3:15 zemřeš (2005)

Původní verzi jsem neviděl, tudíž nemůžu srovnávat. Začátek byl v pohodě, pak přišlo rozhodnutí o koupi domu, a to byla první nelogická věc (prohození stanovisek obou partnerů). Po čtvrt hodině se začaly dít divné věci, objevil se zde náznak atmosféry, napětí, sem tam i nějaká vcelku zdařilá lekačka. Ale postupně se tahle horová kocábka začala potápět, jednak kvůli dementní holčičce, která by i v normálním člověku vyvolala neodbytnou potřebu sáhnout po sekeře, druhak díky absolutně nezvládnutému vývoji a nedůvěryhodnosti Georgovy postavy a samozřejmě za to nese svůj díl viny i samotné "zlo", se kterým si tvůrci moc práce nedali. No a v poslední čtvrhodině narazila na dějový ledovec a definitivně tenhle film potopila-konec je nevzrušivá zhovadilost plná klišé, která mě až rozesmála. !SPOILER!: Ale mít před sebou magora se sekerou a v ruce pušku, taky ho každopádně jen omráčím, svážu, společně s dětičkama ho dotáhnu na loďku, kousek od břehu zastavím a kouknu se, jestli už je z přítele zase milá a hodná lidská bytost, to by snad udělala každá k smrti vyděšená matka 3 dětí mimochodem vlastnící klíčky od auta...a když přičtu to naivní úvodní tvrzení "Natočeno podle skutečné události", opouští mě poslední chuť dát filmu 2* a jdu s hodnocením ještě o hvězdičku níž.

Líbáš jako Bůh (2009)

Nebyla to nějak zvlášť nuda, stejně tak ani zábava, film mnou provanul, nic nezanechal a vícekrát se, předpokládám, už nesetkáme. Nešlo o takovou katastrofu, jak zde líčí některé hysterické "odpadové" komentáře, zkrátka humor takřka nefungoval, trapnějších či hlušších míst zde bylo po vícero, ale nic, z čeho bych byl nějak brutálně nasrán či pobouřen, jsem zde nenašel. Zkrátka jsem nebyl cílová skupina, to je záhodno si uvědomit. 2* mi příjdou tak akorát, pokračování si už asi nedám.

Děti noci (2008)

Herecky je to zvládnuté výborně, bohužel příběh nenabízí nic extra originálního nebo zajímavého. Zvláštní je akorát postava Ofky, které jsem chvíli moc rozuměl, pak ji zase příliš nechápal, a tak to šlo na střídačku po většinu filmu. Konec, i když pěkný, nebyl moc důvěryhodný. I pár věcí k zamyšlení by se našlo, ale z průměru, ač lepšího, to už snímek nevyzvedne.

Nakládačka (1977)

Překvapivě ne tak špatné, jak jsem čekal. Samozřejmě, příběh za moc nestojí, vztahová linie je zde na víc, taktika postavená na pouhém rvaní a tvrdé hře naivní a pro fandy technického hokeje nepříliš přijatelná. Ale film je natočený s nadhledem, úsměvem a vlastně jde o docela pohodovou záležitost, takže to vidím na pěkné 3*, a jestli si z tohohle filmu alespoň něco určitě zapamatuju, tak to budou ti Hansonovic pošuci.

Navždy a daleko (1992)

Podle zdejších komentářů jsem se radši připravil na typickou hollywoodskou průměrnou nudu, ale konalo se milé překvapení. Příběh byl vcelku chytlavý, oba hlavní hrdinové dostatečně sympatičtí nato, abych jim po celou dobu fandil, nenudil jsem se(!) ani na chvíli, romantika nebyla přehnaná, dokonce se zde objevil i náznak humoru, Williamsova hudba byla výborná (stejně tak Enya na konci) a klišé přišlo až v úplném závěru, takže slušné 4*, spokojenost.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Vcelku pohodový, příjemný film, ve které sice hraje prim spíše jeho dramatická linka, avšak sem tam se objeví i humor a odlehčení. Herci jsou velmi dobře vybráni, představitelé teenagerů nejsou otravní, Mark Ruffalo je naopak velký sympaťák, ale jinak snímek stojí hlavně na výborném herectví Julianne Moore a Annette Bening. Film nepostrádá silnější emoce a konec není úplně tak jasně čitelný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Slabší 4*, chybí mi zde více originálnější příběh a větší dávka humoru.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Tak předně, pokud někdo chce sledovat seriál, měl by si tento film nechat ujít a pustit si ho až pak, jinak udělá hroznou chybu a bude už v předstihu znát vraha Laury, čímž se připraví o napětí. Jinak jako objasnění, resp. dokreslení Lauřiny vraždy to funguje docela dobře. I když nejvíc mě chytl ten začátek s vyšetřováním vraždy Teresy Banks, který mohl být určitě ještě delší. Hlavní příběh s Laurou špatný nebyl, ale už šlo pouze o objasnění některých skutečností se zaměřením na diváka, který už má celý seriál za sebou. Navíc vyvolal několik dalších otázek, které později v seriálu nejsou objasněny či se k nim už tvůrci vůbec nevrací, což je podle mě chyba (ale nebudu spoilerovat příklady). Jinak je fajn, že všichni původní aktéři jsou zde přítomní, tedy až na představitelku Donny, Moira Kelly vtiskla své podstavě poněkud jinou (spíš horší) podobu. Slabší 4*, trochu zklamání.

