Nevědomí (2013)

Jako scifi zajimave a hezky natocene. Efekty zmaknute na jednicku. Bohuzel je ten film přímo narvaný nelogičnostmi a hlavně věcmi, které jsou tak nepravděpodobné, že je to i na scifi moc.

Pozemšťan (2007)

Hodně hodně zajímavý film. Hodinu a půl trvající pohled na skupinku vědců, kteří si spolu povídají o historii lidstva :) Musím říct, že jsem se ani na vteřinu nenudil. Nechápu, že kolem mne tento film v době vzniku prošel aniž bych ho zaregistroval. Další věc kterou nechápu je režisér tohoto filmu. Když se podívám na jeho zbylé portfolio, tak je to škvár vedle škváru... dokonce nějaká tupá romantická komedie. A hle ... takový člověk vytvořil něco co se naprosto odchyluje od celého zbytku filmového nebe. Prostě skvělá práce, která donutí člověka přemýšlet.

Atlas mraků (2012)

Tohle mě dostalo. Neuvěřitelnou lehkostí provedené prolínání příběhů v několika časových rovinách. Dokonale odvážný filmový počin ve kterém jsou skloubeny na první pohled neslučitelné žánry. Chvilku sledujeme dramatický únik geneticky vytvořené dívky před jistou smrtí, se zatajeným dechem máme strach o osud její i jejího průvodce a po chvilce zase svérázný a vtipný útěk skupinky důchodců od nacistické chůvy Weavinga :-D. Tím se dostávám k hereckému obsazení, které asi lépe vypadat nemohlo. Wieving ztvárnil totálního hajzla ve všech časových liniích a byl dokonalý. Mým favoritem je už zmíněná nacistická sestra :). Tento film budu muset vidět ještě několikrát.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Absolutní přímočarost a nehraní si na něco co to není. To je Pacific Rim. Šel jsem na to s očekáváním megalomanských bitek godzily s obřím mechem a dočkal jsem přesně takové řeži jakou jsem čekal. Scének podobného typu jako když si jeager kráčí táhnouc za sebou obrovskou nákladní loď za účelem použít ji jako zatraceně veliké kladivo jsou ve filmu hromady. Suma sumárum... pokud máte rádi megalomanské zběsilé bitky, tak je to film pro vás.

Propast (1989)

Výborná scifárna. Michael Biehn tentokrát není ani zdaleka klaďasem, ale totálním magorem... a docela mu to tak slušelo. Hned na začátku na mě zapůsobila havárie ponorky, která byla imho naprosto dokonale atmosférická. Normálně jsem byl s těmi ubožáky uvnitř té ke dnu se řítící konzervy.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Příběh dvou přátel a jejich rozepří způsobených tím, že jeden velí tomu druhému. To je asi tak všechno co se v tom filmu děje. Vypíchnout bych chtěl výborně zpracovanou psychologii jednotlivých postav. Počínaje těmi nejnižšími námořníky, přes mladičké důstojníky postupně si získávající respekt posádky až po hrdého Šťastného Jacka, který je voják v morku kostí a za účelem splnění mise je schopen obětovat téměř vše.

Šmejdi (2013)

Mno... dost vyhroceně natočeno. Musí se ale nechat, že jsou to opravdu pořádní šmejdi.

Zabriskie Point (1970)

Tento film mi utíkal hodně dlouhou dobu až se mi podařilo ho čistě náhodně shlédnout během jedné alkoholové seance. Musím podotknout, že jsem se na to podíval poté za střízliva a líbilo se mi to prakticky stejně :) Ze všeho bych chtěl vypíchnout krásnou kameru. Takhle hezky vizuálně zpracovaný film jsem dlouho neviděl a opravdu během celé stopáže je na co koukat. A ona slavná erotická scéna je asi nejoriginálnějším pojetím vášně ve filmovém nebi :).

Čtyři minuty (2006)

Poměrně hezký film o extrémně talentované mladé vražedkyni a o vývoji jejího vztahu s lezbickou starou učitelkou. Klavírní scény jsou fajn, ale nedosahují kvalit Pianisty nebo Legendy o 1900.

Jak se krade milión (1967)

Velmi úsměvná proměna z poctivého úředníčka ve člověka systematicky střádajícího penizky z firemní kasy. Moc hezky jsou zpracovany jeho vnitřní boje, ale od druhe poloviny dost nuda.