Clerks 2: Muži za pultem (2006)

638. hodnocený film: Ač se zde objevili, pro mě, neznámí herci, tak mě tenhle film pobavil hodně moc. Ale je pravda, že není nutné, aby kvalitní film měl známé herce. Na tomhle filmu oceňuji asi nejvíc tu jeho obrovskou nadsázku. Unvitř jsou 3 týptci s prachmalýcm ponětím o okolním životě, jejichž šéf je nádherná dáma, která je v lecčems chápe a oni jí berou jako dalšího do své party, protože chápe mužské sexuální potřeby. Venku jsou další 2 idioti - jeden z nich nemluví skoro nic a druhej vystrkuje prdel, kde se dá. Nakonec nesmím zapomenout na tu mezidruhovou erotiku mezi Kelly a oslem (Kelly byl ale chlap), ta mě fakt pobavila... Velký dílo za 4*, které fakt pobaví každého. 4*

Wanted (2008)

637. hodnocený film: Dokoukal jsem tenhle fil předevčírem a musím říct, že je to další pecka roku 2008. Vynikající akce, i když někdy hodně přitažená za vlasy, ale k tomuhle žánru to patří. Vynikajcící práce kamery a střihu. Herecké výkony jsou na hodně slušné úrovni, ale co je na tomhle filmu asi nejpřitažlivější, tak to je příběh a právě práce kamery. Příběh je sám o sobě hodně slušný, když seznam budoucí obětí Bratrstva udává přednastavený rytmus tkalcovského stavu, který vyšívá jedno jméno za druhým a Bratrstvo pak následně koná. 5* je asi pro tenhle snímek moc, ale 4* se mi zdají za tenhle nápad málo. 5*

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

636. hodnocený film: Když jsem tenhle film viděl asi do své poloviny, tak jsem byl přesvědček o 4*, jenomže pak to přišlo. Kyks a průšvih na sebe nenechaly dlouho čekat. Přeměna čínského válečníka (Jet Li) v tříhlavého draha s končetinami z pavouka, to je hodně velkej úlet. Stejně tak i pomoc O'Connellovi v podobě jakýchsi "jetyů", tak to už bylo i na mě dost. Jinak to nechápu, příběh hodně solidní, herecké obsazení i výkony herců na dobré úrovni a vynikající hudba a pak přijde tohle. Hodně si tak tenhle film u diváků pohorší a není se čemu divit. Kritika je oprávněná. 3* jsou ale maximem i maximální ztrátou za tyhle omyly. Jinak by tenhle díl Mumie mohl hrdě nést památky prvního dílu, kterej byl dokonalej. 3*

Temný rytíř (2008)

635. hodnocený film: Samotný mistr Compadre mě hodně na tenhle film navnadil, ale já jsem si počkal, až vyjde na českém trhu na DVD. Nevím, asi to sem nepatří, ale dabing mě hodně zklamal. Rozhodně si nemyslím, že Joker byl nadabován špatně, ale dovedl bych si jej představit s jiným hlasem. Batman měl přehrublý hlas až běda. Ale k filmu samotnému... Temný rytíř je skutečně temný, a samotný film je tak temný, že je to až fantasticky zmáknutá scéna. Celý příběh je vynikající a je plný technických vychytávek, což mi třeba u nejnovějšího snímku o agentovi 007 (Quantum of Solace) chybělo. Dokonalá práce kamery a skvělé efekty, to je devíza tohoto snímku. Batman je charismatický, ale nedostává podle mě moc prostoru. Snad bych řekl, že více prostoru dostal i Aaron Eckhart a jeho role. Kdo ale dostal největší prostor, tím je Joker, aneb Heath Ledger. Naprosto dokonalé obsazení do role hlavního záporáka příběhu. Heath Ledger udělal tenhle příběh poutavějším a svým výkonem jej posunul úplně do jiné dimenze. Jestli nezíská posmrtně Oscara, tak to bude pro mě velké zklamání. Určitě by si ho zasloužil. On opravdu udělal Batmana filmem roku, proto 5* nemůže nikoho překvapit. 5*

Ďáblova dílna (2007)

634. hodnocemý film: Skutečně grandiózní pojetí života v lágru z pohledu žida, kterej je váženej pro to, co skutečně umí jen on. Naprosto dokonalé zasazení postavy hlavního hrdiny do prostředí a hlavně vynikající práce s profily jednotlivých postav. Co by ale dost pro mě fascinující a až famózní, že si onoho umělce Sorowitsche oblíbil i halvní Sturmabannführer Herzog, kterému věřil natolik, že jej poprosil, aby mu osobně zfalšoval doklady do Argentýny. Taky ale pak na to doplatil. Moc se mi líbilo, že film, ač z doby zuřící válkou, nepoukazoval pouze na válku samotnou, ale i dal prostor hercům a jejich rolím, rozkvést. Proto 5* je nutností a moc si tenhle film chválím. 5*

