Cowspiracy - Klíč k udržitelnosti (2014)

Další z environmentálních dokumentů, který se zaměřuje na to, co máme přímo před očima, a přitom si toho nejsme vědomi. Krásná ukázka toho, jak se dají velmi jednoduše ovlivnit masy. Neustále jim omílejte konkrétní fakta a nikdo nebude pátrat do hloubky. A jde to vidět všude kolem nás. Každý mluví o oxidu uhličitém jako největším strašákovi. Sázejte stromy, jezděte na kole nebo hromadnou dopravou, abyste snížili emise. Ale už nikdo nemluví o tom, že bychom měli jíst méně masa, respektive že by měly vlády pomalu začít redukovat chov hospodářských zvířat v průmyslovém měřítku, protože jejich produkce je největším přispěvatelem zkázy naší planety. Lidé se naučili žít v pohodě, mít všechno na dosah ruky a mít všeho dostatek. A jen velmi těžko se budeme své zvyky odnaučovat. Stačí se podívat ve svém okolí. Kolik lidí by bylo ochotno vzdát se na zkoušku masa na jeden týden? Mě nenapadá nikdo. Nejvíc se bojím toho, že se ještě dožiju doby, kdy si vlastním přičiněním zničíme planetu. A co mě vytáčí nejvíc je fakt, že tohle všechno je jen a pouze o penězích. Proč velké organizace nemluví o dopadech chovu dobytka na planetu? Protože by ztratili přispěvatele. Všichni se tváří, že dělají maximum pro snížení emisí, ale nezaměřují se na to hlavní. K čemu to tedy všechno je?

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu (2021)

Další depresivní dokument o zkázonosné povaze lidské rasy, tentokrát o negativních dopadech rybolovu. Při sledování všech těch čísel jsem se nestačil divit, jak to, že lidstvo stále existuje (300 000 delfínů a velryb se každoročně lapí do sítí a je zabito bez dalšího využití). Při takovém tempu se uloví a zabije neskutečné množství ryb. Vůbec nejhorší na tom je, že tato situace se nejspíš nikdy nezmění, protože v rybářském průmyslu se točí neskutečné prachy a nakonec je to všechno jen o penězích (konec konců, vlády průmysl dotují, takže lidé platí za ryby i v případě, že je nebudou kupovat). Kdyby nikdo nekupoval žraločí ploutve, nikdo by je nelovil za tímto účelem. Podobné je to s rybami.... na pultech je jich dneska neskutečné množství a supermarkety jich musí mít plné chlaďáky, aby to vypadalo, že je jich dost. A když je nikdo nekoupí, jednoduše se vyhodí do kontejneru a nakoupí se další. A svět se točí dál. P.S. Nejlepší byl chlápek z organizace, která vydává jakousi nálepku, že je zakoupená konzerva s rybou „doplhin-safe“, tedy že při výlovu této ryby nebyl zabit žádný delfín. A když se he dokumentarista zeptá, jestli je to pravda, odpoví mu, že se to nedá uhlídat a přitom na otázku „Co byste doporučil lidem, aby kupovali, když nechtějí ubližovat delfínům“ odpoví, aby kupovali právě výrobky s touhle nálepkou. Takže je to zase všechno jen o penězích. Organizace prodá nálepku, za kterou jim zaplatí kapitán lodi, který jim dá své slovo, že při výlovu nezabil žádného delfína. A nikdo to nekontroluje. Like WTF? Stejně WTF jsou také organizace na ochranu podmořského života, které vlastně platí společnosti prodávající ryby nebo ony nálepky. Dokument je v konečném důsledku o jedné jediné věci – hamižnosti lidí a jejich neskutečně negativním dopadu na planetu. Protože za 30 let bych se mohl dožít postapokalyptického světa jako vystřiženého ze Šíleného Maxe.

Kancl - Velryba (2012) (epizoda)

První díl 9. série, který se alespoň snaží o to být vtipný.

Co kdyby...? - What If... Captain Carter Were the First Avenger? (2021) (epizoda)

Čekal jsem osobitější příběh, ale první díl je vlastně jen převyprávěním filmu, jen s jinou protagonistkou a Kapitánem Amerikou v Iron Man obleku. Při sledování jsem hodně vnímal, jak uspěchaný je děj, protože musí sesumírovat celovečerní film na plochu necelé půl hodinky. Kdyby raději autoři vymysleli vlastní story... Rozhodně bych se ale podíval na celou sérii těchhle animáků, které si oproti filmům můžou dovolit větší eskapády. Btw, kdo v Disney má takovou zálibu v chapadlech?

