Tajemná řeka (2003)

628. hodnocený film: Název tohoto filmu mi cosi říkal, ale nějak jsem jej dlouho ve své sbírce filmů opomíjel, i když v něm hraje Tim Robbins, Kevin Bacon a Sean Penn. Co jméno, to pojem. Jenomže to často s filmy plnými hvězdami k prasknutí nedopadene zrovna dobře, ale v tomhle případě to byl přímo majstrštyk. Kevin Bacon coby vyšetřující policista vraždu krásné dcery Seana Penna a pak je tu i Tim Robbins, který se nechtěně svým podivýnským chováním pasoval do role vraha, i když neprávem. Doplatil pak na to, když se v samém strachu přiznal postavě Seana Penna k vraždě jeho dcery. Ten jej zabil a pak jen litoval svého činu, i když postava Daveho Boyla (Tim Robbins) byla celou dobu nevinná. Co tedy dodat? Snad jen, že Tim Robbins je super herec a Kevin Bacon společně se Seanem Pennem jsou dalšími herci první třídy, tedy 5* je na zasloužených. 5*

Miluj bližního svého (1999)

627. hodnocený film: Představte si, že se jednou takhle projíždíte a před vámi se objeví dítě plné krve a popálené. Pak se dozvíte, že je to dítě vašeho souseda, o kterém zjistíte, že se vůbec nejmenuje a není ani tím, za koho se vydává. Náhodou kamarádí s jeho synem i ten váš a vám se tak mění život. Náhodou je ten soused i atentátník a jeho žena jede v tom s ním. Vaše žena se jim připlete do práce, proto ji zabijí. Vašeho syna vám unesou a atentát, který nakonec provedou, zabike spoustu lidí, včetně vás. A jak to celé dopadne? Za atentátníka jste považován vy, teď už neboštík, a vyník si chodí dál na svobodě... Že si to nedokážete představit? Tak se koukněte na Mijul bližního svého a bude vás to bavit, stejně jako mě. Další vynikající role a film s Timem Robbinsem. Jeff Bridges si tu střihnul zase supr roli. 4* jsou teda adekvátním hodnocením, za dobrej film. 4*

Iron Man (2008)

626. hodnocený film: Tenhle film je hodně velkým mixem akce, napětí a taky vtipu. Robert Downey Jr. je sice fajn chlapík, kterej si tu střihnul zajímavou roli, která bude od teď pro mě zafixována právě pod jeho jménem. Gwyneth Paltrow je bezesporu pěkná ženská s vynikajícími hereckými předpoklady, bohužel je ale v Iron Manovi nemohla předvést (ty své předpoklady..., herecké...). Film mi přišel zajímavý, přesto hodnotím 4*. Co fakt nechápu je ale, že se dostal do TOP 250 na IMDB, to je pro mě fakt šok. Za mě tedy 4*. 4*

Zjizvená tvář (1983)

625. hodnocený film: S Compadrem jsem se o tomhle filmu bavil a říkal jsem mu, že i když na Mafiány, Kmotra a ani Neúplatné nemá, tak je to přece jenom klenot, který si zaslouží být vyzdvihován do nebe. Al Pacino jako Tony Montana, to je prostě vzrůstem malej grázl, kterej se vyšvihne v šéfa narkomafie a obchoduje s těma největšíma hajzlama v Miami. Vynikající herecký výkon a Michelle Pfeiffer si tu střihla taky povedenou roličku coby línou milenku, posléze i manželku, Tonyho Montany. Dokonalá mzika a scénář, to jsou další velké zbraně tohoto filmu. Nemohu jinak, než tenhle film ověnčit dalšími 5* a zařadit jej po bok dalších mých oblíbených filmů. 5*

Quantum of Solace (2008)

624. hodnocený film: Neviděl jsem Casino Royale, ale musím říct, že tenhle film není žádným zklamáním a Craigovi role akčních hrdinů padnou jako hrnec na prdel. Už v Mnichově (2005 - Steve Spilberg), byl špičkovej a moc se mi tam zalíbil. To byla ale jiná role, i když ne tak akční jako v Quantum of Solace. Film je prošpikovanej akcemi a skvělými efekty, vynikající práce kamery, nádherná Bondgirl a dobrý příběh, ale něco mi tam chybělo. Rozhodně nemůžu říct, že by Craig mohl za menší oblibu Bonda než za působení Brosnana. Jde o to, že i když je to blonďák a nemá tak uhrančivý pohled jako Brosnan, je fakt kvalitním nástupcem. Proto námitky na jeho barvu vlasů nebo na útlou postavu vůbec neberu a nechápu. Bondovky byli vždycky prošpikované technologiemi budoucnosti a skvělými honičkami. Občas se tam mihla i nějaká ta akce s Bondgirls, ale tentokrát nic. Olga Kurylenko, překrásná dáma, jako by po hříchu, nebyla nijak oblbnuta Jamesem Bondem a k ničemu nedošlo - první mínus. Honička v Aston Martinu jenom na začátek (byť vynikající) nebyla dále rozvinuta - druhé mínus. Protivník nebyl zrovna nijak monstrózně mocný - trochu zklamání. Co je však pro mě nejzásadnější, tenhle film by ani nemusel být o agentovi 007 a mohl by to být naprosto vynikající akční film, a nikdo by to nepoznal. Film stejně ale ohodnotím 5*, protože jsem si jej naplno užil. 5* pro Bonda a jeho Quantum of Solace. 5*

