Lijavec (1997) (divadelní záznam)

1031. hodnocený film: V téhle hře, jako by se mi vytratila polovina vtipu i nápadů, kterými cimrmanologové vždy tak hýřili. Už to není taková zábava, jako třeba České nebe nebo Hospoda Na Mýtince. 3* jsou maximem, protože mě to hodně zklamalo a určitě to byla prozatím nejslabší hra, kterou jsem mohl od této tvůrčí skupiny vidět. 3*

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

1030. hodnocený film: Asi mě minula vážnost tématu, která pojednává o špinavých zahraničních amerických praktikách týkajících se válečných konfliktů, ale Julia Roberts coby vlivná žena, která zde ztvárnila blonďatou čubku, mě tenhle film proměnila v nekonečné muka, kdy jsem očekával konec jako smilování. Navíc si myslím, že Tom Hanks jako Charlie Wilson se zrovna neosvědčil, neboť to pro něj zrovna role nebyla. Asi by to chtělo příště popřemýšlet a ne cpát všude pana dokonalého a zrzku z Pretty Woman. Tahle kombinace nezafungovala a tak jsou 3* maximem. 3*

Pro hrst dolarů (1964)

1029. hodnocený film: Sergio Leone měl čuch na herce a hlavně na příběh, kterej byl vždydky silnej a jen tak se mu něco nedokázalo vyrovnat. Tentokrát tomu nebylo jinak a já tak mohl vidět Clint Eastwooda jako neohroženého pistolníka, kterého nic nezastaví a nenechá se nikým zastrašit. Skvělé kostými a navíc hudba, která je mistrovsky zasazená do wersternu, který však, podle mě, kvalit "Pro pár dolarů navíc" nedosahuje. Přemýšlel jsem, v čem je tento film horší a podle mě nedosahuje takové dramatičnosti, jako již zmiňovaný druhý snímek. Na druhou stranu, kdyby bylo takových filmů víc, jako je tento, člověk by se koukal jenom na westerny. 4* si ale určitě zaslouží a i když by mohl mít 5*, tak právě srovnání se snímkem "Pro pár dolarů navíc" je pro něho nevýhodou. 5*

William a Kate (2011) (TV film)

1028. hodnocený film: Byl to den, kdy se ženil princ a bral si krásnou dívku, která byla jeho dlouholetou přítelkyní. Přímý přenos byl asi tisickrát lepší než tenhle film, který bylancuje nad propastí mezi odpadem a 1*. Nakonec se však přikloním k 1*, neboť film nepůsobil nijak megalomansky. Rozhodně jej už ale nechci nikdy vidět. 1*

V podzemí Třetí říše (2004)

1027. hodnocený film: Dvoudílný skvělý dokument o podzemních systémech Třetí říše. Naprosto skvělé záběry a výpovědi přeživších, archeologů, průzkumníků či jen fanoušků druhé světové války jsou kořením dokumentu, který má famózní dabing. Jen si říkám, že bych si skutečně přál aspoň některý z nich vidět. 5* je samozřejmostí, protože takových dokumntů by mohlo být i více. 5*

Pro pár dolarů navíc (1965)

1026. hodnocený film: Proč mi to jenom trvalo tak dlouho a až po shlídnutí tohohle westernu, jsem zařadil Clinta Eastwooda do své topky mezi herci? No, asi jsem neocenil jeho herecké nadání, které bylo vždy dokonalé. Tenhle western od Sergia Leoneho se povedl a já nemám jedinou vítku. Jen nevím, proč se mi nechce do snímku "Hodný, zlý a ošlivý", ale určitě to brzy napravím. Lee Van Cleef je dokonalej parťák a jeho kolt je stejně rychlej jako ten Clinta. Fantastický záporák spolu s jeho divokou partou se pak postarali o pořádné napští. Nesmím zapomenout ale i na úžasnou hudbu k filmu, která mě fakt dostala a ještě teď si ji pískám. 5* si film jistě zaslouží a já dneska usnu se zaťatou levačkou a doutníkem v levým koutku. 5*