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

Lepší úvod a seznámení se s postavami asi ani udělat nešlo. Dostatečně chytlavé, atmosférické a napínavé, aby to diváka přinutilo prahnout po dalším dílu. A o to přece u pilota jde, takže vcelku jasných 5*.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Městečko Twin Peaks. Jeho 1. série je takřka (a možná i doslova) dokonalá. Neuvěřitelně chytlavý příběh, výborná atmosféra, více než slušná dávka napětí, velmi dobře napsané postavy (hlavní postava Dalea Coopera je naprosto skvostná, navíc je to obrovský sympaťák a jeho přítomnost pozvedává nejen vyšetřování, ale vůbec celý seriál na vyšší úroveň), občasný nenucený humor, skvělá hudba a nepřehání se to tu s „lynchovinami“. 2. série jde s kvalitou bohužel níž, naštěstí ne celkově, ale jenom některými díly. Výše vypsané superlativy víceméně zůstávají, tedy až na humor, který je zde spíš takový příliš chtěný a divák si na něj musí zvyknout, dále tzv. wtf momenty, kterých ve druhé sérii není zrovna málo (absolutní femme fatale v podobě Lany, přeadreanalinovaná Nadine, trapní Lucyini nápadníci, kurevník James atd.) + veškeré nadpřirozeno, které jsem já osobně někdy celkem v pohodě vzal, jindy zas měl trochu problém přijmout. Zvláštní také bylo vyřešení Lauřiny vraždy už v 9. dílu této série, zbývajících 13 epizod se zabývá jinou kapitolou, naštěstí ji tvůrci připravili dostatečně zajímavou, takže napětí znovu začne pomalu ale jistě nabírat na obrátkách a ke konci zatracně dobře graduje. Avšak co se týče konce celého seriálu, ten mi zrovna moc zvládnutý nepřišel, spíš naopak, hodně otázek zůstalo nevyřešených (to by až tolik nevadilo), ale hlavně osudů jednotlivých postav, což už je horší a za to, co se stalo s agentem Cooperem, by někdo zasloužil pořádnou facku. Na druhou stranu zase musím ocenit, že to Lynch a spol. nepojali typicky po hollywoodsku a dokázali mě tímto závěrem docela dost překvapit. Když obě série zprůměruju, na ten slabší plný počet to ještě vyjde, ale stejně je škoda, že si druhá série nepodržela kvalitu té první, šlo by pak pravděpodobně o jeden z vůbec nejlepších seriálů všech dob.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Předlohu neznám, přesto jsem se po celých 8 sérií královsky bavil. Nechybí tu nic, ať už chytlavý, více vrstevnatý a napínavý příběh, neustálé zvraty, široká nabídka (perfektně napsaných) hrdinů, luxusní výprava, skvělé akční scény, padnoucí hudba, solidní triky či chytlavé, postupně se měnící intro. Ač fantasy, působí Hra kupodivu docela dlouho poměrně realisticky, ovšem nadpřirozených jevů postupně přibývá, a to s rostoucí důležitostí (což jsem přijímal nelibě, ale zvykl si). Pro jedince, který nemá načteno dopředu, je pak sledování seriálu jedno velké a adrenalinové dobrodružství, neb si nikdy nemůže být jistý, kdo „zařve“ (naštěstí dostává už od úvodu na výběr jiné zajímavé postavy, ke kterým není těžké si najít vztah, když přijde o 1 ze svých oblíbenců). Závěr mě přes dílčí výtky příliš nezklamal a vyústění šlo min. z části odtušit už před poslední, citelně uspěchanou sérií, která očekávání mnohých namlsaných fandů neustála. „Láska je smrtí povinnosti.“ - „To jsi teď vymyslel?“ - „Mistr Aemon to kdysi řekl.“ - „Někdy je povinnost smrtí lásky.“