• Krátkometrážní

Evidence (2012)

Úvodní dvě třetiny kopírují Blair Witch, přesto to má náboj a napětí by se dalo řezat i hodně tupým nožem. Mé kladné hodnocení náleží právě této části, nikoli závěrečné, kdy solidně kutaná atmosféra degeneruje na chaotický akční úprk bez ladu a skladu. 70%

Panic Button (2011)

Možná si to příště rozmyslím, až budu chtít otevřít nějakou tu porno stránku. Možná... 40%

Urban Explorer (2011)

Většinu času jsem napětím ani nedutal a film si (až na jednu zbytečně krvavou scénu, jíž jsem přeskočil) užil, co však nelze přehlédnout, jsou (ne)logické džuzny, zejména ta, kdy se z (SPOILER) vraždícího dědka (který do té doby vykazuje toliko psychopatické, nikoli nadpřirozené sklony) stane Terminátor, prototyp nejmíň T-2000, přičemž ho minimálně nepoškodí ani postřelení a pořádná nakládačka železnou tyčí do hlavy (dokonce dojde i na výměnu charakterů: viz neskutečně absurdní scéna s revizorem). Slabších 70%

Ano, šéfe s Gordonem Ramseym (2004) (pořad)

Dobrý, ale český ekvivalent v podobě Ano, šéfe! je ještě lepší, což se dá považovat za malý zázrak. 75%

MasterChef (2010) (pořad)

Well done! 90%

Signál (2012)

Bez signálu... 35%

Zátah: Vykoupení (2011)

Ruční souboje mají dynamický spád, jakmile však přijdou ke slovu (krvi) mačety, nože a pušky (což je skoro pořád), jde o film znázorňující nejprvoplánovější brutalitu bez jakékoli nadsázky či opodstatnění a pro mě tedy film beze smyslu. 20%

Iron Sky (2012)

Skvělý start, několik ultravtipných hlášek (např. když americká prezidentka řekne: "II. světová válka byla jediná, kterou jsme vyhráli poctivě."), celkově se to ale utápí v přílišné absurdnosti a nakonec z toho vyleze jenom lepší průměr. 65%

Projekt X (2012)

Slušný mejdlo. 80%

Ptačí zpěv (2012) (TV film)

V romanticko/bytostné rovině to jde (zejména ve druhém díle) na samou dřeň emocí a v mnoha momentech vytváří úchvatně dojemné minikatarze. Na škodu může být přece jenom zatraceně dlouhá stopáž a pro někoho možná i to, že hlavní představitel Eddie Redmayne vypadá jako Fanda Straků, neboli nejtrapnější fotbalový kouč všech dob. Každopádně jde o strhující zážitek hodný zhlédnutí. 85%