André Rieu: 70 let mlád (2020) (koncert)

Hudebně samozřejmě pecka a jsem HODNĚ rád, že jsem měl možnost tohle včera vidět v kině (a šel bych zas a znova), to jo! Nicméně pokud budu brát tenhle počin jako "dokument", tak budu zklamanej. Já jsem se totiž přišel podívat na Andrého a jeho Johann Strauss Orchestra, nikoli na "krasobruslení", záběry "National Geographic" nebo nějakou "tancovačku" někde v sále ve Vídni (nebo kde vlastně už, nevím). Nepochopte mě špatně, já jsem rád za Andrého rozhovory a chápu, že do koncertu nepatří jenom záběry na kapely. Záběry na diváky v Mexiku, Nizozemí i jinde byly super, stejně tak ostatní momenty (nechci prozrazovat), ale těch záběrů "mimo" tam bylo někdy až přehršel a výslednej dojem rušily. Nemalý minus taky putuje do střižny, přišlo mi, že si střihači nevědí rady a jsou absolutně mimo rytmus hudby. Škoda. Tenhle dokument měl potenciál, ale tvůrci s ním naložili bídně. Ale je mi jasný, že to tu ve výsledku bude mít vysoký hodnocení (protože lidi budou hodnotit hudbu a nikoli technickou kvalitu filmu). Fanouškem Andrého jsem byl a budu, jsem rád za návštěvu kina, která mě emocionálně vyždímala do sytosti a budu na ni dlouho vzpomínat v dobrém, ale ne, "André Rieu: 70 Years Young" není moc dobře zpracovanej koncert nebo dokument.

Živé terče (2019) (seriál)

Asi dvě tři dobrý hlášky bych tu našel, jinak ale Živé terče maj spoustu mrtvejch dialogů, zbytečnejch postav a tunu zbytečnejch scén. Kdyby z toho někdo sestříhal jeden celovečerní film, nemuselo by to bejt asi až tak zlý. Melíškovou mám obecně hrozně rád, ale to role vyšetřovatelky mi teda sakra nesedí. Preiss by byl fajn, ale má tu hrozně málo prostoru. Herecky mi tu asi nejvíc sedl Isteník, ten člověk mě začíná bavit. Jinak to je ale taková série o ničem no, dlouhá, zbytečná.

Živé terče - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Ty vole, zaplať pánbů, že jsem se nakonec přecejenom dozvěděl informaci, kvůli který bych asi nespal další tři tejdny. Na závěr celý pofidérní komedie jsem se dozvěděl, s kým to Voříšková čeká. Dobrá práce! 🙃 Závěr samozřejmě pitomej prakticky skrz naskrz. Si asi půjdu zahrát starýho Poldu, tam je řešení případu na podobný úrovni. Jenom tam si jsem docela jistej, že to autor fakt myslel jako komedii.

Živé terče - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Mno... Druhej díl jede v podobným rytmu i kvalitě prvního dílu. Uvidíme, jestli to třetí díl zásadně nezmění (ať už k lepšímu, nebo horšímu).

Živé terče - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Hrozně vlažnej rozjezd, kterej mi tak nějak dává tušit, že se tahle série (dá-li se to tak vůbec nazvat) ponese v duchu podobných ostatních. Ale co už, zima je dlouhá, tak to zkouknu.

Vodník - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Sice mám trošku dojem, že to závěrečnej díl úplně zabije a skončí to hrozným průšvihem, ale pořád mě to docela baví. Tak uvidíme...

Vodník - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Vlažnej začátek, kterej ale bezpečně stačí na to, abych ihned rozkoukal další díl. Jinak to byl zatím trošku chaos.

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Na český poměry se jedná o velmi povedený řemeslo. Byť bych měl určité výhrady, tak jsem byl spokojenej. Děj dává většinu času smysl, postavy se chovají vesměs racionálně, hloupejch dialogů a scén navíc tu je taky minimum. Herci fajn, tempo svižné, celkově fajn "detektivka", kterou si klidně rád pustím znovu.

Dům (2011)

Docela utahaný, docela nezajímavý a dokoukat to dalo docela práci. Ale zase pravda, že Judit Bárdos je k sežrání. 🙂

Ženy v běhu (2019)

73 %? To jako fakt?! Vydejte si už konečně, lidi, hlavu z místa, kde ji máte zabořenou. 😠 Já blbec zas kvůli hodnocení pro jednou věřil tomu, že by mohla bejt česká komedie i dobrá. 🤦‍♂️ Ale tohle jako fakt ne, tohle nedávám. Nebudu tady ohrnovat nos nad tou příšernou předvídatelností (je to vlastně pohádka, že jo). Ale jako tu tunu blbejch a kýčovitejch hlášek i situací, tu fakt nezvládám, ani tak blbej hudební podkres, blbej soundtrack, všechno. Je teda i docela škoda, že se herec jako Vetchý nechá ukecat do takovýhle slátaniny... Abych pravdu řekl, nejvíc jsem se bavil během prvních 3 minut při scénách s Polívkou. 🥣