Ajťáci (2006) (seriál)

The IT Crowd se pro mě stal legendou. Zkoušeli jste to vypnout a zapnout? Máte to v elektrice? Tohle jsou doslova rady nad zlato, které sám denně používám... Když o tom přemýšlím, ten jejich robotický záznamník by se mi také dost hodil. Hodnotím po zhlédnutí všech sérií a mohu vyjádřit pouze svůj zármutek nad tím, že skončili, dle mého názoru, až příliš brzy. Když si pomyslím kolik se už natočilo jiného braku (např. Ulice), a na který se pořád někdo dívá, tak je Ajťáků prostě škoda.

Millerovi na tripu (2013)

Ano je to kravina, není to moc logické a nedává to smysl - zajímalo by mě třeba kdo řídil ten tažený karavan, ale víte co? Je mi to úplně jedno. Milerovi na tripu jsou tak příjemným, relaxačním a komickým prvkem, že jen blázen by u nich chtěl ještě aby to dávalo smysl. Ono bohatě stačí, že to funguje. Tento film mě pobavil opravdu dobře! Herci, z kterých jsem znal jen Jeniffer Aniston, byli výteční. Jeniffer je stále stejná, ta baba snad nestárne. Kenny je kapitola sama o sobě. To jméno na něj sedí jak prdel na nočník. Stačí si vzpomenout na South Park a je to tam... Will Poulter ho hraje skvěle a že působí dojmem nesmělého blbečka? Tak přesně to je tady rozhodně nutnou součástí :D Hodnotím 80% a klidně bych dal i plný počet hvězd, ale o hvězdách to přece není. Hlavní je, že to bylo dobré, moc dobré.

Kapitán Phillips (2013)

Tom Hanks v titulní roli, drama podle skutečné události, velká loď, ... Budu upřímný, nic horšího, než výborný film, jsem nečekal. A překvapení se nekonalo. Herci, nejen kapitán, ale i ti vyzáblí Somálci (mimochodem kde je vyhrabali?) byli výborní a i když jsem na to čuměl z křesla, z pohodlí a z bezpeční, děj mě naprosto vtáhl a fandil jsem, nadával jsem, přesně tak jak by to být mělo. No co si ty kurvy dovolí, to zůstává rozum stát... Film výborný, jeho přínos bezesporu také. Je dobře, že od té doby v okolí Somálska hlídkují nepřetržitě bitevní lodě, protože jinak nevím, za chvíli by se asi plavili i do Evropy (když by si nakradli lepší lodě). Největší moudro filmu, které jsem ale zaznamenal bylo: "Tys loni unesl loď a dostal za ni výkupné 6 milionů dolarů? Tak co tu děláš...?" Jediným mínusem by mohlo být to, že jen málokdo, nebo spíš nikdo, nebude chtít vidět tento snímek znovu. Když už víte jak drama skončí, tak je to ztráta času.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Velice poučný film... :-D Překvapivě a k mému úžasu mě Pozdravy ze spermabanky bavily opravdu hodně a to proto, že byly trochu jiné, než jsem očekával. Čekal jsem něco standardního, průměrnou americkou komedii, sice hezkou, ale blbost ve stylu Vybíjené, Nesvatbových, apod., a ono ne. Překvapivě to nebyla jen komedie, ale také trochu drama. V případě Ryana i dost emotivní drama. Bizarní představa mít 533 + 1 dítě je sice naprosto příšerná, nicméně film je to každopádně dobrý a jako takový ho nebudu váhat doporučit mému okolí.

Česko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ (2013) (pořad)

Kuchař je to výborný, ale šoumen snad ještě větší, což dokazuje i v přímém přenosu. Samozřejmě hodně záleží na aktuálním hostu, ale je to dobré.

Kurýr (2012) (seriál) odpad!

Udělat seriál, který je dobrý jen v tom, že kopíruje jiný a úspěšný film, je prostě ubohé. Viděl jsem sice jen kus, ale stačilo mi to. Na něco takhle stupidního se totiž déle dívat ani nedá, pokud jste jen trochu fanoušek původního originálu.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Po ne zrovna zázračné jedničce jsem čekal nějaký pořádný odvaz. Nasvědčovala tomu i celkem zvučná jména pod filmem podepsaná. A ono zase nic... Popravdě je to ještě o něco horší, než Zloděj blesku. Hodnocení sice nižší, než 3* dávat nebudu, ale že bych byl spokojen, či snad dokonce nadšen, to ne. Otevřený konec napovídá, že se můžeme těšit na další pokračování, ale je zde opravdu vhodně použité to slovo těšit? Pokud mám říct svůj názor, tak nikoliv.

Elysium (2013)

Když tě zastřelí, vykrvácíš a umřeš. Když ti probodnou krční tepnu, vykrvácíš a umřeš. Ale když ti u hlavy bouchne granát a rozmašíruje ti obličej po celé lodi, tak přístroj zázračně zahlásí mozek nepoškozen a žiješ dál. No chtěl bych mít tak silný mozek, který přežije i výbuch... Nejenom proto je tohle scifi jen pramálo uvěřitelné. Film mě nijak neoslovil, působil suše, neslaně, nemastně. Většinou mívám filmy tohoto typu v oblibě a skoro každý takový zástupce je u mne odsouzen k úspěchu. Tenhle to ale nebude. Není to špatný film, Matt Damon, Jodie Foster i William Fichtner se snaží hodně, ale přesto to lepší, než průměrné opravdu není. 60%

Trable s opicí (1994) odpad!

A víte co je nejhorší? Ta opice je nejlepší herec z celého filmu...

Revival (2013)

Revival režisérky Alice Nellis, český a navíc hudební film, obsazený dobrými, ale obstarožními herci o kapela, jež bývala slavnou ještě dávno předtím než jsme se narodili... No, opravdu dlouho jsem hledal odvahu, jestli se na to má vůbec cenu dívat. A víte co? Má. Překvapivě to není vůbec špatný film! Navíc, když vezmu v potaz, že se jedná o další dílek skládačky nové české produkce, kde 99% stojí za h..., ukazuje se Revival v čím dál lepším světle. Tak trochu černá komedie, tak trochu blbost. Rekordy ve sledovanosti a oblíbenosti trhat nebude, v zahraničí se nechytí, ale co je české, to je hezké - a alespoň zde to zase po delší době může platit. 75%