Muž taiči (2013)

Muž taiči je opravdu bojový film, samé bitky, samé čínské hekání... K tomu ale i poněkud amatérské scifi, se stejně tak propracovanými zvláštními efekty - zřejmě pro zpestření. Zároveň je to taková stupidní směsice Tekkena a Matrixu, až to bolí. Nedokážu si moc představit diváka, kterému by se scénář líbil, nebo dokonce, kterého by film nějak zvláště bavil. Ale jako poslední záchrana před nudnou chvílí, proč ne. Třeba se alespoň přiučíte nějakým hmatům a chvatům. Mimochodem, čínské titulky jsem u jiných filmů taky ještě neviděl. ;)) 40%

Dom Hemingway (2013)

Film to asi až tak špatný není, ale mě se prostě nelíbil. Takhle vytříbenou mluvu vídám denně v běžném životě, stačí jet ráno do práce autobusem, kde sedí banda školáků. Nepotřebuji to pak slyšet i v TV doma. 35%

Mafiánovi (2013)

Co všechno jsou Mafiánovi? Osvědčené, léty prověřené a zřejmě navždy divácky velmi zajímavé téma z mafiánského prostředí, výkonný producent skvěle obeznámený s problematikou tohoto tématu Martin Scorsese, Luc Besson na režisérském křesle, a k tomu všemu 3 z mých oblíbených herců v hlavních rolích. Tenhle film jsem chtěl vidět hned, jak jsem se o jeho existenci dozvěděl. A nezklamal! 80%

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Po průměrné jedničce přichází už opravdu hodně špatná dvojka. Jen doufám, že nehodlají pokračovat s FLDSMDFR i do třetice. S touhle sestupnou tendencí by to už byla naprostá tragédie. Něčemu se tu ale ještě zasmát dalo... 25%

Voda pro slony (2011)

Těch zvířat mi bylo opravdu líto, samozřejmě i lidí, ale ty se mohli alespoň trochu bránit sami. Mít takového zaměstnavatele, to je radost... Ačkoliv běžně nejsem zastánce krve a brutality, zde bych ocenil i více hororovější konec. Třeba ho mohla ta slonice rozšlápnout, to by se mi líbilo asi víc... :D Každý podle toho, co si zaslouží. 65%

Šťastlivci (2008)

Komické to teda moc nebylo. Spíše psychologické drama. Ten paradox, když je někdo schopný dát se zavřít, ale nakonec se stejně vrátí. Než do kriminálu, tak bych osobně raději sedl na spoj do Kanady s vojínem a její kytarou (doprovod i finance zajištěny), ale každý svého štěstí strůjce. Jediný, u koho se návrat dal ještě pochopit byl Tim Robbins. Kromě toho byl snímek i nudný a pociťově mnohem delší, než uváděná hodina a tři čtvrtě. Ale špatné to taky nebylo. Zajímavé a zároveň nudné - další paradox. 65%

The Runaways (2010)

Přesně tak nějak jsem si to v zákulisí populární pěvecké skupiny představoval a je jedno, jestli šlo o 70. léta, rock, nebo jiný žánr, nebo snad dívčí kapelu. Myslím, že se toho od těch dob moc nezměnilo. Jsem rád, že jsem se dozvěděl zase něco víc. Joan Jett jsem dosud znal jen jako jméno. Obdivuji taky Cherry, že se svému problému dokázala postavit a do konce života vyhýbat. K nějakému opakovanému shlédnutí to ale není. Dobrý, ale na jedno použití. 60%

Ledové království (2013)

Tyhle muzikálové animáky nikdy nezklamou. Ledové království mi v něčem trochu připomíná Na vlásku, ale to není nic, co by mi vadilo, spíš naopak. Na vlásku byl taky velmi dobrý film a pokud se jím tento inspiroval, tak se jim to podařilo. Udělali další velmi podařený animovaný film, záměrně neříkám pohádku, a to nejen pro děti. 80%

Vítejte v džungli (2013)

K filmu se nemá cenu vyjadřovat, je to prostě kravina. Ale osobně by mne zajímalo, jestli se někdy najde ještě nějaký horší snímek, ke kterému se dokáže Jean-Claude Van Damme snížit. Bože jak jim na to mohl kývnout...?! 20%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Rozhodně lepší, než První Avenger. Z kraje mi film přišel až moc akční. Takové zběsilé tempo mozek prostě nestíhal a tak byla snaha tvůrců o co největší boom hned od začátku zbytečně promarněna. Posléze se film ale zklidnil na přijatelné tempo a člověk si tak mohl všímat i jiných věcí. Praštěná uniforma, která se mi nelíbila už od prvního dílu, opět zářila téměř v celém filmu. Nicméně, co mi bylo dřív trnem v oku, teď se zdá již normální. Člověk přivykne všemu a po Avengers už to beru jako klasickou a nutnou výbavu... Co říct jinak? Je to Marvel, je to scifi z komixu a nic jiného od toho nečekejte. Kdo je ale fanouškem této série, je mu to fuk a stejně jako já nebude šetřit chválou. Moment na který budu vzpomínat - Bryskní odpověď automobilu, že jediná funkční věc je klimatizace, dostala kinosál (minimálně) do velmi dobré nálady, v mém případě je to velmi slabý popis nastalé situace. Mrzí mne také ale jedna věc, a sice že se neukázal nikdo jiný z Avengers, obzvláště Tony Stark, kterého už v samostatném filmu neuvidíme, a tak jsem (jak se zdá, marně) očekával, že se všude alespoň mihne, minimálně ve scénách "after credits". Jinak velmi dobré, ale vždy to může být ještě i o trochu lepší. 75%