Nezvaná (2009)

Já jsem z tohoto thrilleru,nikoliv v žádném případě hororu,krapet zklamaný.Prakticky mi totiž nenabídl vůbec nic,čím by mě zaujal.Snad až na chvilkami fungující napětí zde neklaplo vážně nic.Příběh je hodně neoriginálně sešroubovaný,dost prostinký a závěrečná pointa je možná odhadnutelná,možná neodhadnutelná,každopádně též již nejednou kopírující a s ohledem na předešlé dění i docela nudná.Návštěvou alespoň náznakem jakékoliv atmosféry není navíc tento snímek též vůbec poctěn,takže i jedno z nejdůležitějších koření těchto druhů filmů zde úplně chybí.Ani herci se příliš nepředvedli,především pak obě sestry jsou až nesympatické a protivné.Nezvaná je prostě filmem,který možná stojí za to jednou ho vidět,s trochou ohledu se jím nechat i postrašit a pobavit,ale překvapit vážně nemá čím.Pro mě zkrátka tak strašně průměrný film,že mu jsem nucen dát podprůměrné hodnocení,sorry.P.S.označovat tento film za duchařinu je docela dost VELKÝ spoiler,přátelé :)!!!!

RocknRolla (2008)

Hodně silné 3*!Guy Ritchie se tímto kouskem pokusil oživit svou zašlou slávu,kterou si vysloužil pouhými dvěma snímky(Sbal prachy a Podfuck),ovšem oba dva byly prostě geniální a Ritchie byl oslavován právem i v mých očích.Pak však přišel útlum v podobě nudných Trosečníků a naprosto šíleném Revolveru a zdálo se,že je konec velkého talentu.Rock´n´Rollou se však dá říci,že se Guy trochu rovzpoměl na staré zlaté časy,ale cesta zpátky na výsluní bude ještě asi dlouhá.Je pravdou,že RocknRolla má k oboum jeho skvostům poměrně dost blízko,jen to zde vše nefunguje tak,jako u nich.Děj je i zde správňácky a praštěně zamotaný,aby nakonec vše do sebe zase zapadlo,i zde je film prošpikován množstvím bizardních postav a postaviček,spoustou výborných dialogů,černě zábavným násilím a spoustou vulgarismů,jen to v RocknRolle prostě nemá takové grády a šťávu,vůbec to tu nešlape.I vše cool,co též jeho prvotiny dělalo nezapomenutelnými je zde mrtvé,nedotažené,jakoby mimo.Navíc nemá ani osobnosti v podobě Stathama či Pitta,které těmto filmům též dodávali neuvěřitelnou dávku života a energie.Zkrátka,ikdyž RocknRolla je zábavně násilnou gangstrkou,ve které je rukopis Ritchieho jasně znát,drive,vtip a síla známá z jeho nejlepších filmů tu neoddiskutovatelně chybí.Ale aspoň něco :)

Mr. Brooks (2007)

Co musím nutně tomuto snímku přiznat,je jeho velká nevšednost a originalita.Opravdu neobvyklí a zajímavý nápad.Co ovšem hodně pokulhává,je zpracování tohoto skvělého nápadu.Což o to,Costnerovy ,,monology s Hurtem" jsou skvělé stejně jako jejich představitelé,jsou černě zábavné a dost odzbrojující,ale to vše okolo je vážně o dost pozadu.Nemohu říct,že je ten film dějově špatně vystaven,či scénáristicky nějak zpackaný,neni ani vůbec nudný,ale pro mě prostě postrádal větší živelnost,efektnost,nedokázal mě tak prostě úplně vtáhnout a zaujmout.Navíc postava a i představitelka role Demi Moore mi tu přijde,jako by sem vpadla z jiného,vážně špatného filmu a chtěla to zkazit i zde.A dost se jí to tedy povedlo.I přes slušnou atmosféru a pár nečekaných překvapení a zvratů nemohu zkrátka Mr.Brookse nějak nadprůměrovat,mě prostě moc neoslovil,ale o počin zajímavý jde každopádně.

Prázdniny pana Beana (2007)

Netušil jsem,že ze mě někdy něco takového vypadne,ale nemohu po shlédnutí této megatrapné podívané jinak.Neohrozitelný bůh zábavy,král vtipu a mistr humoru Mr.Bean alias Rowan Atkinson padl na naprosté dno!Co se to proboha v hlavě tohoto človíčka stalo,že se propůjčil k něčemu tak otřesnému?Je pravdou,že už jeho předešlé celovečerní filmové pokusy nedopadli tak úplně dobře,ale že mě bude tento můj miláček jednoho dne takto děsit,toho jsem se fakt neměl dožít.Prázdniny pana Beana je katastrofa.Že to bude dějově bída jsem čekal hned,ale že nebude naprosto vůbec fungovat ani klasický Bean,to nechápu.Několikrát zde totiž vykrádá i sám sebe,což nicméně bylo i v jedničce,ale zde jeho legendární výstupy prostě vypadají příšerně.Jeho scény zaváněly trapností,ubohostí,hloupostí a jelikož je to prakticky jen jeho film,vztahuje se tak toto hodnocení zároveň i k celému tomuto snímku.Znovu naprosto nechápu,strašný.Sice jsem se zde zhruba dvakrát téměř zardousil smíchy,ale to je na tohoto mistra tak strašně málo,že mu zkrátka tento jeho šílený filmový přešlap nemohu nikdy odpustit!KATASTROFA,fůůůůj,pane Beane,takto už nikdy prosíííím!

