Malá Velká Británie (2003) (seriál)

British justice is the best in the world. Anyone who disagrees is either a gay, a woman or mental. Další geniální britský seriál, který drží nad vodou komediální dvojka Matt Lucas a David Walliams. Tvůrcům se podařilo vytvořit kupu úžasných postav. A přesto, že je hodně skečů v zásadě stejných a liší se jen drobnostmi, klukům se nějakým způsobem stále daří mě rozesmát až k prasknutí.

Oscar 2021 (2021) (pořad)

Homer to vystihl celkem výstižně: „Byli jsme slavní a bohatí. To jediné, co jsme ještě chtěli, byly sympatie chudých lidí.“

Hardcore Henry (2015)

Zapomeňte na příběh, ten je tady důležitý asi jako boty pro beznohého. Tohle je totální kaskadérský experiment z pohledu první osoby. A ačkoliv mi občas roztřepanost kamery vadila, dařilo se jí zakrýt neduhy, které by jinak byly velmi očividné. Přesto jsem častokrát zůstal úžasem nad tím, jaké kaskadérské kousky se tvůrcům podařilo do filmu vměstnat. Sharlto Copley byl už jen třešničkou na dortu :).

Dámský gambit (2020) (seriál)

Veskrze nadprůměrný seriál z 60. let 20. století o jednom šachovém talentu. Velmi se mi líbilo zasazení seriálu do tohoto období, přímo sem se kochal set designem. Vůbec by neuškodilo věnovat více času mladší verzi hlavní hrdinky. Obtížně uvěřitelný byl také její souboj s prášky a alkoholem, protože pořád vypadala dokonale, ať už toho vypila sebevíc. Dva slabší díly se mezi těmi ostatními ztratí. Potěšila mě zejména koncovka, kdy do sebe všechno krásně zapadlo a naštěstí jsme se nedočkali finále, které by pouze lákalo na potenciální druhou sezónu. Co se samotných šachových zápasů týče, tak jsem prakticky nikdy nevěděl, co se děje, protože znám jen úplné základy a způsob, jakým byly zápasy natočeny, nebyl příliš vzrušující. Holt na režisérské židli neseděl Michael Bay. Jako jednohubka zcela přijatelné, avšak nikterak výjimečné.

Hostitel (2013)

Další tupý film podle knihy TÉ Stehpenie Meyer cílený na 12leté holčičky. Emzáci ovládli lidskou rasu a udělali z ní slušňáky. Neexistuje násilí ani hlad. A hereckému ansámblu došel talent. Každý jen hloupě civí a tupě předříkává věty ze scénáře. Překvapila mě hlavně Saoirse, která hrát rozhodně umí, ale tady působí jako slepice v chlévě. V mnoha situacích jsem se prostě neudržel a musel jsem se jejímu výkonu smát. Do čeho se to chudák holka uvrtala. Nejen ona určitě doufala v další velkou frančízu, která zahučela v momentě, kdy začala. Naprosto nezajímavý a totálně podprůměrný film po všech stránkách. Korporátní produkt určený ke konzumaci bez jakékoliv invence či zápalu. Po právu kasovní fail. Rozpočet: 40 mil. USD. Box office: 63 mil. USD. Je zvláštní, že jinak talentovaní herci působí ve filmech podle knih Stephenie Meyer jak naprostí amatéři.

Curiosa (2019)

Konec 19. století. Marie je provdána za nudného básníka Henryho, který si ji v podstatě koupí u jejích rodičů, protože je do ní bláznivě zamilován. Marie však touží po Pierrovi a není proto divu, že jakmile se vrátí z cest, stane se jeho milenkou. Není však všechno zlato, co se třpytí. Marie brzy zjišťuje, že není jediným objektem touhy pro Pierra, který má zálibu ve focení žen. Situaci ještě více zkomplikuje manžel, který najde všechny hanbaté fotky Marie. Snad jen francouzský režisér by dokázal natočit erotický film tak přirozeným způsobem. Celkově se na film dobře dívá a oceňuji vynikající technické provedení. Třešničkou na dortu je BRILANTNÍ elektronický soundtrack, který kupodivu k filmu sedne jako poklička na hrnec. https://youtu.be/8cVfkFD77AA

Červený trpaslík - Série 1 (1988) (série)

„Jak dlouho jsem byl v tý stázi?“ „No, nemohl jsem tě pustit, dokud radiace nedosáhla bezpečné úrovně.“ „Jak dlouho?“ „Tři miliony let.“ „Tři miliony let?! Mám furt knížku z knihovny.“

Simpsonovi - Marge jde do zaměstnání (1992) (epizoda)

„Homere, musíme něco udělat.“ „Marge, říkal, že by to stálo osmdesát pět tisíc. V bance máme jen pět, takže nám chybí... něco kolem osmdesáti.“