Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Výborně! Film je originální, nový, nekonvenční a nepředvídatelný. Nejedná se o ubohé klišé s dobrým koncem známým již od první klapky. Rád se dívám na nové, Odd Thomas něco nového je. Stephen Sommers mě prostě baví! 80%

Zlomené město (2013)

Vůbec si nedělám iluze, že je praxe ve vrcholné politice, kde se točí miliony a miliardy, nějak odlišná od tohohle filmu. Vždyť plným šuplíkem špíny na celé své okolí byl pověstný i zakladatel a dlouholetý ředitel FBI. Spravedlnost je vždy nakloněna připraveným. Starosta ale Marka podcenil a ten se i přes nevyhnutelný pád do jámy lvové vydal dobrovolně za vidinou spravedlnosti na pranýř. Tohle se bohužel v reálu tak často nestává a proto jsme tam kde jsme...

jOBS (2013)

Popravdě, čekal jsem to horší! Nakonec jsem celkem spokojený a odnáším si spoustu faktických informací. Vůbec jsem se při sledování nenudil i přes to, že film nepatří k nejkratším. Osobně mě zamrzelo, že dějová linie filmu v podstatě skončila v 90. letech a tak nebylo možné přiblížit okolnosti vzniku moderních produktů Apple z řad iPod, iPad, nebo iPhone. Bylo by to pro mne asi zajímavější než původní Apple II. Kdyby tvůrci do filmu tyto scény ještě přidali (čímž by vlastně ukázali i poslední roky génia Steve Jobse) určitě bych se vydržel na snímek jOBS dívat i déle než 2 hodiny. Herce chválím, byli výborní a rovněž chválím i produkci, je vidět, že se opravdu snažili najít herce, kteří se i vzhledově podobají originálu (ve většině případů).

Smrtící exploze (2009) odpad!

Už při pohledu na hvězdné obsazení se nedalo čekat nic dobrého... Film ale nebyl vůbec nudný a to zejména, vlastně v podstatě jen z jediného důvodu - je to až tak hrozné, že se ze zoufalství začnete skvěle bavit!

Kick-Ass 2 (2013)

1. Stejně ujeté jako jednička. 2. O dost vtipnější než jednička. 3. Až zbytečně sprosté (vezmu-li v potaz to, že se na film bude koukat zejména mladší generace). A konečně za 4. Oceňuji, že se nebáli ukázat trochu krve. Shrnuto podtrženo: vtipné, zbytečně sprosté, drastické tak akorát a stejně "prdlé" jako původní Kick Ass.

Ztracené město (2008) (TV film)

Řekneme, že ta katastrofická část nebyla až tak špatná. Bohužel všechno ostatní už bylo dosti hrozné, chcete-li prostě průser. Škoda

Únos Air Force One (2013) (TV film) odpad!

Tohle vážně nemá ani moc smysl komentovat. Film, jež je na tom svou kvalitou řádově ještě o třídu níž, než hrozná německá béčka. Film, který má v názvu něco, co je ve filmu jen velmi, velmi okrajově. Místo toho se zabývá nějakým extra zlým generálem, který ale ani jako generál nevypadá. No prostě obsazení, kostýmy, efekty, scénář, režie, zkrátka všechno je jedna velká katastrofa a naprostá ztráta času.

Pomsta mrtvého muže (2013)

S obsazením nemám vůbec žádný problém, horší je to ale se scénářem. Půl filmu jsem vůbec nechápal o co jde. Film byl hrozně zmatený a doslova jsem se v něm ztrácel, což mě k smrti nebavilo. Když už jsem konečně pochopil oč jde, měl jsem radost. Zpětně mi došlo i to, co mi do té doby unikalo. Nicméně z plánu pomsty, který Colin Farrell dva roky spřádá, nakonec stejně nezbylo nic. Nevím jestli to nazvat ironií, ale když celý film sledujete, jak je do posledního puntíku řešen plán odplaty, možná by bylo dobré dotáhnout to do konce, nicméně alespoň se můžete těšit určité improvizace a momentu překvapení... Nakonec to tak špatné nebylo, ale zmatenost, roztěkanost a pocit z jakéhosi "nedodělku" vás bude provázet pořád, od začátku do konce.