• Krátkometrážní

Cat Shit One: The Animated Series (2010)

První díl: Nářez. Nahozena jednoduchá zápletka a pak už jen výborně nasnímaná akce, kde roztomilí králíčci kosí teroristické velbloudy. Jen tak krev tu znatelně chybí, ale to by to pak nemohl takový roztomilý večerníček pro děti. Těším se na další díly, kde budou doufám další národy představované jinými zvířaty (opice, psi, lišky apod.)

Whistle (2002)

Zajímavý nápad řešení rodinných problémů na pozadí hi-tech hitmanovství. Duncan má talent, ale i přes délku 30 minut jsem se občas nudil.

Ondine (2009)

Kouzelné. Přestože film nezobrazí nic nadpřirozeného, tak až do konce stále nevíte, jestli je nadpřirozený element přítomen či nikoliv. 8/10

Someone's Watching Me! (1978) (TV film)

Takový skromný TV film od Carpentera. Nečekejte žádnou brutalitu, spíše pomalé napětí ve stylu Alfreda Hichcocka. Carpenter byl vždy minimalistický režisér a tady na tom ještě přidává, takže to stylem režie opravdu připadá jako něco z 50. let. Zamrzí absence jeho syntezátorové hudby, místo toho je tady takový ten klasický orchestr, který podbarvuje, ale na žádnou melodii si nevzpomenete. Ale absence hudby ve finále dokonce k napětí ještě přidávala. 6/10

Expendables: Postradatelní (2010)

Terry Crews s AA-12 v chodbě a venku FTW! "Remember this shit at Christmas!" Director's Cut: Tak director's cut nic zásadního nepřináší, pouze se jedná o kosmetické úpravy. Nepřibyla žádná souvislá scéna. Vždy jen pár sekund tu a tam. Hlavně pár záběrů po akci na lodi a finále. Úvodní titulky jsou při scéně odletu z úvodní akce v letadle, takže tam je to nejvíce natáhnuté. Dále Statham více řeší svůj vztah s Charismou Carpenter ve filmu v dialozích se Stallonem. Vystřihlo se několik záběrů vybuchujícího paláce, jelikož Stallone nebyl úplně spokojený s kvalitou triků. Chybí i záběr, kdy Terry Crews utíká před bortící se věží a odhazuje svoji AA-12. Finální masakr je pak podbarven ústřední skladbou Diamong Eyes, takže je to ještě více nářezovější. Stejná skladba, ale dle mne zbytečně nahradila The Boys Are Back in Town od Thin Lizzy při závěrečných titulcích. Takže je vlastně slyšet 2x skoro hned za sebou. Celkově zásadní rozdíl mezi kinoverzí a DC nevidím a bude mi jedno, na kterou verzi se někdy příště podívám.

Twilight sága: Zatmění (2010)

David Slade z toho vyšel se ctí a přinesl nejlépe zrežírovaný díl, ale stále je to Twilight a to by semlelo i sebedokonalejšího režiséra jako třeba Camerona, Jacksona, Greengrasse či takové velikány jako Wellese nebo Kubricka. Při úvodu jsem si říkal hmm celkem fajn temné a atmosférické, pak přijde scéna na louce a vše je totálně v pr.... Pak se sem tam občas vysketně něco zajímavého, hlavně flashbacky do minulosti vedlejších postav, které jsou o dost zajímavější, než co se děje kolem ústřední dvojice, případně trojice. Kdyby se vystříhala, zbyl by z toho fajn 30 minutový kraťas s výbornými akčními scénami (Ale blábolit něco o armádě a ona je to taková menší skupinka je fakt směšné). Zavěr na opět na té samé louce vypadá, jako kdyby se těch 100 minut mezi úvodem a koncem nic nestalo, oni prostě pokračují tam, kde v úvodu přestali. Navíc je Bella jinak strašná kráva, přesně ve směru, jak popsala uživatelka kiddo. To už mnohem zajímavější je její kamarádka v podání Anny Kendrick, že kdybych nedejbože byl Edwardem, tak bych balil ji. 4/10

Smrt v Šanghaji (2010)

Špionské hry v rozdělené Shanghaii do amerických, britských, francouzských, německých a japonských zón těsně před útokem na Pearl Harbour. Takže tajnými agenty se to zde jen hemží. Příjemně staromódní thriller s trochu poněkud řidkou zápletkou, ale na druhou stranu s lahůdkovým obsazením jak na staně západních herců (Cusack, Morgan - ten tu je jen tak celkově na 2 minuty, Potente, Morse), tak asijských hvězd (Gong Li, Wataname a můj oblíbenec Chow Yun-Fat, který konečně po dlouhé době opět postřílí pár chlápků). Čekejte spíše hodně dialogů, pár přestřelek tu je, ale nijak se nesnaží nad zbytek filmu vyčuhovat. Jinak Weinsteini asi tušili, že na západě tohle moc nevydělá, a tak než, aby zde utráceli na propagaci, raději se orientovali výhradně na asijský trh, což bylo myslím moudré. 7/10

Gunless (2010)

Levné, vtipné jen tak, že člověk se ani moc neuchechtne, ale spíše má po celou dobu mírný úsměv a má to příjemný soundtrack a pěknou Siennu Guillory.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Ne až tak špatné, jak jsem od některých ohlasů čekal, ale ničím se nevyšvihující nad průměrný blockbuster. Jinak je vidět, že u Bruckheimera je režisér jen loutkou plnící jeho příkazy. Jinak si nelze vysvětlit Newellovu snahu o co nejvíce eye-candy záběrů, zvlášť, když to člověk porovná s Potterem nebo Láskou za časů cholery.