Den D (2008) (pořad)

1004. hodnocení: Rozhodně inovativní pořad, kdy skupinka několika "vynálezců" nebo jen chytrých mozků, postupně předkládá zajímavé návrhy, které by chtěli realizovat za přispění jejich finančního kapitálu, o který si přišli do pořadu říct. 4* si pořad jasně zaslouží a Tomio Okamura je jednoznačně moderním mužem, který ví o byznysu své. 4*

Vysoká hra (2011) (pořad)

1003. hodnocení: Pamatujete si na ten pořad, kde se holohlavý moderátor ptal lidí na nepříjemné otázky a když na sebe práskli všechno a popravdě, tak za to ještě dostali zaplaceno? Tak i tentokrát najdete v této soutěžní hře Petra Šišku, který polkádá otázky ve vědomostní soutěži lidem a ti mají zase spoustu možností, jak odpovědět či spoustu nápověd. 2* jsou maximem, které mohu dát, protože těchle variací na vědomostní soutěž už tu bylo a nikdo nedokázal vymyslet nic inovativního... 2*

Život Briana (1979)

1002. hodnocený film: Asi nejsem z těch, které by bavili židovské vtipy o Roubíčkovi a panu Kohnovi. Asi jsem zcela dobře nepochopil poslání tohot filmu, ale co jistě vím, tak to, že Graham Chapman mě nikterak ve své roli nezaujal a já film shlédl jen na základě jeho skvělých preferencí. Moc jsem od filmu nečekal a moc ani nedostal. Pár vtipných pasáží, kdy si LFJ dělá srandu z Římanů a schválně naráží na otázky křesťanství a pohrává si vtipně se sprostými slovíčky, to byl vrchol celého filmu. Jinak asi zaklapnu notebook a půjdu k dalšímu filmu, protože 3* si tenhle film ode mě maximálně vyslouží. 3*

Občanský průkaz (2010)

1001. hodnocený film: Po dlouhé době opravdu znamenitý snímek z dílny českých tvůrců. Opravdu jsem se těšil na tenhle film již podle prvních trailerů, ale až tolik jsem sutečně nečekal. Skvělé herecké výkony neznámých herců, skvělé kostými a celkový duch doby, který na vás dýchne z každého milimetru filmového pásu. Byl jsem mile překvapen, jak se do filmu povedlo zařarit tak dobře hudbu a nakonec se z něj stala komedie, drama i tragický příběh o lidech, kterým komunismus zničil život. 5* si zcela jistě zaslouží a byl jsem rád, že se na něj koukla i má milá Péťa. 5*

Zámek hrůzy (1999)

1000. hodnocený film: Film byl v mém hledáčku již hodně dlouhou dobu, až se mi jej nakonec podařilo i shlédnout. Skvělé herecké obsazení věstilo mnoho a já se tak těšil, až jsem to s tou dobrou náladou přepískl. Owen Wilson, Liam Neeson a Catherine Zeta-Jones tomuto filmu dali snad vše ze svého hereckého umu, ale stejně to bylo asi málo. Film má dobrou, ba co víc, skvělou zápletku, kdy se skupinka lidí vydá na osamělé panství, které je opředeno spoustou záhad, aby se zde podrobili zkoušce strachu, kdy bude na nich a jejich myslích prováděn experiment. Celá expozice a prostory filmu vypadají nádherně a jen těžko bych hledal srovnání s něčím podobným. Film se pak i dobře rozjel a já měl skutečně husí kůži po těle, ale závěrečná fáze a silueta ducha v prostěradle myšlenku dokonale zabily a já zase klesl v křesle jako malé kotě ke své kojící mámě. Pro mě to tedy bylo dost velké zklamání, ale i tak dávám 3*, protože zhruba první hodinu jsem se skutenčně moc dobře bavil. 3*

Saw 3D (2010)

