• Krátkometrážní

Pluk mizerů (2022) (seriál)

Ach, to je tak boží! Ještě větší pecka, než Peaky Blinders. Nejvíce chlapácký seriál za hodně dlouhou dobu. Testosteron z toho stříká na všechny strany. Žádná novodobá bullshit agenda. Všechny postavy jsou sympaťáci, ale každý v určitém stupni šílenosti. Člověk má takový mírný úsměv po celou dobu, plus těch několik vážnějších a emotivnějších momentů. Navíc, když už během 2 epizod dostanete 4 songy od AC/DC (od Bona Scotta po poslední album) a pak i něco od Saxon, Judas Priest, Motörhead, Foghat a něco punku, ale vše sedí, jak prdel na hrnec a hned máte TOP 5 letošního roku. Jediná žena v celém seriálu je okouzlující femme fatale Sofia Butella. Sem s druhou sérií. Všichni chlapi povinně. Hned!!! 9/10

The Lair (2022)

Marshalla jsem vždy tak trochu obhajoval a jeho filmy celkem užíval. Tady jsem čekal dle hodnocení větší průser, ale chápu i ty odpady. Námět pro mne super, provedení bohužel už horší a návrat na The Descent se nekoná. Když prominu slabší triky celkově a opravdu dva příšerné (dopad MOAB, pád Humvee), tak hrůza jsou ochotničtí herci v čele s Charlotte Kirk, kde když jsem zjistil její historii, a že teď je s Marshallem pár, nic lepšího už od nich nečekám, když si ji bude obsazovat jako hlavní hrdinku (viz. Duchess jako další film). Střih, který opět dělal Marshall a za který jsem ho vždy kritizoval, tak není až tak strašný jako u Doomsday a někdy je pochopitelné, že monstra se musí stříhat rychleji, jinak vynikne ten gumový oblek (jakože v některých záběrech vyniká fakt dost). Dávám 2*, protože to mělo dobrý potenciál, kdyby byli lepší herci a trochu vyšší rozpočet. Jediné, co bych vyzdvihl je hudba, která občas dokáže navodit atmosféru, a že to celkem odsype. 4/10

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Snění v domě čarodějnic (2022) (epizoda)

Druhá přímá adaptace Lovecrafta. Slabší, než Pickman's Model, ale úplně špatná zas tak ne. Jde to spíše ve stylu old-school hororů bez přílišné brutality a jen lehce hororovou atmosférou. Rupert Grint není až tak super herec, ale dá se. Co musím pochválit dost je design čarodějnice.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Prohlídka (2022) (epizoda)

Cosmatos jede stále svůj osobitý vizuál plný zrna, psychedelických barev, pomalých záběrů, rozostřených světel a synťákového soundtracku. Někomu to sedne, nekomu ne. Já si celkem užil Beyond The Black Rainbow a Mandy a tohle mi sedlo taky dost.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pickmanův model (2022) (epizoda)

První přímá adaptace H.P.Lovecrafta a dost povedená. Zatím top epizoda, škoda, že většina předchozích byla že slabšího ranku. Del Toro by měl fakt dostat In The Mountains Of Madness

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pitva (2022) (epizoda)

Zatím nejlepší příspěvek. Kdo viděl režisérův The Empty Man, tak jde rukopis trochu poznat. Závěr není úplně pro slabší povahy.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Hřbitovní krysy (2022) (epizoda)

Režisér Kostky znovu v těsném prostoru podzemních krysích chodeb. Nic pro klaustrofobiky a ti co nesnáší krysy. Přesto mi to nesedlo až tak moc. Navíc je tu naznačené nějaké Cthulhu božstvo, ale nic víc. 6/10

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Položka 36 (2022) (epizoda)

Nice. Hned první díl a v podstatě hotový moderní Lovecraft, aneb zlo číhá i ve skladištní kóji. Přitom názvy dvou budoucích epizod jsou přímo Lovecraftovské povídky. 8/10

Časové pásmo bylo změněno