Lásky čas (2013)

Bylo to dobré, i když jsem se nemohl ubránit pocitu, že něco podobného jsem už někdy někde viděl. Ovšem obsazení a hudba mě přesvědčili o tom, že skutečně stojí za to, film dokoukat. Velmi podařené scifi drama se scénářem útočícím na divákovi emoce. Nakonec vážně lituji, že takovou schopnost nemám také. Není nic cennějšího, než si začít vážit každé vteřiny, ať už je jakákoliv. A Tim měl exklusivní výsadu - měl na výběr. A vybral si nic neměnit, protože zjistil, že je to tak nejlepší. Kdyby možnost volby měli všichni, lidé by si mohli více vážit toho, co mají. Prostě by se to naučili. Hodnocení slabších 5*, ale pořád to na ně stačí.

Byzantium (2012)

Twilight trochu jinak... Pokud nějací upíři existovali, či existují - tuto otázku nechme otevřenou, tak o jejich způsobu žití Byzantium vypovídá zcela určitě lépe, než Stmívání. Přesně takhle bych si nemrtvé totiž představoval. Třpytící se vegetariáni Cullenovi mi přidají spíše jako upírští metrosexuálové. :D Film mne ale nijak zvláště neoslovil a romantická zápletka jak z dílny Rosamunde Pilcher k tomu také příliš neseděla. Zajímavé, ale ne dokonalé. 65%

Zbav se svých miláčků (2013)

Pokud vynechám všechno ostatní a zaměřím se na ten největší problém, pak to byl naprosto, alespoň pro mě, nelogický scénář a zcela chaotický dej, který doteď úplně přesně nechápu. Vlastně s mírnou nadsázkou vůbec nevím o čem ten film byl. To ostatní komentovat nebudu, herci se ale předvedli... Kam se to od Harryho za pár let možná Daniel dostane, to budeme ještě čumět. :-D

Erotické příběhy (2011) (seriál) odpad!

Erotické příběhy?? Tak za prvé, příběh to nemá. Za druhé, tý erotiky tam taky moc není. Navíc ať se podíváte na jakýkoliv díl, je to v podstatě pořád to samé... Hudba jak z nekonečné smyčky zaseknutého rádia a kdo by čekal alespoň na ty krásky, jak stojí v popisu, tak se také nedočká. Žádné modelky to teda opravdu nejsou... Co to je toto za parodii?

Newsroom (2012) (seriál)

Hned po prvním díle se mi seriál zalíbil, a jeho kvalita, i mé nadšení z něho, nepolevilo ani s dalšími díly. Oceňuji originalitu, fakta, odkaz a celý kontext zpravodajské tvorby, které se v seriálu Newsroom realitě tak podobají. Jinými slovy, domnívám se, že mezi seriálem a realitou je jen velmi úzká dělící čára. Špína je všude a v tomhle oboru by ji očekával každý. Svět by si měl více cenit té hrstky čestných moderátorů, či zprávařů, kteří svou práci odvádějí pečlivě kvůli svému svědomí a životnímu přesvědčení, nikoliv kvůli penězům. A činí tak navzdory práce bulvárních sviní, které se nestydí vymyslet si za peníze cokoliv, což je zcela určitě lehčí forma živobytí. 85%

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Bláznivá, zatracená láska patří rozhodně k těm nejlepším cajdáků, které se řadí do skupiny romantické a rodinné. Jak je i v bibli psáno, cesty Páně jsou nevyzpytatelné. Takhle zamotané love story ale nemá snad ani Ordinace v růžové zahradě... :D Nicméně film se mi líbil, a jak to tak u těchto filmů bývá, přišel i dlouho očekávaný šťastný konec. Obsazení dobré, dvojitá režie taky dobrá, scénář zajímavý. Jen mi není zcela jasné, jak to asi pak na place vypadalo, když jeden z režisérů velí doprava a druhý doleva... Každopádně se jim to zřejmě povedlo dobře sesynchronizovat a výsledek je naprosto v pořádku. 80%

Kameňák 4 (2013)

Shrnul bych to asi takhle - 1. Kameňák, který si takhle nízké hodnocení zaslouží. Zoufalé...

Mikulášovy patálie (2009)

Byla to hloupost, ale taková, kde se mnohokrát upřímně zasmějete. Co všechno děti nevymyslí... Jsem opravdu skvěle pobaven a možná proto v záchvatu euforie dávám plné hodnocení a vůbec mě to nemrzí!

Komorník (2013)

Dost dlouhé a občas nudné, přesto fenomenální, hvězdně obsazené s neskutečně emotivním příběhem. Film Komorník mi nepřidal nijak zajímavý, ale jen do té doby, než jsem zjistil kdo zde hraje a o čem je. Když už jsem četl osmé známé jméno, zpozorněl jsem. Faktem je, že životopisné filmy bývají zajímavé. Kdyby totiž příběhy lidí, o kterých film je, zajímavé nebyly, tak je nikdo ani netočí. Tento příběh není výjimkou. Komorník je malinko podobný Nespoutanému Djangovi, který byl možná ještě o malinko, malinko lepší, ale i tak jsem hrozně rád za shlédnutí tohoto filmu. V dnešní době se Amerika ukazuje jen jako typický příklad svobody a demokracie, co bylo dřív už asi zapomněli. Rádi se ukazují celému světu jako vzor, jako bašta, jako ráj na Zemi. Fakt, že ještě nedávno byli zaostalí rasisti v bílých hábitech, nebo tyranští statkáři se "zaměstnanci" bez platu jim asi nevoní. 80%

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013)

Zajímavý film. Podle pravdy, životopisný. To mám rád, ale přesto mě trochu naštval. Už jsem se začal vážně rozčilovat, když ta kravka nic neřekla ani těm policistům. Opravdu jsem si myslel, že byla tak pitomá, že si to nechá nakonec všechno líbit a tý svini všechno projde. Zaplať pánbůh za konec, ale sepsání této knihy ji asi stálo dost sebepřesvědčování. Nevím, že ty týrané ženy své manželi ještě chrání, to je opravdu mimo lidské chápání. Konečně se mi zdá, že obyčejný pásek byl pro Chucka příliš malým ponaučením. Zasloužil víc! 65%