999. hodnocený film: Po zklamání z dílů č. 4, 5 a 6 jsem se konečně těšil na pořádný nářez, protože 6. díl nekončil vlbec špatně a dával fanouškům této hororové série šanci na skvělé pokračování. Ani tentokrát jsme se však nedočkali a podle mě se jedná snad o ještě větší propadák, než v který "doufali" kritici této série. Film nezačíná špatně, ale už je na tolik způsobů překombinován, že už to ani není možné. Tvůrci si myslí, že budou z mrtvého Jingsawa živi ještě snad 8 dalších pokračování, ale tentokrát se už i u mě přepočítali. Otřesné herecké výkony, přemrštěná brutalita, která už moc lidí nepobaví a hlavně ta připitomnělá vdova po Jingsawovi, která umí hrát asi tak dobře, jako mixér v reklamě s Horstem Fuchsem. Proto dávám filmu 2* a s naprostým vyčerpáním dodávám, že až se bude (zase) ohlašovat návrat Tobina Bella a jeho role, která je dávno po smrti, tak už nebudu tak moc jásat a oslavovat řev motorových pil a nabroušených nožů. 2*

Někdo to rád horké (1959)

998. hodnocený film: Jedna z nejznámnějších filmových rolí pro krásku Marilyn Monroe, která se proslavila nejen svým hereckým uměním, ale i románkem s americkým prezidentem JFK. Tahle skvělá komedie, jakoby vypadla dnešním tvůrcům z jejich pera. Jen s tím rozdílem, že není nikterak kýčovitá, ale naprosto výstižná a vtipně doplněná probíhajícími minipříběhy. Skvělý Tony Curtis s Jackem Lemmonem se zde ukázali jako dokonale sehraná dvojice a nakonec jsem jim i ten jejich převlek do ženských oblečků uvěřil. Určitě si film zaslouží 5*, protože tohle je klasika, která se zapsala do zlatého fondu filmové komedie. 5*

Juno (2007)

997. hodnocený film: Ellen Page, coby vycházející hvězda filmového průmyslu a "pilgrimovský" Michael Cera, který se měl najednou stát otcem dítěte, které vzešlo z nahodilého sexuálního ukojení dvou mladých školáků. Vtipný příběh, který mi přišel, jako špatně podaný a s daleko větším potenciálem úspěchu, než na který ve skutečnosti dosáhl. Určitě se ve filmu najde spousta vtipným momentů, ale spíše tento film chápu jako návod mladým puberťákům, aby svůj sexuální život brali zodpovědně a že to takhle nějak může dopadnout, když se něco nepovede. 3* jsou maximem, které film ode mě dostane, protože mě docela zklamal. 3*

Příběh o Zoufálkovi (2008)

996. hodnocený film: Snímek, který zde většina uživatelů shodila, já naopak vypíchnu a pochválím. Je sice jisté, že kvalit pixarovských animáků nedosahuje, leč se mu nedá upřít snaha o zajímavý příběh. Ne, tohle není žádný připitomělý myšák Stuart Little, který jde se svou kvalitou kamsi do kytek. Tohle je fajn pohádka pro děti, kteří ji ocení nejvíce. A to se cení, že si nehraje na nějaký velkofilm. Proto si jej mnoho lidí ani nevšimne. Kdo na něj ale narazí omylem, tak jako já, mohl by filmu přijít na chuť a i jej dobře ohodnotit. 4* jsou možná přemrštěným hodnocením, ale pro se nesnažit nepozvednout hodnocení této milé pohádky. 4*

Red (2010)

995. hodnocený film: Určitě se nedá říct, že jde o velký návrat starých známých. Ale pokud bych řekl, že je to ten nejlepší možný způsob návratu Bruce Willise k akčním thrillerů, pak jsem brnkl na tu správnou notu. Podle mě by tento snímek mohl sklidem soupeřit o diváky s Expendabless, jen s tím rozdílem, že tam je obsazení ještě více našlapané. Zato snímek "Red" má skvělý průběh od samého začátku až do konce a já byl velice mile překvapen, jak dobře se tento film udál na obrazovce mého iPodu. Úžasná akce, kupodivu spousta legrace a vynikající Bruce Willis, doplňovaný o Morgana Freemana, Johna Malchoviche, Helen Mirren a krásnou Marry-Louise Parker, jsou jen úvodní stránkou do fantastické knihy. 5* si film zcela jistě zaslouží a nebojím se říct, že tenhle by si jistě pokračování zasloužil. Určitě jde taky o lepší film, než byla Smrtonosná past 4.0. 5*