Barbar (2009)

Dobré, ale z podobného ranku naturálních filmů mi v poslední době víc dala van Diemen´s Land.

Na tuhle nemám (2010)

Alice Eve desítka není, ale Krysten Ritter skoro jo.

Robin Hood (2010)

Ridleyho poctivá práce. Chybí tomu srdce, ale ten ten feeling, že všechno je opravdové a ne CGI, to jsem si užíval parádně, asi mi to chybělo víc než jsem si myslel. Stejně tak je radost pohledět na herce - veterány, současnou střední generaci na vrcholu i nadcházející hvězdy. Analyticky historický náhled na to, jak to s tím Robinem tenkrát vlastně mohlo začít mi přišel osvěžující. 8/10 s příslibem do budoucna (ať už director´s cut nebo pokračování, které bych tentokrát určitě chtěl) P.S. Po druhém zhlédnutí v kině ještě doplňuji - skvělá romance středního věku :)

Moje skvělá kariéra (1979)

"But I can´t lose myself in somebody else´s life when i haven´t lived my own yet." aneb ženská záležitost..

Zbav nás od zlého (2009)

Ohlasy nelhaly. Dánští "Straw Dogs" s výbornou kamerou.

Jak vycvičit draka (2010)

Hned po projekci to byly jasné 4*, ale hodně rychle to vyšumí a po několika hodinách už není moc na co vzpomínat. 70%. Letošní animáky ovládne Snyder :)

The Dreamer (2000)

Producent Blade Runnera a prvního Vetřelce zaplatil a i se podílel na scénáři (spolu se Sapochnikem) tohoto krátkometrážního sci-fi. Poetické, skvěle nasnímané a ohudbené, s nápadem, který není originální, ale ta atmosféra je ohromná. 90%.

Novodobí centurioni (1972)

Policajtských filmů jsem viděl dost, ale nemohu si vybavit žádný, který by nahlížel na jejich práci takhle vyváženým pohledem, který ukazuje její krásné i nepříjemné stránky. Jsou to takové policejní historky, výborně zahrané (Stacy Keache mám čím dál radši) a sedmdesátkově syrové. Pokud se v USA pouští studentům policejní akademie nějaký film, určitě je to tenhle. Podle bestselleru Josepha Waumbaugha, bývalého policisty, aneb jak praví tagline filmu - The nationwide bestseller about cops - by a cop!

Poslední představení (1977)

Neonoirovka ve stylu Altmanova "The Long Goodbye", ale jak by napsal Bebáček "z rekonstruování fabule mě regulérně rozbolela halava :)" 70%

Hořké vítězství (1957)

Dva důstojníci si za 2. světové války na poušti v Africe hrají na Shakespeara. Mrhání širokoúhlým formátem na divadlo.