Doktor Flastr (1998)

Co na to říct... Robin Williams se opět předvedl v neskutečně nakažlivé roli ve filmu natočeném podle skutečné události. O to větší dopad to na mě mělo.

Hulk (2003)

Hulk s PG-13, jak to asi mohlo dopadnout? Akční scény jsou celkem povedené, ale herecké obsazení se do filmu nehodí. Měl jsem pocit, že to všichni brali jen jako další práci a své postavy neprožily. Na druhou stranu je obtížné hrát proti zelené zdi.... A že se speciální efekty nepovedly, to nemusím vůbec říkat, stačí se chvíli dívat. Co jsem nechápal, tak amatérské střihy, které na zážitku ze sledování nepřidali NIC a sebrali vše. Na vině je ale spíše špatný scénář, takhle Hulka do širšího povědomí určitě nedostanete...

Pozemšťané (2005)

Ano, lidí jsou krutá a odporná stvoření, která dokáží naplno využívat svou nadřazenost. A na kom ji využít nejlépe než na zvířatech, že ano... Doteď jsem již viděl dost dokumentů na toto téma, takže už jsem byl při sledování dá se říct ostřílenější a všechny ty obrázky mě tentokrát nevehnaly krev do žil a kudlu do ruky v takové míře. To nic nemění na faktu, že ty zrůdy, co vymyslely všechny "přístroje" na zabíjení zvířat by měli shořet v pekle, stejně jako všichni ti zamindrákovaní lidé, kteří si své problémy na zvěři v těchto sádkách smrti vybíjí. Nedivil bych se, kdyby polovina z nich byla vrahy lidí. Jakýkoliv soucit jim totiž schází. Co mě dostalo do kolen, tak svlékání lišek z kůže. Zaživa. Větší odporností je snad už jen zabíjení delfínů. Dokument samotný je dnes již notně zastaralý a já doufám, že tyhle praktiky již vymizely. Nejsem tak naivní abych si myslel, že zvířata jsou zabíjena "v klidu", protože to vždy bude stresující faktor, ale dá se to dělat humánněji. Dokud ale budou existovat fast foody a superkarkety, tohle masové šílenství neskončí nikdy. Kapitolou samu pro sebe je zabíjení zvířat pro radost (tímto zdravím všechny hajné a lovce) a užívání zvířat pro experimenty.

Led Zeppelin: The Song Remains the Same (1976)

Jsem nucen dát tři hvězdy. Led Zeppelin a jejich hudba mi nic neříká, čekal jsem tak alespoň dobře natočený dokument. Jelikož mi ale po proklikání písní, které tvoří 90% materiálu zbyly jen kusé nahrávky chvil mezi koncerty a nic neříkajících úvodních deset minut, nezbývá mi než hodnotit takhle. Alespoň mi to rychle uběhlo a ze dvou hodin bylo deset minut :).

Wrong (2012)

Od prvních minut s vtipem s hodinami, kde místo celé hodiny naskočí šedesátka mě film chytnul. Sympatický hlavní hrdina hledá svého ztraceného psa a přitom se odehraje tolik krásně nesmyslných scének, při kterých se plácám do stehen smíchy a říkám si při tom, na co se to dívám :). Viz scénka s kanceláří, ve které musí zaměstnanci snášet neustálý déšť a tváří se jako by to bylo normální. Tenhle styl ala David Lynch prostě miluji a po filmu Rubber Dupieux nezklamal, ba naopak.

Děti moje (2011)

Alexander Payne. Tohle jméno mi vůbec nic neříkám, ale když se podívám do jeho filmografie, jméno filmu O Schmidtovi je mi více než známé. Tenhle film jsem totiž sežral i s navijákem a Jackem Nicholsonem. A Descendants jsou mu v mnohém velmi podobné. Řeší se existencionální problémy, tentokrát umírající žena a nevěra. Problém je v tom, že si ke Clooneyho ženě nevytvoříme ze začátku žádné pouto, protože nám není nijak představena... když nepočítám těch pár vteřin na lodi, které nám neřeknou totálně nic, krom nadcházející nehody. Dalším problémem pro mě byla předvídatelnost. V momentě, kdy je nám odhaleno, že Clooney vlastní velké pozemky a má je šanci prodat, mi bylo jasné, že k tomu nikdy nedojde a on to odmítne. Tady se žádné překvapení nekonalo. Děj filmu je občas trochu protáhlý a emočně nezvládnutý. Kamarád Woodley jménem Sid je ve filmu naprosto zbytečný, nepřidává do něj nic. Clooney se snaží hrát, ale měl jsem pocit, že mu chybělo právě ona blízkost ke své ženě. Užil jsem si alespoň Shailene Woodley, a to nejen po vizuální stránce. Z té holky mám pocit, že nehraje, ale je takovou i ve skutečnosti.

Alpha Dog (2006)

Ze začátku film působí svěže díky R ratingu, který sedí na tyhle drogové filmečky a vůbec to prostředí. Ben Foster krade všechny scény pro sebe a jeho ztvárnění postavy jsem mu sežral i s navijákem. Postupně ale film upadá do jakési nekonečné párty plné alkoholu a drog, aby skončil vraždou. Děj je jednoduchý - Foster dluží prachy Hirschovi a jelikož je nehodlá vrátit, unese mu Hirsch bratříčka. Nejdříve je to nevinné a všichni si myslí, že vlastně nejde o únos, protože bratříček (Anton Yelchin) stejně utekl z domova. Když si ale celá parta kolem Hirsche začne uvědomovat, že jeho vrácení nebude jen tak, scvrknou se jim koule. Yelchina tak zabijou a policie je hned dopadne, protože ho nedrželi zavřeného, ale objížděli večírky a svědků bylo víc než dost. Film je natočen podle skutečné události a tak mě udivuje hloupost reálných pachatelů. Bylo jim jasné, že když bratříčka zabijí, tak se z toho nedostanou a přesto to udělali. Jo a Sharon Stone by si měla najít roli, kde nebude moc mluvit, protože její herectví je hrozné. Za mě lepší průměr.

Láska a smrt (1975)

Mé první setkání s dalo by se říct, "klasickým" Allenem a určitě první setkání s jeho humornou stránkou. Doteď jsem viděl jen jeho tři aktuálnější filmy Vicy Cristina Barcelona, You Will Meet a Tall Dark Stranger a Blue Jasmine. Kadencí vtipů stejně úžasné jako Top Secret!, ale Allenův humor a vůbec jeho postavička šla totálně mimo mě, a tak jsem u sledování spíše trpěl a vyhlížel konec. Když už si film dělá srandu ze všech a všeho, proč herci nemluví nějakým podivným ruským přízvukem? Místo toho půlka osazenstva hovoří s dokonalou absencí přízvuku.