Proroctví (2009)

Hned na začátek musím napsat,že Proroctví ode mě dostává plné hodnocení hodně s odřenýma ušima.Nakonec jsem se k němu ale přeci jen přiklonil,neboť jsem si odstupem času uvědomoval,jak moc toho tento film ve mě zanechal.Alex Proyas vytvořil na poli katastrofických filmů poměrně originální podívanou,která krom nutné popcornové zábavy přinesla i výbornou atmosféru,mnoho napínavých okamžiků,několik skutečně emočních scén a i pár dechberoucích zážitků.Ty se v mém případě týkali hlavně efektů.U těch jsem si myslel,že jich tu bude daleko víc,nakonec tu byly prakticky jen tři,ale až postupem času jsem zjistil,že o nich tento snímek neni.Nicméně,ony tři efekty byly naprosto famózní a nejde ani tak o jejich kvalitu,jako spíše o jejich sílu úderu a jejich účinek.Pokaždé jsem jen otevřel hubu a pořádně se nechal semlít.Jak jsem zmiňoval,efekty jsou zde až sekundárním elementem,na prvním místě je děj,který též musím pochválit.Chytrý a chytlavý,skvěle zpracovaný,napínavý a vlastně i originální.Herecké obsazení moc komentovat nechci,objevili se zde vesměs neznáme tváře,ovšem všechni si své v pohodě odehráli a tak jen snad na okraj k Nicolasovi,který má po dlouhé době snesitelný vlasový porost :).Nechci ještě opomenout hudební vložku,která mě též po dlouhé době oslovila,měla zde hodně velký účinek a smysl a dění a atmosféře ve filmu hodně pomáhala.Ovšem hlavním důvodem,proč jsem se nakonec rozhodl k maximálnímu hodnocení je závěr.Konečně!Snad tím nebudu spoilerovat,ale konečně závěr,který doposud katastrofickýcm filmům chyběl!prostě masakr a díky za něj.Jediné co Proroctví mohu pak vytknout jsou chvilkové nudné a zbytečně zdlouhavé pasáže,ale nemyslím si,že by to měl být důvod,proč tento snímek nedoporučit.Proroctví mě zkrátka velmi mile překvapilo a zanechalo ve mě po dlouhé době hluboký filmový zážitek.

Zbouchnutá (2007)

Zbouchnutá je vážně pro mě těžko hodnotitelný film.Nemohu tvrdit,že bych jím byl nějak zklamán,ale nadšen jsem tedy také nebyl.Nejhorší je ale na tom to,že v mých očích filmu uškodilo nejvíc obsazení ústřední dvojice,které jsem tolik důvěřoval.Ať už Rogen,tak především ultranesympatická Katherine Heigl filmu prostě "neslušeli",vůbec mezi sebou nefungují a jejich společné scény vždy přinesli nudu a divnou pachuť.Naopak,veškeré obsazení vedlejších rolí bylo odvedeno na jedničku a Rudd,Segel,Hill,Leslie Mann,ale i všichni ostatní obstarávali veškerou zábavu,hlášky a šmrnc ve filmu a oni pro mě drželi Zbouchnutou v zábavných vlnách.Dějově mi přišla celá zápletka dost miniaturní,že vlastně kolem hlavního tématu nechtěného těhotenství muselo být navaleno tolik vaty(ovšem nutno přiznat zábavné vaty),že mi nikdo nevymluví,že by jinak muselo jít o půlhodinový,slabě vykonstruovaný kraťas.Pravdou sice i je,že jsem zde zaznamenal spoustu a spoustu životních pravd a párkrát mě až zamrazilo,jak skutečné a reálné problémy postavy řeší,ale to se pak už hraje zase na vážnější notu,které je zde též poměrně nečekaně hodně,ale celé to pak skočí zas úplně do jiných vod.Mě snímek Zbouchnutá zkrátka přišel jako nevyrovnaný gulášek,Apatow sem chtěl narvat co nejvíce svých nápadů,scén a představ a krapet se mu to prostě vymklo z rukou.Zbouchnutá je určitě zábavným,vtipným a vůbec celkově v pohodě koukatelným filmem,jen nejsem vážně přesvědčen o tom,že si zaslouží tolik kladných ovací.

