Nic než pravda (2008)

Tady je přesně vidět, jakou bezvadnou zemí ta Ámerika je. V mnoha ohledech větší totalita, než v KLDR a jak to tak bývá, nadšené zfanatizované a zmanipulované davy přikyvují a tleskají. Zatkneme si kohokoliv, kdykoliv a na jak dlouho budeme chtít, pokud je to v zájmu národní bezpečnosti. A pokud to v zájmu národní bezpečnosti není? Uděláme to samé, protože opak nám nikdo nedokáže. Bravo! 80%

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Sweeney Todd, trvalo opravdu dlouho, než jsi si na něj udělal čas a konečně si jej dnes pustil. Filmy Tima Burtona mívají snad vždy ponurou zápletku, nejsou příliš zábavné a nekončí většinou příliš šťastně. O to víc jsem si říkal, o čem asi může proboha být jeho muzikál, když ten má každý spojený s něčím pozitivním?! A bylo to nakonec opravdu tak, jak jsem si myslel. Přestože mám filmové muzikály vcelku rád, dá se u nich dobře odpočívat a najdou se mezi nimi i opravdu vydařené kousky, tohle nebylo tak úplně ono. Spojit tohle téma, tento scénář, tuhle zápletku s muzikálem mě jednoduše vůbec neoslovilo. Natočit to bez zpěvu, pouze jako hororový thriller (a nemuseli by ani přidávat na brutalitě, té tam málo nebylo) by Timovi šlo asi lépe. K obsazení žádnou výtku nemám, bylo tam nepřeberné množství známých tváří a výborných herců (vypadalo to tam dokonce chvílemi jak na castingu na Harryho Pottera), leč bohužel nikdo nepřežil... Škoda, mohlo to být lepší, film ten potenciál měl. 70%

Prostředníci (2009)

Přesně tenhle filmový styl mám rád. Prostředníci pobavili a moc se mi líbili. Nevím, co víc k tomu říct. Slova se nachází jen velmi těžko, když není co kritizovat. Snad jen, mohlo by to být o trochu méně sprosté, ale tentokrát to k tomu vlastně patřilo, takže zase nic. No prostě, bylo do opravdu dobré. 80%

Pitva mimozemšťana (2006)

Film se mi v podstatě velmi líbil. Sice bych čekal, že bude víc komický, když je zařazen k žánru komedií, ale dobře. Tohle téma mi přijde prostě zajímavé a je neuvěřitelné, kolik lidí se jim na to podařilo nachytat. Na druhou stranu, kdybych to tehdá viděl, věřil bych zřejmě taky. Mírně mě znepokojuje "natočeno podle skutečné události". Opravdu tomuto podfuku předcházel záznam, který byl autentický? No, doufám že nikoliv. 75%

Justin Bieber: Never Say Never (2011) odpad!

Druhý film podobné kategorie v dnešním dni. Zatímco se ten první dal ještě snést a byl vcelku obstojným kouskem, tohle je opravdu úplná kravina. Seth Rogen o Bieberovi nedávno prohlásil, že je to jen kus hovna. I když s ním vždy nesouhlasím, v tomhle má naprostou pravdu. Podle mě brzy skončí jako mrtvola na předávkování nějaké z těch jeho ňaminek.

One Direction 3D: This Is Us (2013)

ČSFD hlásí: 6. nejrozporuplnější film. A abych řekl pravdu, vůbec se tomu nedivím. Já se ale pokusím v hodnocení vůbec nevyjadřovat ke kapele One Direction, k jejím členům, jejich stylu ani k jejich hudbě. Jako takový je tento dokumentární film překvapivě snesitelnou záležitostí. Rozhovory s členy kapely (nepočítaje uřvané 13leté fanynky) a jejich rodinami dávají smysl. Není to iracionální opěvování polobohů hudební scény, ale obyčejné zhodnocení "normálních lidí" "normálními lidmi". Člověka určují jeho činy a v jejich případě (charita pro Afriku, solidarita rodině, aj.) se tyto skutky dají chápat pouze pozitivně. Ano, jsem zvědav jak dlouho jim to vydrží, osobně tomu moc času nedávám. Ostatně o těch špatných se film točit zcela určitě nebude, ale od toho tu máme bulvár. Poslední bod zhodnocení patří jejich producentovi. Simon Cowel byl pro mne vždy vizionářem a člověkem s jasným tahem na bránu. Osobně bych dal nevím co, abych měl takový čuch na prachy... Podle jeho vlastních slov mu nápad založit One Direction nezabral ani 10 minut. Řekněte kdo jiný je schopen a 10 minut vyrobit takovouhle úžasnou továrnu na peníze? Obrovská poklona a respekt před tímto člověkem. Ať se nám 1D líbit nemusí, baví spousty lidí napříč celou zeměkoulí, a s tím se asi budeme muset smířit.

Vše je ztraceno (2013)

Navzdory silnému příběhu a velmi dobře a realisticky podaného hereckého výkonu Roberta Redforda se tento film do mého seznamu oblíbených nezapíše. Jak jsem již říkal, zahrané je to velmi dobře, nebojím se říct přímo exklusivně. Scénář je velmi realistický a snadno uvěřitelný, ostatně mohl by to být klidně film podle skutečné události. Nicméně, navzdory délce 106 minut (což není tolik), jsem se až příliš dlouho nudil. Pociťově mi ta délka připadala přinejmenším dvojnásobná. Ono když ve filmu vidíte jen jednoho jediného člověka, který 99% mlčí, tak to není moc zábavné... Ano, někdo namítne, že to nemá být zábavné. Bohužel, ono to není ani zajímavé. Jednoduše dřív, či později se nudit začnete. Přestože to Robert Redford zahrál asi nejlépe jak mohl, je to tak. Nakonec jsem si říkal, že závěrečné titulky musí být zřejmě velmi krátké (scénář a režie = jeden člověk, veškeré herecké obsazení = jeden člověk, ...), no byl jsem překvapen. Jenom producentů tam bylo asi 8x tolik, co herců (mj. i Zachary Quinto)... :D Závěrem? Je to dobré, bohužel, jenom dobré. 65%

Machete zabíjí (2013)

Po přečtení jmen hereckého obsazení jsem se na film dokonce těšil. Já blbec...

Záhada Severního moře (2011) (TV film) odpad!

Ostrov se propadl, ale maják zůstal stát. V moři vznikl obří vír, ale loď velká jak město z něho vyplula... Myšlenka dobrá, asi by se na podobné téma dal udělat i použitelný film, ale tohle byla jen další německá katastrofická filmová katastrofa. Nejen, že to bylo nelogické, nesmyslné a nereálné, oni udělali scifi s tak špatnými efekty, že nemůžu hodnotit jinak, než odpad.

Urychlovač zkázy (2009) (TV film) odpad!

Takhle tragický brak vydávající se za film jsem snad ještě neviděl. To není film druhé kategorie, to je naprostá kravina (škoda, že to musím napsat tak jemně...). Odpad!