Rváčův deník (1995)

1025. hodnocený film: Posrat si život lze mnoha způsoby. Špatně se oženíte, potká vás autonehoda a vy zůstanete na vozíku. Můžete přijít o práci a zůstat na ulici a nebo taky... můžete přičichnout ke drogám a špatné partě, která se točí kolem krádeží, násilných přepadení, kšeftaření s drogami a zvláštního způsobu zábavy, kterým jsou útěky odevšad kamkoli. Leo DiCaprio byl už tenkrát famózním hercem, který dokázal zahrát cokoli. Od zamilovaného blázínka na potápějící se lodi, přes vynálezce letadel a tajného agenta až po feťáka, který by prodal pro gram vlastní matku. Film je hodně brutální a syrovej, takže ho asi nezkousne jen tak každej. I já jsem se k němu sbíral asi natřikrát, až jsem jej konečně dokoukal. 4* jsou ale i tak dobrým hodnocením, protože film je až příliš ponurý a má až příliš mnoho negativních postav, které spolu moc nekorespondují. 4*

Fotři jsou lotři (2010)

1024. hodnocený film: První díl byl skvělý. Druhému se povedlo navázat a pobavil až až. Ale tenhle jen už parazituje z úspěchu předešlých filmů. Obsazení zůstalo stejné, příběh velmi podobný a vtipu ubylo. Navíc ta otřesná Barbra Streisand mě už vážně dohání k šílenství, protože ji fakt nechápu, jak se může hnát ještě na filmová plátna, když už má svou slávu (u mě ale jen malou) již dávno za sebou. Ještě štěstí, že tu máme mazáckého Roberta De Nira, který je skutečně nepříjemným tchánem a Jebalovi (Ben Stiller) nedá chvilku pokoj. Pak je tu Owen Wilson, pro kterého v této již trilogii zbylo opět zanedbatelně málo prostoru. 3* si film ale zaslouží, i když nevím, jestli bych ještě stál o pokračování série. 3*

Megamysl (2010)

1023. hodnocený film: Vynikajícíc animák o záporákovi, kterej se pokouší zničit svého úhlavního nepřítele a hlavně miláčka celého města. Co je mu to platné, když se pak chce změnit a dokonce začne usilovat o srdce ženy, do které se zamiloval. Musí ji mít za každou cenu. To se mu nakonec i povede, ale jen se lstí. Celý příběh má nakonec hezké vyvrcholení a pro mě se tak stal docela i milým překvapení, poněvadž jsem čekal jen jeden z mnoha animáků, kterých je dnes spousty a člověk si musí umět uvědomit, že ne každý přinese něco nového a hlavně zábavného. 4* si zaslouží, i když nedosáhne nikdy na kvalitu Toy Story, Wall-E či Aut, ale určitě pobaví a zaujme pěknou grafikou i příběhem. 4*

Karate Kid (2010)

1022. hodnocený film: Už jsem si zvykl na to, že se pomalu začíná Jackie Chan přesouvat z kung-fu rolí do snímků, které již nejsou výlučně zaměřeny na boj, ale jedná se hlavně o komedie. Nyní jsem však byl velice mile překvapen tím, že se ukázal též v roli, která je o dost vážnější, než by si mohl kdokoli představit u Jackieho Chana. Film má obyčejný příběh, kdy se malý kluk musí vypořádat s nástrahami nové země a hlavně čínských chlapců, protože je v této zemi úplně nový. V adaptaci na nové prostředí a hlavně ve výuce kung-fu mu pomáhá právě Jackie Chan. Málokdo by pak čekal jiný, než pozitivní konec, kdy se malý černošský chlapec vypořádá na turnaji bojových umění se všemi soupeři. Ohrané téma, ale mě určitě pobavilo. 4* si snímek jistě zaslouží, protože Jackie je prostě nesmrtelný a i přes svůj věk předvádí pořád skvělé kousky. 4*