Lepší už to nebude (1997)

623. hodnocený film: Už s Compadrem jsme se o tomhle filmu bavili a já nechápal těch jeho p¨5*, ale teď už je mi to jasné. Jestliže se mi líbil film "Po čem ženy touží", pak tenhle film mě musel nadchnout. Skvělé herecké výkony od obou protagonistů, vynikající humor, který prostupuje celým filmem a svůdná Helen Hunt, to je skvělá kombinace. Podle mě je ona jednou z nejlepších a také nejpřitažlivějších hereček, co znám. A ten její úsměv... 5* je tedy na snadě. 5*

My dva a křen (2006)

622. hodnocený film: Já prostě toho Owena Wilsona žeru... Mám rád jeho vtipné role, směšné posunky a hlvně talent, kterým oplývá. Jenom si vzpomeňte: Armageddon, Fotr je lotr, Rytíři ze Šanghaje, Noc v muzeu a hlavně Starsky a Hutch. Vynikající komediální herec, kterej mě vždycky dostane. V tomhle díle se navíc objeví na plátně s nádhernou Kate Hudson, která patří k velmi dobrým herečkám. Matt Dillon si odvedl také slušnou práci. K tomu dobrý příběh a fajnová muzika, pro mě to dělá povedený film s prvky romantiky, v tomhle případě rovné 4*. 4*

Bobule (2008)

621. hodnocený film: Dlouho jsem čekal na tenhle film, až se ukáže na stáncích. A čekání se vyplatilo. Po filmech o teenagerech, jako jsou Snowboarďáci, Rafťáci a Rock podvraťáků, ve kterých bylo překotkováno a přemádlováno a mám jich plnej zadek, se snad začínají klubat i herci a herečky, kteří umí i hrát a ne jenom dobře vypadat. Pro mě ani není překvapením, že se lidi na tenhle film těšili a pak jej i takhle dobře ohodnotili, protože ode mě si ty 4* zcela zaslouží. Jinak, Kryštof Hádek je fakt dobrej herec a Tereza Voříšková kus baby, která žačíná přes svůj nevinnej a pěknej kukuč získávat role, které jí fakt sedí. 4*

Trainspotting (1996)

620. hodnocený film: Tak teď, díky tomuhle super filmu, konečně vím, jak se asi tak cítí feťák, kterej řeší život ze dne na den. Nebo..., on ho vlastně ani neřeší a jenom hledá způsob, jak sehnat fet. Všechno ostatní je mu volný... Ewan McGregor se tu ukázal jako pan Herec a ostatní mu zdatně sekundovali. Film je zasazen do skvělého prostředí šedého Skotska a jeho ulic... Vynikající film, hudba složená z několika známých skladeb (Lou Reed - Perfect Day). Skvělá atmosféra, která na vás dýchne beznadějí, ale i vtipem a vyhlídkou ma lepší zítřky. 5* je asi teda jasných, ne? 5*

Krvavý diamant (2006)

619. hodnocený film: Hodně lidí má Leonarda DiCapria vžitého jenom jako "toho" kluka z Titanicu. Jenože tenhle kluk si už dokázal střihnout pěknou kopici rolí, a je pravda, že hodně dobrých... Tenhle film o honbě za růžovým diamantem je toho jenom důkazem. Vynikajcí herecké výkony jsou nám naservírovány, stejně tak jako krásná Jennifer Connelly, která zůstane oblečená po celou dobu filmu a ani se člověk nezlobí. Film je plnej supr akcí a vynikajících dialogů. Vynikajcícně poukazuje na touhu získávat zdroje za každou cenu, hlavně při honbě zabohatstvím umírajílidé. Po shlédnutí Krvavého diamantu neám jinou možnost, než 5*, protože si to tenhle film zcela zaslouží. 5*