VALL-I (2008)

633. hodnocený film: Hodně jsem od tohohle filmu očekával a čekal, až konečně vyjde česká verze Vall-Iho, ale bylo to zbytečné, protože se v tomhle úžasném animákovi moc nemluví. Je to s podivem, ale ani to není zapotřebí. Nádherný příběh s okouzlující grafikou a dvěma roztomilými robůtky, tohle je další ze skvělých filmů pro rok 2008. Hudba je taky fajn a moc se mi líbilo, jakých způsobem se vývojářům a grafikům podařilo vtisknout animovaných postavičkám charaktery, až jako by nabyly lidských rysů. Moc pěkné, proto 5* nikoho nemůže překvapit. 5*

Láska nebeská (2003)

632. hodnocený film: Nikdy jsem moc nebyl na romantický komedie, protože nás hlavně zahlcobali francouzskými atrapami a ty já k smrti nenávidím. Proto se mockrát ode mě nedočkáte, abych ohodnotil fracouzké filmy. Tenhle film ale, to je zcela úplně jiná. Film je napěchován hvězdami a vůbec to v tomhle případě není na škodu. Hugh Grant je na tyhle role jako stavěný a můžu s klidem v mysli řívt, že je to zcela ta nejlepší romantická komedie, kterou jsem kdy viděl. Do teď u mě kralovaly filmy Lepší už to nebude a Po čem ženy touží. Jenomže Láska nebeská je strčí do kapsy a přímo jsem si tenhle film zamiloval. Už jenom ten nápad, že je 5 týdnů do Vánoc a film sleduje pokus bývalého feťáka o návrat do čela britských hitparád se svým singlem, který nyní přizpůsobil době Vánoc a obměnil ve své písničce snad 2 nebo 3 slova a soutěží o čelo hitparád se skupinou Blue. Film je napěchován vtipnými hláškami jako málokterý snímek a snahy lidí spojit se v pár jsou nenucené a hlavně..., jak to jen říci..., nádherný. Nemám proti tomuhle filmu jedinou výtku a až si upravím svůj profil, jistě bude zařazen do mého topu. Jsem nadšen a tedy dávám 5*, protože to, co jsem viděl za herecké výkony, vynikající scénář a tedy i příběh, fantastickou kameru a dokonalou hudbu, to se mi zase asi jen tak dlouho nepoštěstí. Jsem fascinován. 5*

Zoolander (2001)

Původně jsem tomuhle filmu dal jenom 1* a srovnával jsem jej s Austinem Powersem, ale to jsem se hodně mýlil, protože Austin Powers je odporný, jenom si na něho vzpoměnu. Ben Stiller a Owen Wilson jsou skutečně kvalitními komiky a v tomhle filmu dokázali film s blbým příběhem o světě modelingu pozvednout na skutečně dobrý film. Podle mě fajn možnost, jak zabít nudu. Jo a ten Owen Wilson je fakticky skvělej. Taky musím zmínit vynikající mix hudby, ten byl skvělej. No a pak ta plejáda ostatních hvězd filmového plátna, to byl jen takový úsměvný momentík. Tedy 4* jsou tak akorát. 4*

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

631. hodnocený film: Tak tenhle film byl dalším, který jsem ve své filmotéce dlouho přehlížel a nedělal jsem vůbec dobře. Hodně mi totiž připomíná svým příběhem a hlavně vynikajícím hereckým výkonem Al Pacina. Ten je na role mafiánů jako dělaný a Johny Depp je pak vyniajícím agentem v utajení. Jinak tu pak máme známého Michaela Madsena, známého třeba z filmu Ve stínu gangu. Vynikající podívaná plná napětí a násilí, které k mafiím patří. 5* a velká poklona pro Johnyho Deppa. 5*

Saturnin (1994)

630. hodnocený film: Bál jsem se, že film nebude tak dobrý, jako kniha Zdeňka Jirotky. Nemůžu se divit lidem, kteří tento film zcela svrhnou, protože podle mě, buď budete Saturnina milovat, nebo nenávidět. Někomu přijde jeho chování naškrobené a povýšené, tedy i vyumělkovaně přehnané, ale někomu, jako mě, přijde naprosto dokonale vtipné a vždy aktuální vzhledem k situaci. Do toho i překvapivě dobré herecké výkony v podání nejen Odřicha Víznera, Lubomíra Lipského či Milana Lasici, ale Ondřeje Havelky, kterej fak překvapil. 5* ode mě snad ani nikdo nemohl čekat... 5*