Hvězdná pěchota (1997)

Jak tady tak vidím, tak většina diváků knižní předlohu nejen nečetla, ale ani netuší, že nějaká vůbec existuje a je o něčem úplně jiném, než ten film. ; -)

Výsledek testu (1986) (TV film)

Pěkná ukázka toho, jak neexaktní věda dokáže z v podstatě normálního jedince udělat nekontrolovatelného zuřivce. A stačí na to prý jenom pár kolonek v jakémsi 'testu'.

Malej Quinquin (2014) (seriál)

To není ani detektivka, ani komedie, a pokud to někomu snad připadá vtipné, pak se zřejmě rád posmívá postiženým.

Nic nás nerozdělí (2012)

Když vidíte nějaký špatný film opilý, může vám připadat zajímavý, nebo vtipný. A nebo naopak.

Into the Badlands (2015) (seriál)

První série je jenom o matném nastínění hlavní zápletky, ale hlavně o seznamování se s prostředím a postavami, což může některé netrpělivé diváky lehce odradit, ale mě to jedině naladilo - a po shlédnutí druhé série mohu říci, že na to jdou dobře. Děj nabere na obrátkách od prvního dílu, a v podstatě se nezastaví až do konce, přičemž se nám začínají odhalovat tajemství, která byla dříve zmíněna. Co bude dál? Uvidíme, snad seriál zachová stoupající tendenci. Přičemž už ta první série u mě měla 4 a 1/2 hvězdičky. Jinak ta hodnocení "po 5 dílech" neberte vážně, tihle lidé to evidentně nechápou, pro ty jsou jiné seriály. ;-) Po třetí řadě čím dál tím lepší.

Krotitelé duchů (2016) odpad!

Hm, kdyby se to třeba jmenovalo "Boubelky, co loví duchy", možná bych tomu dal i celé dvě hvězdičky. Takhle tomu můžu dát jedině ten odpad. Takový je v tom rozdíl. A ne, skutečně to není proto, že tam hrajou ženské, ale proto, protože hrajou tak blbě.

Miranda (2009) (seriál) odpad!

Hm, fakt vám to připadá vtipné? Co kdybyste to srovnali s něčím jiným? Nebo prostě cítíte nadřazenost, a dělá vám to dobře?

Expanze (2015) (seriál)

Konečně zase po dlouhé době klasická hard SF, která se vyznačuje tím, že ten vesmír, ve kterém se odehrává, působí naprosto reálným dojmem. Bude to hlavně zřejmě poměrně zdařilou knižní předlohou, o které jsem dokonce zjistil, že ji mám doma, ale ještě jsem ji nečetl. Nářky některých recenzentů o nudných pasážích (například scény na Zemi a podobně) musím odmítnout, protože jsou zcela neoddělitelnou součástí děje a na jejich výsledku záleží vývoj dalšího děje ve zbytku vesmíru, nejsou samoúčelné. Zápletka, hrdinové a počet stran je podle mě optimální a umožňuje zachovat přehled o ději, což u sebe nemohu říct například u Hře o trůny, která mě tím pádem nebaví. A jak je nakonec vidět, i tohle je pro někoho moc slozité. Prostě, jak už jsem psal - tenhle komplexní vesmír fuguje, nemluvě o skvělém technickém zpracování, se krerým se studio SyFy tentokrát skutečně vytáhlo a nad kterým srdce technokrata jako já zaplesá. Za mě jednoznačně plný počet bodů, nic podobného tady už dlouho nebylo.