Podfukáři (2013)

Hvězdně obsazený, grandiózně teatrální a magií napěchovaný majstrštyk Louise Leterriera. Kdo má zájem vidět něco nového, kde se rozhodně nebude nudit, tak tenhle snímek je na to jako stvořený. Filmy bývají různé, ale takhle nepředvídatelných a zajímavých moc není. Možná je to dobře, protože bychom si pak těch lepších tolik necenili. Film je to bezesporu výborný. Spíš mě zaráží, proč má jen něco málo přes 70%? Na mě snímek působil jako kvalitní lepidlo na dva k sobě silou přiložené předměty - prostě chytl a nepustil! Vzpomínám si, že jsem na Podfukáře chtěl jít do kina, bohužel mi to tehdy z nějakého důvodu nevyšlo. Po dnešním shlédnutí budu asi ještě dlouho litovat, že se tehdy ten čas nenašel. 85%

Top Gear: Bondovský speciál (2012) (TV film)

Tenhle speciál má hned několik mínusů. Chyběl James May. Chyběl Jeremy Clarkson. Speciál, který není ani tak určen pro fandy Top Gearu, jako spíš pro nadšence Bonda. Ponorka Lotus byla ale fajn a koneckonců je to pořád Top Gear, i když neúplnej. 75%

Top Gear: Vietnam Special (2008) (pořad)

Motorky zrovna nemiluju, ale v podání téhle bandy to opět nemělo chybu!!

Top Gear: Polární speciál (2007) (pořad)

Jak jinak by se chatrní a sešlí starci, chlastající gin to nic dostali na severní pól? Toyota Hilux 4ever

Top Gear: Bolivia Special (2009) (pořad)

Asi úplně nejlepší ze všech speciálů. Řval jsem smíchy od začátku do konce! Nejhorší auto je zároveň to nejlepší...

Jako za starejch časů (2012)

Hrozně moc příjemná oddechovka. Komedie, napětí, smutek i drama... V podstatě bezchybný film se super obsazením. Dědci, kteří stále mají šmrnc a v kterých se stále ukrývá kus jejich mladšího rebelujícího já. Opravdu dobré, jsem velmi příjemně překvapen.

Šmejdi (2013)

Velmi, velmi užitečný dokument! Doplním jen dvě věci. Ta první, být takovýmto prodejcem, tak hambou lezu kanálem. Ta druhá, povinně bych to pouštěl všem důchodcům, klidně i dvakrát denně, jinak se napálí zas a znova. Tvůrcům by měla být vděčná celá republika, protože až se vznikem Šmejdů se s tímto problémem začalo něco dělat. Děkujeme

Gravitace (2013)

Předně musím říct, že jsem film viděl v kině a navíc ve 3D, což v reálu bude mít na mé hodnocení rozhodující vliv. Film celý odehraný ve dvou hercích, respektive druhá půlka už jen s jedním jediným, překvapivě nebyla až taková blbost. Ano, řeč je o snímku Gravitace, který jsem čekal podstatně horší než jakým ve skutečnosti je. Scénář popravdě nic moc, asi by to byl úplně všední nudný průměr. Absence herců mi nakonec nevadila, když jsou tito dva tak dobří. Ale co mě dostalo byly ty animace. Zeměkoule, vesmír, rozpadající se raketoplán a to ve ve 3D bylo naprosto odzbrojující. Pokud někdo hodlá na tento snímek vyrazit, doporučuji trojrozměrné promítání, jinak se zbytečně připravíte o to nejlepší na celém filmu.