Duna (2021)

1876. hodnocený film:

Ester (2021) (TV film)

1774. hodnocený film: Práce paní Třeštíkové a její přínos na poli časosběrných snímků pro českou kinematografii je nezpochybnitelný. Na základě její práce si může každý jedinec uvědomit svou jedinečnost, tedy, že ze sebeobyčejnějšího člověka může být výjimečná osobnost, jejíž osud je hoden dokumentu. Jedná se skutečně o mravenčí práci, kdy je v kontaktu se spoustou lidí a sleduje jejich životy. Není to na denní bázi, ale ta posloupnost je tam zachována a návaznost také. Co mě na tomto dokumentu zklamalo bylo to, že nedošlo téměř vůbec k napojení příběhové linky na život Otty Ornesta. Vím, věnoval se tomu již jiný dokument o Ester Janečkové, ale už je to nějakou dobu. Na druhou stranu, nevíme, jestli tak bylo učiněno na přání samotné paní Ester nebo její rodiny a také, tohle nebyl dokument o jejím otci a matce, která byla signatářkou Charty 77,ale o Ester Janečkové. 4* si dokument jistě zaslouží. Zase skvělá práce, paní Třeštíková. 4*

Hlava Medúzy - Dům na konci ulice (2021) (epizoda)

1780. hodnocený film: Když potřebujete obsadit tlustou herečku do role komisařky, dejte jí kulich a baloňák, tak se určitě ta její korpulentnost ztratí. Čvančarová je jako herečka strašná a nemá v této roli ani trochu výrazu, který bychom od ní čekali. Naproti tomu Jiří Dvořák zde ztrácí svůj čas, protože je skvělej. Renč jen dokazuje, že si v tomto případě vybral nejen blbé herce, ale i blbého scénáristu, protože ty jeho příběhy moc hlavu ani patu nemají. 1* je tedy maximálním hodnocením, ne známkou. A já tímto přísahám, že dalším dílům se už vyhnu obloukem. 1*

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

1772. hodnocení: Škoda toho Jiřího Dvořáka. Propůjčit se tomuhle paskvilu... Čvančarová je jako herečka otřesnâ. Její vzhled nehodnotím, stalose z ní to, co se stalo, ale ona nemá výraz, její hlas je stále stejný a když zakřičela na pachatele, tak jsem v tom spíše poznal křik prodavačky, aby zákazník vrátil sušenku z kapsy do regálu. Ten příběh byl strašně nudne.j. Postava bratra Jitky Čvančarové naprosto nedomyšlená a galeristé/sběratelé umění neměli skoro žádné dialogy. Tomuhle dílu dávám 1* a další šanci ode mě nedostane. Jediným pozitivem je Jiří Dvořák, jinak je to strašná bída. 1*

Karolína (2021) (TV film)

1772. hodnocený film: