tohle může aspirovat na nějaký hit. Určitě ale dobrý počin. 3*

• 11.4.2011  16:54

1015. hodnocený film: Člověk by si řekl, že ho po shlédnutí předchozích dílů a se stále omílajícím se završením celé série, dočká vynikajícího filmu s ohromným příběhem. Jenže ouha, chyba lávky. Nejsem typickým požeřačem fantasy filmů pro mládež, ale filmy s čarodějnickým učněm se mi skutečně zalíbily. Byl jsem se všemi předchozími filmy spokojen a s některými dokonce natolik, že si zasloužily i 5*. Nyní si ale nejsem zcela jist, zda se skutečně těším na úplný závěr celé ságy. Podle mě nebude moct totiž ono "finále" moct co čerpat právě z tohoto dílu, protože je to jen dlouhatánská rozbabrávačka, která má sice skvělou hudbu a dokonalé kostýmy, ale to má dneska dost filmů. Příběh je totiž dosti bídný a vůbec nepřináší pro diváka nic nového. A to ani pro fanouška... Příběh je totálně provařenej a některé vtípky, jako když je na plátně najednou asi 8 krát Harry Potter a každý má hlas svého původního majitele..., prosím vás, to si snad děláte ze mě prdel? Trapnost... Nevím, ale i když se těším na poslední část celé téhle čarodějnické skládačky, stejně si myslím, že to asi nebude žádnej zázrak. Tohle mě skutečně moc zklamalo a jen s odkázáním na předešlé díly dávám 3*. Tohle se udát na začátku celé série, tak by to byl docela propadák a určitě by to nemělo takové pendum pokračování. 3*

• 10.4.2011  22:20

1011. hodnocený film: Musím uznat, že to byl docela zajímavý dokument o tom, jak holka nebo žena dokáže propadnout módním trendům. Pak jsem se taky pozastavil nad tím, jak moc české ženy utrácejí za dámské časopisy a také jsem naprosto zíral nad neochotou redaktorky dámských časopisů z vydavatelství Stratosféra. Paní, místo toho, aby byla ráda, že jí takhle udělá někdo reklamu a možná přispěje k ještě většímm prodejům, se otočila a odmítala odpovídat na otázky, na které neznala odpověď. 3* si ale stejně zaslouží, protože byl pro mě dosti překvapující. Akorát bych příště upustil od sledování nějaké pipiny, která je z ošklivky rázem princeznou. To už je hooodně staré téma. 3*

• 9.4.2011  20:51

1010. hodnocený film: Podle hodnocení, které zde vidím, jsem čekal skvělé představení Jima Carreyho a ostatních. Těšil jsem se na skvělé slovní hříčky, báječnou výpravu a dokonalé kostými v překrásném prostředí. A co mi z toho vyšlo? Že nebýt Jima Carreyho, asi by to byl pro mě odpad a nejraději bych na tenhle film zapomněl, protože mi film přijde jinak dost trapný a až moc dětský. Na tom by nebylo nic špatného, ale některé role se naží být si až tak velkým protipólem, že to působí dosti nudně a uměle. 3* jsou maximem, které mohu dát, protože celý příběh je dost ubohej a jediný jasný bod ve filmu jje onen skvělý herec Jim Carrey, který filmu vtiskl duši a ne jen své jméno v titulcích. 3*

• 7.4.2011  09:24

1008. hodnocený film: Ačkoli už dávno nepatřím na základní školu (aspoň věkem teda ne), tak jsem se skutečně na tenhle snímek těšil. Téma Atlantida mě zajímalo vždycky a byl jsem zvědav, jak se s tím poperou animované postavičky v celovečerním filmu. Určitě musím ocenit netradiční grafické ztvárnění postav i celého filmu, které se mi líbilo. Příběh byl fajn, ale tak tím to asi končí. Určitě mě naštvala snaha o humor ve filmu, který zcela vyšuměl a vůbec se tvůrcům nepovedl. Taky to zbytečné protahování konce bylo k ničemu a dovedl bych si s klidem představit film o cca 10-15 minut zkrátit. 3* jsou tedy vším, co mohu filmu nabídnout a nakonec i s konstatováním, že mě dost zklamal. 3*

• 31.3.2011  12:44

1002. hodnocený film: Asi nejsem z těch, které by bavili židovské vtipy o Roubíčkovi a panu Kohnovi. Asi jsem zcela dobře nepochopil poslání tohot filmu, ale co jistě vím, tak to, že Graham Chapman mě nikterak ve své roli nezaujal a já film shlédl jen na základě jeho skvělých preferencí. Moc jsem od filmu nečekal a moc ani nedostal. Pár vtipných pasáží, kdy si LFJ dělá srandu z Římanů a schválně naráží na otázky křesťanství a pohrává si vtipně se sprostými slovíčky, to byl vrchol celého filmu. Jinak asi zaklapnu notebook a půjdu k dalšímu filmu, protože 3* si tenhle film ode mě maximálně vyslouží. 3*

• 26.3.2011  09:41

1000. hodnocený film: Film byl v mém hledáčku již hodně dlouhou dobu, až se mi jej nakonec podařilo i shlédnout. Skvělé herecké obsazení věstilo mnoho a já se tak těšil, až jsem to s tou dobrou náladou přepískl. Owen Wilson, Liam Neeson a Catherine Zeta-Jones tomuto filmu dali snad vše ze svého hereckého umu, ale stejně to bylo asi málo. Film má dobrou, ba co víc, skvělou zápletku, kdy se skupinka lidí vydá na osamělé panství, které je opředeno spoustou záhad, aby se zde podrobili zkoušce strachu, kdy bude na nich a jejich myslích prováděn experiment. Celá expozice a prostory filmu vypadají nádherně a jen těžko bych hledal srovnání s něčím podobným. Film se pak i dobře rozjel a já měl skutečně husí kůži po těle, ale závěrečná fáze a silueta ducha v prostěradle myšlenku dokonale zabily a já zase klesl v křesle jako malé kotě ke své kojící mámě. Pro mě to tedy bylo dost velké zklamání, ale i tak dávám 3*, protože zhruba první hodinu jsem se skutenčně moc dobře bavil. 3*

• 19.3.2011  16:21
    Juno (2007)

997. hodnocený film: Ellen Page, coby vycházející hvězda filmového průmyslu a "pilgrimovský" Michael Cera, který se měl najednou stát otcem dítěte, které vzešlo z nahodilého sexuálního ukojení dvou mladých školáků. Vtipný příběh, který mi přišel, jako špatně podaný a s daleko větším potenciálem úspěchu, než na který ve skutečnosti dosáhl. Určitě se ve filmu najde spousta vtipným momentů, ale spíše tento film chápu jako návod mladým puberťákům, aby svůj sexuální život brali zodpovědně a že to takhle nějak může dopadnout, když se něco nepovede. 3* jsou maximem, které film ode mě dostane, protože mě docela zklamal. 3*