Umělec (2011)

Jako pocta tvůrcům raného určitě povedené, herci rovněž skvělí, je to sympatické a za toho pejska a vydařenou hudbu bych rád dal čtvrtou hvězdičku. Ale i přesto mě to z nějakého důvodu příliš neoslovilo, film jako by trval místo 100 minut 150, takže jsem se nejednou nudil. Aby mě nadchl snímek beze slov, bylo by třeba ještě mnohem víc... Takhle necelých 7/10.

Let's Dance (2006)

Bezduchý výplod, plný nesympatických postav. Ne že by ti herci byli nějak špatní, je to takový průměr zapadající přesně do toho typu filmů, ale jsou napsány tak zle, že mi bylo skutečně jedno, co s nimi bude. Chovají se totiž jako naprostí idioti, což je pro mě největším mínusem. Příběh je také o ničem. Díval jsem se na to sice z donucení, ale člověk pak alespoň víc ocení ty dobré filmy.

Až na krev (2007)

Herecky zdařilý film, avšak s příliš rozvláčným tempem a ne zrovna zajímavým příběhem. 158 minut mají mít filmy, co nám mohou něco sdělit, ale tohle? Nevím nevím. Krom Daniela Day-Lewise mě zaujal i Paul Dano, znal jsem ho z Malé Miss Sunshine, kde toho oproti tomuto filmu moc nenahrál (většinu filmu mlčel), zde si to však plně vynahradil a ukázal se jako velmi schopný mladý herec. Jinak scénář je zkrátka plný nemastné neslané vaty, ani ta kamera mě nějak nevytrhla a hudba jak z hororu... Další přeceňovaný ,,oscarový" film.

Malá Miss Sunshine (2006)

Malá Miss Sunshine je moc příjemný film, a Abigail Breslin tuto soutěž pro mě vyhrála na plné čáře! Její vystoupení bylo přirozené, energické a vůbec ne trapné. Ale holt svět módy je krutý i k dětem. O tom byl ale jen konec tohoto svěžího snímku, který mě nenudil ani chvilku a donutil mě zjistit si, jak vidí barvoslepí lidé, doporučuji se také někde podívat, je to velmi zajímavé - stejně jako tento pohodový film.

Cesta do středu Země (2008)

První polovina popravdě za moc nestála, klasické schéma americké rodinné komedie. Druhá už byla lepší, ale to přičítám spíše k dobru Vernovi. Pobavilo mě také množství logických nebo faktických chyb. Je řečeno že druh "svítícího" ptáka vyhynul před 150 miliony let, ale tou dobou se teprve objevovali první ptáci. Nebo údajně padali tisíce a tisíce kilometrů (což záhadně přežili), ale poloměr země je "pouhých" 6378km... Pády jsou fakt hodně vtipné, scéna trvá i několik minut a stejně po dopadu nemají hrdinové jediný šrám. Ale tak nenudil jsem se, hudba ušla, výprava mohla být lepší, ale i horší, takže v pohodě. Ale pocta Vernovi to určitě není. Škoda, takový pěkný film by to mohl v dnešní době být...

X-Men: První třída (2011)

Tak tohle byla paráda. Magneto a Profesor X jsou jednoznačně moje nejoblíbenější postavy, takže jsem rád, že pozornost se zaměřila na ně, na rozdíl od (pro mě) otravného Wolverina, jak tomu bylo v předchozích filmech. Ten se tu objevil jen asi na 5 vteřin, a kupodivu to byla i docela vtipná scéna. Nestačím se divit, jak je tato série promyšlená! Sice nejsem žádný komiksový znalec, ale děj i psychologie postav jsou daleko nad rámcem jakéhokoliv jiného, co znám. Žádný Batman nebo Spiderman nedosahuje ani z poloviny takové hloubky, jako X-meni. Zde do sebe zkrátka vše dokonale zapadlo a já jen doufám, že série bude pokračovat tam kde skončil Poslední vzdor, tedy u šachovnice. A poslední věta byla dokonalá: I prefer...Magneto.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Tento film naprosto postrádá atmosféru předchozích X-Menů, líbila se mi jak dějová propracovanost, tak velká rozmanitost postav. Ani jednoho jsem se zde nedočkal, navíc Wolverine není zrovna má oblíbená postava, takže pro mě téměř ve všech směrech zklamání. Herecké výkony také za moc nestojí, takový Ian McKellen mi tu hrozně chybí, alespoň že Charles Xavier se tu na chvíli mihl, ale moc velká útěcha to není. Rozhodně nejslabší film jinak kvalitní série.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Viděl jsem sice jen dva díly, ale v podstatě se jedná o to samé, co nám představili Američané. Na kvalitě ubírají jen otravné zdlouhavé rozhovory s československými celebritami. To je ale na můj vkus dost malý důvod, aby to srazilo hodnocení oproti zmiňované americké verzi o 51%... Jinak tam vidíme ty samé disciplíny, takže skoro stejnou zábavu. A ani ne zrovna sympatické duo moderátorů přece nemůže kompletně zkazit celý pořad. A zajímavé, že když to tu některé tak otravuje a dávají odpady nebo po jedné hvězdě, dívají se na všechny díly... Holt někteří jsou asi bez vlastního názoru a musí papouškovat všechny ostatní.

Putování s dinosaury - Gigantičtí ještěři (2003) (seriál)

Mohlo to být skvělé doplnění původního ,,Putování". Ale člověk zasazený do druhohor na mě působil velmi něnepřirozeně a celé to kazila vata v podobě nejrůznějších příprav vybavení a věcí, co nemají s dinosaury vůbec co dělat, a tak tam byli všeho všudy tak třetinu času... U Monster oceánů je to o něco lepší, ale stále hodně slabé 4*.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nemám to ve zvyku, ale v tomto komentáři bude několik spoilerů, takže zvažte přečtení. Na tento film jsem čekal 10 let - od chvíle, co jsem viděl Kámen mudrců, který nadobro změnil můj život. A taky že je téměř perfektní! Abych měl ty zápory z krku hned, tak si opět musím postesknout, že hudbu neskládal John Williams, ale Desplat. Sice je jeho práce velmi dobrá a při ,,sochách" mi běhá mráz po zádech (a nejen tam), ale na geniální skladby jako Hedwig´s theme, Harry´s Wondrous World nebo Leaving Hogwarts ještě nedosáhne. Naštěstí několik motivů použil, hlavně v epilogu to bylo velmi šťastné, takže jsem byl vlastně spokojen. Druhým a zároveň posledním nedostatkem je ztvárnění smrti Voldemorta a Belatrix. Naštěstí nic z toho mi zážitek nezkazilo a já si poslední díl užíval plnými doušky. Žádný film mě tolikrát nerozplakal - Snape s mrtvou Lily v náručí; objetí Hermiony a Harryho, když oba vědí, že Harry musí zemřít; setkání s rodiči v lese nebo dojemný závěr na nádraží - to vše ve mně dokázalo vyvolat slzy. A moc mě mrzí, že Harryho, Rona, Hermionu, Brumbála, Hagrida, McGonalgallovou, Lenku a spoustu dalších skvělých postav a míst neuvidím v žádném dalším filmu, protože Bradavice se skutečně staly skoro jako mým druhým domovem, kam jsem se ať už s knihami v ruce nebo se skvělými filmy vždy rád vracel.