Viděl jsem ďábla (2010)

další asijsky chladnokrevný film o pomstě, který mě napoprvé totálně rozsekal. Scéna popravy dvou týpků nožem v autě mi zůstane v paměti ještě pěkně dlouho.

Odplata (1999)

stylařina nejtěžšího kalibru! Tady jde jen o princip a dunivý hlas vypravěče, pánové!

13 samurajů (2010)

první polovina je plná mluvení o samurajské cti, nahlédnutím do svazujících pravidel japonské společnosti a vlastně jen takovou natahovanou předehrou před skoro hodinovým masakrem 13 vs. 200. Brutalita oděná do kimona s katanou za páskem, to já můžu.

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

důležité je všimnout jsi jména Bansky na řežijní stoličce, protože i tento dokument (stejně jako jeho díla) neříká přesně to, co se na první pohled zdá. Odsuzuje ovladatelnost lidí mainstreamem a ochotu koupit si kdejakou bezcennou část umění jen kvůli prestiži a jménu. A stejně tak oceňuji Banksyho naprosto nevulgární postoj k Brainwasherovi, přičemž je z filmu naprosto cítit, jak to vlastně všechno je a kdo je tady pravým umělcem. Bravo!

Oškliví Američané (2010) (seriál)

černohumorný seriál plný fantastických potvor a všemožných nemožných živočichů, u kterého hraje animace vedlejší roli.

Star Wars: Impérium snů (2004) (TV film)

bombastický a neskutečně dlouhý dokument, který přináší mnoho nových poznatků a zajímavostí o milovaném universu. Lucasovi patří obdiv a obrovský dík za to, co vše musel podstoupit, aby ságu realizoval.

Počátek (2010)

bezvadný filmový zážitek, kde Nolan nastoluje zákonitosti ve světě snů a v rámci těchto zákonitostí proplouvá hlouběji vrstvami podvědomí. Celý film vlastně pojednává o skvěle naplánované loupeži v neotřelém a rozmanitém prostředí něčí mysli a skoro vše, včetně filmu samotného, běží po úvodním seznámení a samotném spuštění akce jako na drátkách. Vše je navíc okořeněno pár výbornými a neotřelými nápady, jako je prolínání dění v různých vrstvách podvědomí (vlak uprostřed ulice, souboj ve stavu beztíže) a určité momenty mi v hlavě zůstanou ještě pěkně dlouho.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

mrazivá severská detektivka bez zbytečných hollywoodských vocamtků, která i přes svou dlouhou stopáž ani chvilku nenudí. S knihou nemůžu srovnávat, zatím jsem nečetl...

Spartakus (2010) (seriál)

zajímavé zpracování, bezvadné souboje, spousta sexu, násilí, intrik a k tomu všemu ještě dobře vypointované epizody a skvěle promyšlené postavy. Vytknou můžu snad jen to, že v druhé řadě bude hrát Spartaka jiný herec.