Stážisti (2013)

První věc je, že přesně něco takového jsem od od dvojice Vaughn & Wilson čekal. Stážisti jsou komedie, která nikoho pravděpodobně neohromí, ale ani neurazí. Prostředí Googlu by bylo úplně dokonalé, kdyby se jednalo o pravdivou skutečnost. Ano, Googleplex zde sice uvidíme, nicméně postupy a vnitřní principy Googlu se od filmu rapidně, nebo spíš zcela diametrálně odlišují. Kdyby se film více podobal snímku jOBS, kde byly funkční mechanismy společnosti Apple lépe a pravdivě podány, nezlobil bych se. Chápu ale, že ve Stážistech nejde o životopisný nebo technologický dokument, jde především o zábavu. Komedie je to v podstatě dobrá, avšak patetické, sentimentální a vůbec ne vtipné scény, spolu s krajně nesympatickým "soupeřem", který je zralý tak akorát na pěst (a je velká škoda, že si ho na konci nikdo pořádně nepodal - jedna malá rána se nepočítá) mi brání v udělení lepšího hodnocení. Vše ostatní bylo v naprostém pořádku, režie, hudba, herci - opravdu mě potěšilo množství známých herců, které jsem v takové roli, nečekal. 70%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

A to někteří říkali už o Godzille, že je moc fantastická. Mno, ti asi dnes zírají... Pacific Rim je tradiční scifi - na svět útočí mimozemské příšery a lidé se snaží proti vyhubení uchránit, jak to jen jde. To není nic nového. Dokonce to není nic nezajímavého a většina diváků je z toho stále schopna posadit se na prdel a s otevřenou hubou koukat na filmové plátno. Realističnost u takovýchto filmů jen stěží někdo očekává, ale co je moc, to je moc. Guillermo del Toro chtěl podle mě udělat tak moc dobré fantasy scifi, až to přepískl. Není to rozhodně špatný film, ale jeho fanouškem se nestanu. Je to taková překombinovaná všehochuť, že se z toho stalo akční cosi bez chuti a zápachu. 60%

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Na mě tyhle fantasy působí jak magnet na kovové šupiny. Už po shlédnutí trailerů jsem se na R.I.P.D. těšil jak malej kluk a neodradilo mě ani relativně špatné hodnocení. A po shlédnutí musím konstatovat, že rozhodně nelituji. Film se mi líbil moc. Ano je to blbost, ale je to blbost, na kterou se dobře kouká. Nechybí akce, ani vtip. Nejlepší na filmu je zkušený mazák Jeff Bridges, který na mě působí stejným dojmem, jako Tommy Lee Jones v Mužích v černém. Prostě bez něho by to stálo za prd. Ale s takhle? Jsem velmi spokojen. 75%

Drsňačky (2013)

Kombinace Slečny Drsňák I a Slečny Drsňák II. Komedie, která opravdu není tím nejlepším, co jsem kdy viděl a bohužel asi není ani průměrem. Pár lepších scén tam ale také bylo. Pro Sandru Bullock bude ale rozhodně úspěšnější snímek Gravitace. Ať pokračuje raději s takovými.

Útok na Bílý dům (2013)

Pád Bílého domu x Útok na Bílý dům... Byl jsem zmaten předtím, jsem zmaten i teď. Koho jenom může ve stejném státě napadnout udělat téměř ve stejný okamžik 2 totožné filmy? I když je každý z nich maličko jiný a osobně si myslím, že první jmenovaný je i o něco málo lepší, tak komentáře k nim bych mohl napsat téměř shodné. Sice akční, ale patetické, typicky proamerické a jen těžko uvěřitelné. Není to zrovna to, co jsem čekal ani u jednoho. Tak snad příští film s názvem Pád Bílého domu, nebo jiné kombinace těchto slov se stejným významem a obsahem, se konečně opravdu povede. Téma to není špatné, jde o to jak ho uchopit. 60%

Univerzita pro příšerky (2013)

Nečekal bych, že se někdy dočkáme i prequelu k animovanému filmu. A teprve ne po 12 letech, kdy Příšerky s.r.o. spatřili první diváci. Ale k mému překvapení se to současným/původním tvůrcům povedlo s velkou noblesou. Univerzita pro příšerky není tak dobrá ani tak vtipná jako původní film, ale pořád je to velmi, velmi dobrý film, nejen pro vaše ratolesti. 75%

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Film je prvotřídní, excelentní kravina. Herci povětšinou neznámí. Ale komedie? Jo, tak to opravdu je a výborná! Už pouhý popis filmu je dosti komický a realita je pak taková, že se z 90% válíte v záchvatech smíchu. Burani úžasní, chata nádherná, studenti se sebevražednými sklony šílení... Absurdní a dokonalá parodie na žánr klasických hororů. Dokonce lepší, než většina normálních hororů! 80%

Nejšílenější úchylky (2010) (pořad)

Nechápu, proč se o lidech říká, jak jsou chytří, když se mezi nimi vyskytují takováhle individua... To už opravdu hlava nebere, na čem všem se dá vypěstovat závislost. Pořad to není špatný, ale u sledování se většinou rozčílím a jen jsem z toho znechucen, takže lepší nevidět a nevědět.

Osamělý jezdec (2013)

Gore Verbinski, Johnny Depp, scénář Ted Elliott a Terry Rossio, hudba Hans Zimmer. Komu se zdá už jen těchto pár jmen něčím povědomím, věřte mi, neplete se. Osamělý jezdec je skutečně westernovým remakem Pirátů z Karibiku na divokém západě. Kdo očekává klasický western bude zklamán. Je to komedie každým coulem a navíc opravdu dobrá. Jsou zde absurdní prvky známé z Pirátů, typický herecký projev kapitána Sparrowa, spousty narážek a dvojsmyslů, kůň, který ujíždí asi na nějakém dobrém matroši a mnoho dalšího. Ono ve své podstatě k tomu nejlepšímu pobavení stačí i pár úplně obyčejných věcí - slovní spojení "Kůň chcíp..." v dané situaci mě dost rozbouralo, nebo prachobyčejné házení kamenů... Ano, k dokonalosti má film daleko, dost mě mrzelo, že se zde zcela "nevyřádil" Hans Zimmer, mohlo to být lepší, ale to vždycky. Dobrý film 75%