Transformers: Zánik (2014)

Nezábavné over the top...někdy musí přijít konec, i když je produkt dojná kráva.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Pro mě horší 4 hvězdy. Některé postavy jsou naprosto nevyužity a přitom obsazeny slavnými herci, některé postavy bijou do očí a ruší (Torturro jako faraon...). Obsazenost hlavních rolí povedená, hlavně Bale táhne celý film na svých bedrech, Edgerton nekazí. Co je typické pro Scotta je výtečný vizuál a epičnost. Scénář je v tomto filmu na vedlejší koleji, je tam pár lapsů a berliček, ale není to tak příšerné, jak se dozvíte jinde. Jen to nemá jinou vrstvu, žádné poselství nebo nějakou tu jiskru, kterou mělo Království nebeské a hlavně Gladiator. 75 %

Jack Ryan: V utajení (2014)

Příliš velký kabrňák na to, že to má být analytik bez zkušeností. Velká výhoda je, že to uplyne velice rychle, protože vás nezdržuje nějaká akční sekvence. Záporák byl necharismatický neumětel, v podostatě klišoidní příběh bez nějakého nadhledu nebo osvěžení. Jen tak tak 3 hvězdy za to, že vejde a neuškodí a dá se strávit.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Příliš mnoho logických vad na tak zábavný film. Stále hodně lepší než X3. V retro podobě funguje daleko lépe než v linii z budoucnosti. 75 %

Dom Hemingway (2013)

Opravdu zábavný film, který jako osobní zpověď člověka, jenž nepoznal ve svém dospělém životě nic jiného než sex ve vězení, loupeže a rvačky, funguje tak jak má. Uvědomění si ztraceného času je věrohodné, epizodky z jeho působení po propuštění jsou zábavné asi tak, jak se od britského filmu dá očekávat. Jude Law by si zasloužil nějakou větší dobovou roli. 75 %

Most (2011) (seriál)

Snad nic, co by kdy bylo natočeno, se tomu podobá. Reální hrdinové, ač paradoxně nehrdinští, přesto uvěřitelní. Linka přes celou sérii dávala dramatičnost po celou dobu, domyšleno na chlup, což je fajn v dnešní době produkce "díl za dílem, a když se to ujme, tak přiděláme další...". 90 %

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Propaganda a klasická pohádka o tom, jak obyčejný jouda prohlédl a začal si užívat svět, který mu protékal mezi prsty. ale zručně natočená, s krásnými lokacemi a nevtíravým humorem. Příjemná jednohubka. 80 %

Zpátky do ringu (2013)

A proč ne? Povedená good feeling komedie se spoustou odkazů, živými postavami a geniálním Arkinem, který opět předvádí grandiozní stařecký výkon. Je tam uvěřitelný příběh, je tam myšlenka, možná toho boje a boxu je tam na boxerský film málo, ale o to stejně nešlo. Důležité je, že to De Niro přežil ve zdraví (o Slye jsem strach neměl). 75 %

Stážisti (2013)

Málokterá komedie s takovým obsazením je tak zoufale nevtipná, neoriginální a špatně sepsaná, jako tato.

Trans (2013)

Ani mi to nepřipadalo jako film, ale jako hodně dlouhý videoklip s originální zápletkou a postupy. Každý film Boyla je jiný a zároveň svým jedinečným zpracováním stejný. Boří zažité postupy, jak samotným vyprávěním na přeskáčku, tak i vizuálem a úhly kamery. Celý film je v podstatě koncert tří herců, z nichž McAvoy hraje jasný prim. 75 %