Božská relikvie (1986)

1787. hodnocený film: Jackie Chan v jedné ze svých nejlepších rolí. Mám rád přesně tenhle typ filmu, kdy se vám dostane směsice dobrodružství, akce i vtipu. Co jsem nevěděl, bylo, že Jackie Chan si film dokonce i režíroval. Snímek je plný akce a na svou dobu má i parádní vizuální efekty. Kýčovitá hudba k té době už tak nějak patří. Rozhodoval jsem se mezi 4* a 5*, ale nakonec přeci jen není ten film takový trhák, jako je druhý díl. Přes to všechno je to ale skvělý. 4*

Stůj při mně (1986)

1786. hodnocený film: Že zrovna tenhle film se stane nejoblíbenějším Kingovým filmem, který vznikl na motivy jeho knihy, to by asi čekal málokdo. Máme tu přece Zelenou míli a Vykoupení z věznice Shawskank. Tenhle snímek není jen pro děti, ale rozhodně se pozná, že byl právě určen pro mládež, aby neseděl jen doma na zadku, ale šla si také užít nějaké dobrodružství. Nádherný příběh o přátelství. 5* si určitě zaslouží. Navíc jsem vůbec nevěděl, že ve filmu zazní píseň Bena E. Kinga z roku 1961 "Stand by me". 5*

Magnum Force (1973)

1785. hodnocený film: Co si budeme povídat, Clint Eastwood nebyl nikdy žádný velký řečník a jeho postavy toho nikdy moc nenapovídaly. Tentokrát tomu není jinak, zato se mu nedá upřít, že čím méně mluví, tím lépe hraje. Role policajtů, drsných policajtů mu pokaždé šly a tady si to chce pěkně vyříkat s bandou policajtů, kteří se rozhodli vzít zákon do svých rukou. Film by nebyl ničím výjimečným, kdyby tu ale nebyl Clint Eastwood. 4* filmu maximálně sluší. Kéž by se i dneska natáčely takovýhle jednoduchý, ale zároveň chytlavý kriminálky. 4*

Zabijáci (2014)

1785. hodnocený film: Tohle je můj druhý viděný film, který byl natočený na motivy knihy Jussiho Adler-Olsena. Kdo jednou sáhne po jeho knize, tak věřím, že si zamiluje i knihy další. To samé platí i o kniha Jo Nesboa, či Larse Keplera. V případě dvou zmiňovaných autorů bych se však přimlouval za větší míru zfilmování. Tohle byl opět skvělý snímek, u kterého si přijdou na své i fanoušci severských snímků. 5* za skvělý námět, parádní herecké výkony a také za hudbu. 5*

Na Hromnice o den více (1993)

1873. hodnocený film: Člověk by si snad ani nepomyslel, že mu tak dlouho kůže unikát nějaký film, který je dnes již považován za kultovní. Skvělé hlášky a Bill Murray, který ztvárnil zamilovaného podvodníka v lásce. Film doporučuji, 5* si zaslouží a od teď vím, že kdykoli bude v televizi, tak se na něj musím podívat. 5*

Svět podle Daliborka (2017)

1782. hodnocený film: Jestli chcete zažít ten pocit, kdy je Vám za hlavního "hrdinu" filmu hanba, stydno a já nevím co ještě, tak si pusťte tenhle dokument, kde nácek Daliborek je předně hlupák, jeho matka jakbysmet, její slovenský přítel taktéž a Daliborkova přítelkyně je tragédka. Největší stud nastal při pořizování záběrů v Osvětimi, kdy se Daliborek hádá s přeživší koncentráku o tom, jestli je to vlastně pravda? No, o to větší rozčarování pak přijde, když někdo ze štábu prozradí Daliborkovi, že má židovské předky. V tomto momentu jsem byl rád, že je konec dokumentu, protože jsem se už na tuhle tupou se ranku nechtěl dívat. Dokument není průměrný, i když mu dávám 3*, ale je to tím, že popisuje krátkou životní etapu debila, který je spíš k pláči, než k smíchu. 3*

Gentlemani (2019)

1781. hodnocený film: Zrovna Gentlemani mě přiměli k tomu, abych změnil svůj žebříček oblíbených režisérů. Ritchie zase sebral spoustu skvělých herců a zasadil humor do akční kriminálky. Tomuhle filmu není co vytknout. Vtip, akce, napětí a hlavně chytrost, s jakou vystupují jednotlivé postavy, to dneska najdete jen u málo režisérů. Vedle Tarantina a Nolana je Ritchie asi jediným, který umí dneska překvapit. 5* si film rozhodně zaslouží a jen se divím, že jsem se filmu tak dlouho vyhýbal. 5*

Hlava Medúzy - Dům na konci ulice (2021) (epizoda)

1780. hodnocený film: Když potřebujete obsadit tlustou herečku do role komisařky, dejte jí kulich a baloňák, tak se určitě ta její korpulentnost ztratí. Čvančarová je jako herečka strašná a nemá v této roli ani trochu výrazu, který bychom od ní čekali. Naproti tomu Jiří Dvořák zde ztrácí svůj čas, protože je skvělej. Renč jen dokazuje, že si v tomto případě vybral nejen blbé herce, ale i blbého scénáristu, protože ty jeho příběhy moc hlavu ani patu nemají. 1* je tedy maximálním hodnocením, ne známkou. A já tímto přísahám, že dalším dílům se už vyhnu obloukem. 1*

Marnie (1964)

1779. hodnocený film: Tak nějak jsem se rozhodl, že si splním svoji "povinnost" a dokoukám všechny filmy Alfreda Hitchcocka. Herečku známe ze snímku Ptáci a Seana Conneryho netřeba představovat. Snímek je skutečným dramatem, kdy postava Marka hraje s Marnie snad ještě větší hru, než zlodějka se svým manželem. Trochu jsem ale čekal větší napětí a více akce pro Conneryho. Nicméně 3* dávám a tak nějak se mi asi i tenhle film vytratí z paměti. Na Hitchcocka slabší. 3*

Mechanik zabiják (1972)

1778. hodnocený film: Charles Bronson býval kdysi mým hrdinou, tak proč si jej nepřipomenout v tomhle filmu o nájemných zabijácích? Jako herec byl vždycky za toho chrakterního, moc toho nenamluvil, ale postavy, které ztvárnil, se pyšnily vždy svou chytrostí. Přes velký potenciál, jaký jsem v tomhle filmu viděl, mu musím dát jen 3*, protože šlo určitě udělat více. Jako film je to ale dobrá vzpomínka na dnes již nežijícího Bronsona, který zde i ve svém věku hraje akční postavu. 3*