• Krátkometrážní

A-Team: Poslední mise (2010)

Negativa: Příšerně sestříhané a natočené akční scény, hlavně v osobních soubojích (čest vyjímce v leteckých scénách s vrtulníkem a tankem). Carnahan ať netočí jako Greengrass, když na to nestačí. Závěr je až moc digitální. Pozitiva: Přepálená over-the-top akce jako svoji podstatou, tady to nepůsobí jako pěst na oko (tank vede), čtverice sympatických hrdinů a herců, kteří si svoje role užívají. Takovému Sharlto Copleymu stačili pouze 2 filmy, aby se vyšvihl to mé topky herců. Sympaťák na entou. Sečteno: pozitiva převažují, takový osvěžující výplach zatím v letošní sezóně chyběl. 7/10 P.S. Se divím, že z finálního sestřihu zmizelo dost hlášek z traileru: "I'm sorry, I'm a little tired.", "I'm sorry, but I can't stop looking at your hair.", "Kiss the cook.", "I'm B.A. and you're gonna be unconscious." EXTENDED CUT: Nic zas tak zásadního. V podstatěplno malých detailů a přidání potitulkových scén z kinoverze do filmu. Výše zmíněné hlášky opět chybí.

BloodRayne (2005)

TV look jako z epizody nějakého seriálu, hrozné herecké výkony celkem známých herců (nechápu, jak je mohl Boll nabrat), kde Ben Kingsley s trapnou parukou (v jednom záběru mu dokonce chybí!!!) odvádí něco neuvěřitelného, a příšerná choreografie soubojů, kterou trochu mírní velká míra brutality. Ta je nám ještě nesmyslně zopakováná v záverečné slow-motion koláži, kde jsou i předtím nepoužité záběry. Alespoň Kristanna Loken je velmi pěkná a hezky se na ní dívá a jako bonus nám přidá ještě topless scénu.

Sám v temnotě (2005)

Čekal jsem ubersračku a.. kupodivu mne to celkem bavilo. Hru jsem nehrál, tak na to, že to s ní asi nemá nic společného nadávat nebudu. Lepší triky by neškodily, ale vyloženě nerušily. Boll se opět pokouší o cool scény, na které jeho talent nestačí, i když nápad to není až tak k zahození a dají se s jistou dávkou sarkasmu užít, jako obrana dolu. Scénář a herci jsou prostě na úrovni TV produkce, takže nic světoborného, ale jsou mnohem horší filmy.

House of the Dead (2003) odpad!

Odpad! Ale takový nádherný odpad. Odpad daný téměř s radostí, protože je to tak špatné, že je to nakonec dobře zábavné. Debilní postavy, jejich dialogy a chování, ujetá zápletka a snaha být co nejvíc cool sekáním jednoho bullet-timu vedle druhého, prostě rozesmějí. A ten útok na dům přes hromadu nemrtvých má něco do sebe.

To byl zítra flám (2010)

Další Hangover se bohužel nekoná. Náběh to mělo slušný, ujetá zápletka, sympatická čtveřice hrdinů, ale vtipy fungovaly jen tak napůl. Hodně se utahovalo ze stylu osmdesátek a vyloženě odpustit šly vtipy s tělními výměšky (psí lejno, moč, zvratky - ale u chudinky veverky jsem se zasmál a sperma - naštěstí to bylo nakonec něco jiného). A větši šovinistické prase, než je postava Roba Corddryho se ještě dlouho neobjeví. UPDATE: Na párty s kámoši a alkoholem to funguje báječně. Zvedám z 6/10 na 8/10.

The Runaways (2010)

Nebylo úplně marné, ale obsahuje to stále neduhy životopisných filmů, a to, že je to hlavně kupa volně navazujících scének, které se snažít pokrýt všechno důležité, a přesto se nestihnou ničemu věnovat úplně pořádně. Film hlavně táhne pozornost díky Kristen Stewart, která se velmi dobře dokázala vžít do role Joan Jett, a když si vybavím, co unylého předvádí ve Twatlight, je to jako den a noc. Stejně jako Dakota dokazuje, že už není roztomilá holčička, ale pořádná slut Cherrie Currie. No alespoň se fanynky Twatlightu, které se právě díky oběma hlavním herečkám o film zajímají alespoň něco málo přiučí z rockové historie. 6/10

W.A.S.P. - The Sting (2001) (koncert)

Bohužel né úplně povedený koncert legendární rockové skupiny. Především díky technicky slabému DVD, kdy koncert ani není vhodně nasnímaný, bonusy žádné, jen přehled diskografie a textový komentář. koncert je i celkem krátký s důrazem na v době konání poslední desku Helldorado, který byla plná jednoduchých rock'n'rollových songů. Příjemné na poslech, ale nic výtečného. Chybí více fláků z legendárních alb jako The Last Command, Headless Children, The Crimson Idol. Úplně vynechané je naprosto skvělé album Kill Fuck Die, které se liší úplně od všeho, co kdy skupina předtím i potom nahrála. Black Lawless je pro mne zpěvák číslo jedna. Ten jeho zpěvořev je unikátní, zároveň však dokáže přejít do čisté emocionální roviny a W.A.S.P. je jediná kapela, která z toho glam metalového období v 80. letech (byť ke glam metalu bych je já osobně nikdy nepřiřadil, jako ostatní kapely Motley Crue, Cinderella, Ratt, Poison) hraje bez většiho přerušení, byť v hodně obměněných sestavách, takže lze udělat rovnítko mezi Blackie = W.A.S.P., jakož to hlavní skladatel, textař a zpěvák. Zasloužil by si lepší koncertní DVD, ale toho už se patrně nedočkáme.

Blind Guardian: Imaginations Through the Looking Glass (2004) (koncert)

Ha, konečně se to tady objevilo. Jakožto skalní fanoušek Blind Guardian Musím dát plný počet. Strážci se rozhodli natočit svůj koncert pro DVD a místo toho, aby se nechali nasnímat na nějakém festivalu (Wacken hlavně), tak si uspořádali festival vlastní, kde byli hlavní hvězdou obou večerů, ze kterých je koncert sestříhán. Takže písně nejsou úplně ve shodném pořadí, v jakém byly zahrány. A je škoda, že ne všechny z těch 2 večerů se na DVD dostaly. Ale jinak není moc co vytknout. Hansi sice na novějších albech zpívá čistěji a ve větších výškách. Naživo však většinou zůstává u hlubšího chrapláku, který je slyšet na starších nahrávkách. Atmosféra výtečná, hlavně u Lord Of The Rings a Bard's Song, kterou jako vždy odzpívá publikum a neochota skončit skandování u Valhally. DVD: V moc povedeném bookletu s fantasy kresbami, kde na zadní straně stojí ve frontě na lístky očividný Legolas a Gimli se skrývají 2 DVD. První s koncertem, kde jsou i titulky, bohužel jen pro názvy songů a ne celých textů. Na druhém se nachazí bonusy hlavně v podobě hodinového dokumentu o přípravě festivalu. Komentován členy kapely v němčině, ale k dispozici jsou anglické titulky. Rozhovory, fotogalerie a 4 bonusové songy z jiných koncertů, které na koncertním DVD nezazněly. Jako Into The Storm, Welcome To Dying, Lost In The Twilight Hall a Majesty. UPDATE: 17.10.2010 Po koncertě v brněnské Flédě jsem narazil na Hansiho a Marcuse a střelil jim tohle DVD podepsat, ou yeah!