Saw 6 (2009)

Po sice stále nadprůměrném,přesto trochu slabším 5 díle,se šestka stylem vrací k mému nejoblíbenějšímu 3 a 4 pokračování.Brutální,promyšlený,nekompromisní,chytrý thriller.Především mě nejvíce oslovila ,,hra" připravená pro postavu pojišťováka,která je vlastně kostrou šestého pokračování.Opravdu výborné pasti,kde se navíc vyskytuje i mnoho uvěřitelných emocí a závěr jeho cesty je pak opravdu strhující scénou.Tradičně se zde i vyskytuje úžasně temná,krví prosáklá atmosféra,která prostě dělá SAW tím,čím pro mě je,tedy mým miláčkem :).Jinak opravdová znalost předchozích dílu k pochopení veškerého dění je tradičně naprostou podmínkou a přítomnost mnoha dovysvětlujících flashbacků už také není novinkou.Dovolím si tvrdit,že SAW sice přestává mít tolik šokujících odhalení a překvapení,tím ovšem nechci naznačit,že by této dokonalé sérii docházel dech,nebo že by se snad začala opakovat.SAW má zkrátka svůj styl a směr a ten ho pořád bude držet ve špičce mezi ostatními thrillery.

Slídil (2007)

Při popsání pocitů z filmu přistoupím na hru samotných postav,který svůj duel též rozdělily tenisovou terminologií na sety a sady.První sada.Výborná,inteligentní,chytlavá.Konverzační psycholigická hra,plná skvělých dialogů,překvapení a úžasného hereckého dua.Sada druhá.Již méně vydařená psychologická hra,se slabšími dialogy,s překvapením,které musí prokouknout ihned i ten nejnepozornější divák a se silně přehrávajícím Lawem.Sada třetí,rozhodující.Rána do hlavy,neuvěřitelný blábol,pitomé dialogy,trapné a nedotažená vyústění,z povinnosti dohrávající herci.Slídil má zkrátka nadupaný začátek,postupem času však ztrácí dech,aby nakonec ve finále došlo k totálnímu kolapsu.Slídil je každopádně solidní podívanou,konverzační hrou kočky s myší,ale celé to zbytečně nakonec velmi vyšumí do prázdna.Škoda.Originál neznám,ale novodobý Slídil měl daleko na víc.

Poručík (1992)

Tak vážně nevím,co si o tomto blázinci mám myslet.Po shlédnutí se mi nejvíce nabízí popsat Bad Lieutenant jako one man show zabaleno do totální sračky.Harvey Keitel se do role poručíka hodil maximálně a je to snad až blbý tvrdil,ale on tou rolí snad i žil,prostě parádní výkon.Ale to vše okolo něj a mluvím především o ději (ikdyž počkat,ono to vlastně ani žádný pořádný a smysluplný děj nemělo),to bylo děs a utrpení.Myslím,že jsem pochopil,co tím vším autoři chtěli zřejmě vyjádřit,ale mě prostě tato téměř až experimentální a přeártovaná forma vůbec nesedla.Že jde o neobvyklí film,o tom nemusí nikdo ani na moment pochybovat,ale jeho styl a vyznění je zkrátka přehnaným vyjádřením špatnosti,která se ale míjí s účinkem.Mě zkrátka všechno to fetování a fuckování na všechny strany naprosto nevtáhlo,atmosféra a Keitel ok,ale scénář zasluhuje naprosto palec dolu !

Wrestler (2008)

Já to věděl!Do prdele,já to vážně věděl!Mickey Rourke nefetoval,nechlastal,neboxoval a jinak se nerujnoval jen proto,že byl úplně vypatlanej,on se totiž celá ta sebezničující léta obětoval pro roli Randyho ,,The Ram" Robinsona :-).Ale teď vážně,on se skutečně s tou rolí tak strašně stotožnil,že jsem mu věřil každou sebemenší mimiku,každé gesto,každý čin.Mickey Rourke udělal tento film,Mickey Rourke měl dostat bez diskuzí Oscara!Možná ho ale o něj nepřipravila nejen přitroublá akademie,on totiž v mých očích dostal pro SVŮJ film daleko většího,nebezpečnějšího a vlastně neporazitelného soupeře.A tím není nikdo jiný než Darren Aronofsky.Wrestler svým námětem a svým obsazením měl být stoprocentním klenotem,ale Aronofsky ho prostě zazdil.Wrestler potřeboval režiséra-vypravěče a ne režisera-experimentátora.Toto nebyl film pro něj!On prostě nedokázal vytvořit kompaktní,strhující,emocionálně natřískaný film a přitom mu nahrávalo tak vše do karet.A přestože má Wrestler mnoho a mnoho extrémně silných,atmosférických a výrazných scén a myslím,že je zde i velkou měrou zachycena podstata celého světa wrestlingu,vše co jsem vyjmenoval není zásluhou Aranofskyho,ale prostě sílou skvělého scénáře a famózního Rourka.Wrestler zkrátka mohl být nezapomenutelnou filmovou událostí a klasikou,takto je ,,pouze" nezapomenutelný jen díky výkonu zdecimovaného Mickeyho Rourka.