Československý filmový týdeník (1954) (seriál) odpad!

Nechutná komunistická propaganda. Do červených čísel tento humus patrí môžno iba straníckou príslušnosťou.

28 dní poté (2002)

S týmto sťažka priemerným scenárom urobil Boyle hotový zázrak. Geniálna kamera a skvelá atmosféra aspoň trochu vykompenzujú niektoré nezmysly, ktorými sa to tu len tak hemží. Pokiaľ neberiete ten film moc vážne , je to celkom fajn jazda.

Mlha (2007)

Mimoriadne nevyrovnaný film. Miestami odpad, inokedy aj na päť hviezdičiek. Scéna s chápadlami bola, akoby ju natočil Edward D. Wood, Jr., a ako protiklad výborný záver. Aj keď sa nejednalo o priemerný film, viac ako priemerné hodnotenie si nezaslúži.

Ucho (1970)

Klobúk dole pred odvahou tvorcov tohto filmu. Cez cenzúru nemal ani najmenšiu šancu prejsť, ale prostredníctvom neho majú aj generácie, ktoré toto otrasné obdobie nezažili, možnosť (vďaka bohu len na 90 minút) pocítiť klaustrofóbiou tej doby. Ďakujeme!!! Stačilo!!! Jeden z najlepších českých (vtedy československých) filmov vôbec.

Muž s kinoaparátem (1929)

Dziga Vertov 70%. Cinematic Orchestra 100%. Ako celok si to zaslúži môžno aj plný počet hviezdičiek, no skrytá komunistická propaganda degraduje inak veľmi zaujímavý snímok. No, ale čo iné možno čakať od takého aktívneho komunistu akým Vertov bol. Veď aj tak som to pozeral hlavne kvôli Cinematikom :-).

Eso (1994) (pořad)

Pred odpadom to zachránila Tereza Pergnerová.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Zhruba prvé dve tretiny seriálu sú absolútne bezchybné. Potom úroveň seriálu poklesla, akoby stratil na dynamike a napätí. S blížiacim sa záverom začínal príbeh opäť naberať na obrátkach a nepreháňam, ak poviem, že záverečná časť bola jedným z mojich najväčších zážitkov, čo sa kinematografie týka.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Škoda tej vyvražďovačky králikov. Smoljak i Svěrák túto scénu už dávno oľutovali, no i tak zostáva čiernou škvrnou na inak výbornom, veľmi chytrom a príjemnom filme.

Identita (2003)

Úvod je dosť našlapaný, v strede to vyzerá, že pôjde o tuctový horor. No pozor na koniec, ten vám vytrhne mozog z hlavy a otrieska vám ho o obrazovku. Až tu sa to láme, či si po filme poviete to bola ale blbosť, alebo skôr: ,,dosť ujeté, ale ja som sa bavil´´.