Sedmý kontinent (1989)

Opět Hanekeho hodně silná káva, jejíž hlavní myšlenku tu stručně, jasně výstižně sespal Artran. Snad bych jen zkonkrétnil - komunikační bariéry ( ať už mezi partnery nebo rodiči a dětmi ), materialismus, denní ubíjející stereotyp života ( drtivou většinu filmu nesnímá herecké akce, ať už obličeje nebo gestikulace, ale předměty se kterými přicházíme denně do styku a neustále se opakující stereotypní činnosti - třeba sekvence v obchodě ...Haneke mluví srozumitelně, není potřeba něco složitě dešifrovat a skoro určitě si každou chvíli řeknete "sakra, tohle se mu povedlo, to znám." Takže pro "depresemilovníky" případně ty, co se vezou na vlně "život stojí za hovno" ( čti lepší už to nebude ) nejspíš pětihvězdičková záležitost, která je navíc bohužel utvrdí ve výše napsaném. A naopak pro požitkáře života film, kterému díky svému "přesvědčení" ze srdce těch 5* nejspíš nebudou moci dát a navíc je ještě více utvrdí v tom, že je ze života potřeba vytřískat co nejvíc...dokud to jde a je chuť...takže, takže za 4 :)

Diplomová práce (1996) odpad!

Jedno slovo - demence. Dementní chování postav ( kam uteču, když mě na přeplněných chodbách školy někdo pronásleduje? do do chodeb, kde nikdo není ), dementní dialogy ( hlavní postava sleduje snuff - "proč to někdo točí?" ), hudba lezoucí krkem, no je toho hodně...

Fritz Lang - portrét (2000) (TV film)

To "odmáznutí" je tedy opravdu nasírající. Až na pár drobností (např. sebe/vražda ženy) dost nezajímavé. Z těch méně známých Langových filmů (teda méně známých aspoň pro mojí maličkost)mě zaujal Spione (1928).

Princezna Mononoke (1997)

Název princezna Mononoke mi připadá zavádějící, vždyť tam o žádnou princeznu nejde. V několika málo akčněkších pasážích mi animace připadala lehce nepřehledná. Jinak krásné. 90%.

Zodiac (2007)

Donovan - Hurdy Gurdy Man

Ministerstvo strachu (1944)

Knihu jsem nečetl -- Fritz Lang byl génius. Kdyby mi někdo převyprávěl určité sekvence z filmu, vysmál bych se mu jak je to naivní. jenže Lang to dokázal natočit tak, že na to budete koukat skoro se zatajeným dechem. Spousty dramatických situací, jeho práce s napětím je vynikajicí. Navíc Ray Milland je sympaťák a hraje moc dobře, mám ho rád už od Ztraceného víkendu. Zkratkovité je to určitě, to jsem viděl i já, ale proklatě zábavné, minimálně pro ty nezasažené knihou.

Hořký měsíc (1992)

Joooooo.... přesně tohle jsem potřeboval. Dobře dávkované erotično, napětí, ale i humor. Takže pro mě taky zatím nejlepší Polanski.

Osudová sázka (1998)

Gallo umí svým filmům vtisknout silnou náladu a zároveň přirozenost. Když je sychravé počasí v jiných filmech, působí to často uměle, zatímco u Galla sou tyhle věci dokonale autentické, moc se mi líbí jeho syrový způsob snímání ( často z odstupu ), stejně tak zabarvení obrazu. Gallo jako herec je správnej týpek a zatím snad jediný film, kde se mi opravdu líbila Christina Ricci. Moc pěkný citlivý film s několika krásnými scénami ( např. koupání ).

Nevěsta byla v černém (1968)

Je mi docela jedno, jak moc si Trufaut se žánrem hraje a úmyslně ho "znaivňuje", stereotypně vystavěný příběh kolem poloviny zratil můj vážný zájem o další vývoj. Herrmanova hudba vynikajicí, jako vždy.

Barton Fink (1991)

Hollywood 40. let jako místo, které vás pohltí a nepustí. Hollywood 40. let jako peklo na zemi, kde není nikdo normální. Málo filmů má takhle podmanivou tajemnou atmosféru. A stejně jako ostatní nesmím zapomenout na tu zpropadenou krabici...musí se vidět. -- Nominace za výpravu je zcela na místě.