The Loved Ones (2009)

Bohužel strašně nenápadité jak ve scénáři (námět dobrý, ale žádalo si to pořádné rozvedení, tohle bylo tak na půlhodinový film), tak v režijním uchopení. A Xavier Samuel je jenom kupa emo sraček a jak dopadne mi bylo úplně ukradené. Pár povedených sekvencí tu je, ale jako celek nic co by mě zvedalo ze židle

Splice (2009)

In love with Dren

Restrepo (2010)

Nejvíce mě asi fascinuje důraz kladený na neustálé pokusy o navazování spolupráce s místním obyvatelstvem. Po první schůzce musí být všem jasné, že je to zbytečné a k žádnému většímu pokroku nedojde. Povedená věc a všem, kterým se líbilo doporučuji ať si pohlídají ještě lepší Armadillo - intenzivnější ať už co se týká bezprostředního záznamu bojů nebo pocitového dojezdu v závěru - tam jsem měl knedlík v krku. Tady ne.

Expendables: Postradatelní (2010)

Tetsuo to vystihl přesně: "Splnil, co slíbil." Nelze nic vyčítat. A já definitivně zjistil, že "tupý" akční film z minulých desetiletí je pro mě mrtvý a vůbec mi nechybí. Chci už prostě víc než jen bum bum svaly hlášky. Jinak Lundgren je nejlepší.

Extáze (1991)

Stejně magické jako v mém dětství.

Počátek (2010)

Nolan neumí točit akci a nikdy nebude umět. Může se zdát, že u takhle intelektuálně podnětného filmu to není potřeba, ale když si sami určíte, že finále bude akční, tak se nemůžete divit, že vás někdo vypíská. A stejně jako u Temného ryrtíře vše finišuje až moc "zeširoka" a dlouho. Druhá projekce je samozřejmě jasná, už jen proto, že mám v dost zákonitostech vytváření snů zmatek

Repo Men (2010)

Bohužel jen sled dobře natočených, většinou neoriginálních jednotlivostí, ale je tam jedna scéna, která to na chvíli pošle na 5* a budu na ní dlouho myslet. jedna ze scén roku. 70%

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Ideální letní popcorn. John Powell je současný král filmové hudby. Cruise s Diazovou výborní. A spolu s Kick-Ass nejlepší akční scény letošního roku.