Mandy - Kult pomsty (2018)

Tak to byla síla! Mandy rozhodně není pro každého, ale když vám tahle psychedilycká šílenost sedne, budete oddaně hltat každý záběr. Skvělý casting a dokonalá hudba Jóhanna Jóhannssona.

Hotel Mumbai (2018)

Velmi silné a hodně atmosférické, podpořené skvělým obsazením a jejich výkony.

Na špatné straně (2018)

Tak takhle přikovaný k sedačce jsem už dlouho nebyl. Skvěle napsané, zrežírované a zahrané. Výborná práce s postavami, které nám Zahler poctivě představuje, i přesto že se na plátně moc "neohřejí", byť jsou to postavy pro příběh důležité. To dává tomu celému nekompromisnímu a nepředvídatelnému dění další rozměr. A stejně jako v Bone Tomahawk se i tady s nikým a ničím nemazlí. Skvělé!

Perníkový táta - Série 5 (2012) (série)

Spolu s první je pátá nejlepší série. Narozdíl od čtvrté je tahle našlapaná k prasknutí, velmi dobře napsaná a skvěle zahraná, takže i přesto že má nejvíc dílů (16), díky kvalitnímu obsahu nenudí a pěkně odsýpá. Je opravdu neskutečné jak se za těch pět sezón seriál a její postavy změnili k nepoznání, např. transformace Walta je až neuvěřitelná, a v podání Cranstona dechberoucí. Pak taky žánrová transformace samotného seriálu, který přechází z mírně komediálního tónu první série, až do nervydrásajícího thrilerové podívané série poslední, kde se tvůrci nebojí zabíjet důležité postavy jak na běžícím páse, a to způsoby, ze kterých mrazí.

Dva papežové (2019)

Až na ten moc dlouhý, ale nezbytný flashback uprostřed filmu, který trochu zbrzdil dobře rozjeté tempo, je to skvělé po všech stránkách. Fantastické obsazení, skvěle vypointované a hodně emotivní finále - alespoň pro mě.

Klaus (2019)

Klaus oplývá nejen hezkou animaci se specifickou až kreslenou stylizací, ale především krásným a originálním vánočním příběhem. Španělský tvůrce Sergio Pablos ale není žádným nováčkem v oboru, má toho už za sebou docela hodně, a velkou měrou se podílel např. na animovaném Já, Padouch.

Perníkový táta - Série 1 (2008) (série)

Neuvěřitelně originální námět a velmi uspokojivé provedení. A samozřejmě obsazení hlavních rolí má na celém úspěchu zásadní podíl, protože Cranston je castingová trefa dekády a Aaron Paul mu skvěle sekunduje. Navíc první sezóna nabízí tolik obsahu, že by se pohodlně vešla do 12 dílů.

Polární expres (2004)

Nádherná vánoční pohádka, která má všechno co k vánocům patří a ještě něco navíc. A na to že je cílena primárně dětem, její přetékající vánoční atmosféra je tak nakažlivá, že dokáže strhnout i již nevěřícího dospělého. Technicky je na svou dobu průlomová, i když obličeje postav nejsou nejkrásnější, ale zkuste něco podobného udělat v r. 2004, tedy před 15 lety.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka (2019) (seriál)

Znovu trefa do černého od Netflixu. Název i samotný začátek, který vypadá naprosto nevině, se postupně během 4 dílů dostane do tak bizarních situací, které může napsat jen sám život. Výborně dávkované napětí po celou stopáž.

Osm hrozných (2015)

Spolu s Djangem za mě nejlepší Tarantinovka! Ta nádherná kamera, romantická zimní krajina, výborné herecké výkony (Russel) a skvěle napsaný scénář, který diváka nenechá vydechnout po celou stopáž.. A aby toho nebylo málo, hraje do toho ještě parádní Morricone. Nepamatuju si film s tak podmanivou zimní atmosférou jako tady.