Nikdy nezestárnou (2018)

Záběry z 1. světové války doplněné o komentáře zúčastněných a především obohacené barvou a zvuky. Jedinečný pohled na ohyzdnou válku, u kterého si jistě ucvrknou všichni fanoušci historie. Pro mě je spíše fascinující a současně hrůzné sledovat, jaké způsoby dokáží lidé vymyslet, aby se mohli navzájem zabíjet.

Sebevražedný oddíl (2021)

Překvapivě hodně trpká odbočka Jamese Guna k DC. Tuctový a nezáživný film, ve kterém nefunguje nic. Jediná super postava byl Veasel, který sloužil jen jako comic-relief pro úvodní scénu. Netušil jsem, že to kdy napíšu, protože o pět let mladší verze nebyla vůbec povedená, ale budu si ji pamatovat víc než Gunovu verzi, ze které není vůbec poznat žádný autorský rukopis, ale spíše smrdí producentskými zásahy. Mnoho scén obsahuje typicky nelogické situace, jako třeba Harley Quinn bojující s vojáky s puškami, kteří ji nedokáží střelit z dálky v úzké chodbě, a raději jí jdou naproti, aby je mohla zabít na blízku. Scény tohoto typu dokážu akceptovat, pokud je film zábavný.... v tomto případě mi dost lezly na nervy.

Kancl - Roy se žení (2012) (epizoda)

Při sledování druhého dílu 9. série jsem si uvědomil, že se z Office stal jen podprůměrný seriál bez jakékoliv invence nebo vtipu. Každý, kdo tvrdí, že Office je nejlepším sitcomem všech dob, vědomě opomíjí poslední dvě série. Jinak by toto tvrzení nemohlo být pravdivé.

Kancl - Vzteklý Andy (2012) (epizoda)

Posledních několik dílů je doslova ubíjejících a tenhle díl je posledním hřebíkem do rakve. Nelly se nastěhuje do kanceláře manažera a začne poroučet, aniž by ji někdo zaměstnal. WTF? Humorné momenty aby člověk pohledal.

Americký film (1999)

Jeden obyčejný dokument o nadšeném filmaři, který je obklopen podivnými postavičkami a neustále povídá o tom, že nebude jen obyčejný člověk. Jenže opak je pravdou.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Čekal jsem další směšnou eskapádu a dostal jsem další komedii z ranku „je to tak blbé, až je to vtipné“. Pár podivných scén se dočkáme hned na začátku, kdy si film dělá srandu sám ze sebe, protože hlavní hrdinové ne a ne umřít, i když jim bouchají miny pod nohama, střílí po nich desítky vojáků a padají na ně několikatunové vozidla. A to nemluvím o dřevěném mostu, který popírá fyzické zákony. Hodně přitažené za vlasy jsou taky scény, kdy hlavní hrdinky najdou v Tokiu (což je město o rozloze 622 metrů čtverečních) přesně to, co hledají, stačí si sednout na jídlo u náhodného stánku a voilá, hledanou stopu mají přímo před očima. Kecy o rodině jsou dosti ohrané, protože si nikdy nepamatuju, kdo byl nebo nebyl v předchozí instanci. Jediné co vím je, že se ve filmech míchají pořád ty samé postavy dokola už několik dílů. A ostatní dělají vždy překvapené, že se opět setkávají. Tuším, že za tím stojí Diesel, který si rád hraje na rodinného muže, jenž drží všechny pohromadě, aby spolu mohli opět zasednout k barbeque. Fast and Furious bylo ale vždy o akci a autech a devátý! díl mě po této stránce uspokojil. To samé nemůžu říct o zbytku. Postavy se nikdy nezraní, některé zase vstávají z mrtvých nebo mají přehnané štěstí. Cokoliv kromě akčních scén stojí za starou belu. Celkově to bylo až příliš utahané a plné rádoby drsných pohledů, které působí spíše tak, že se postavy chystají políbit. Je až vrchol drzosti, že tak tupý film dokáže vydělat takové peníze v kinech. Svědčí to o náročnosti publika...