• Krátkometrážní

Blind Guardian: Imaginations Through the Looking Glass (2004) (koncert)

Ha, konečně se to tady objevilo. Jakožto skalní fanoušek Blind Guardian Musím dát plný počet. Strážci se rozhodli natočit svůj koncert pro DVD a místo toho, aby se nechali nasnímat na nějakém festivalu (Wacken hlavně), tak si uspořádali festival vlastní, kde byli hlavní hvězdou obou večerů, ze kterých je koncert sestříhán. Takže písně nejsou úplně ve shodném pořadí, v jakém byly zahrány. A je škoda, že ne všechny z těch 2 večerů se na DVD dostaly. Ale jinak není moc co vytknout. Hansi sice na novějších albech zpívá čistěji a ve větších výškách. Naživo však většinou zůstává u hlubšího chrapláku, který je slyšet na starších nahrávkách. Atmosféra výtečná, hlavně u Lord Of The Rings a Bard's Song, kterou jako vždy odzpívá publikum a neochota skončit skandování u Valhally. DVD: V moc povedeném bookletu s fantasy kresbami, kde na zadní straně stojí ve frontě na lístky očividný Legolas a Gimli se skrývají 2 DVD. První s koncertem, kde jsou i titulky, bohužel jen pro názvy songů a ne celých textů. Na druhém se nachazí bonusy hlavně v podobě hodinového dokumentu o přípravě festivalu. Komentován členy kapely v němčině, ale k dispozici jsou anglické titulky. Rozhovory, fotogalerie a 4 bonusové songy z jiných koncertů, které na koncertním DVD nezazněly. Jako Into The Storm, Welcome To Dying, Lost In The Twilight Hall a Majesty. UPDATE: 17.10.2010 Po koncertě v brněnské Flédě jsem narazil na Hansiho a Marcuse a střelil jim tohle DVD podepsat, ou yeah!

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Bond ještě hodně špionážní, bez technických udělátek. Stará dobrá škola. Pak přišel Goldfinger a koncept se změnil, ale netvrdím, že ke škodě ani ku prospěchu.

Bright Falls (2010) (seriál)

Jsem zmaten. Pěkná lynchovská twinpeakovština s povedenou atmosférou. Hru Alan Wake, která na to navazuje si nezahraju díky tomu, že nemám herní konzoli, ale na YT je v 720p kompletní gameplay, kde jsem zatím u druhé episody, ale odpovědi ne a ne přijít. Uvidíme kam se příběh vyvrbí.. Jinak samotná hra má taky skvělou atmosféru a zpracované prostředí, které mám velmi v oblibě (temné sekvojové lesy v mlze na americkém severozápadě).

Drakobijce (1981)

Takové zapadnuté fantasy (neříkám pohádka, protože v určitých momentech to k ní má celkem daleko, protože záchrana na poslední chvíle zde není a ukousne se tu ruka), ale je toho škoda. Filmů o dracích je jen pár a tenhle patří k těm nejpovedenějším, nehledě na fakt, že na rok výroby to má velmi povedené triky hlavně u draka.

Démoni (1985)

Filmový horor o hororu v kině. Z dnešního pohledu povedená zábava, kde proteče plno krve a slizu a do toho hraje metal. Hlavně finále s motorkou a katanou za doprovodu vypalovačky Fast As A Shark od Accept nelze nemilovat a to slabší technické zpracování k tomu prostě patří. A fajn závěr k tomu.

Na prahu temnot (1987)

Jeden z nejzvláštnějších filmů o upírech. Často jsem si říkal, že za kamerou musí sedět starý dobrý John Carpenter, jehož režijní styl to celkem připomíná, včetně syntezátorové hudby od Tangerine Dream, která zajišťuje tu správnou atmosféru a díky ní trochu přecházím menší zkratkovitost na začátku a sem tam v průběhu filmu. Navíc Cameron dodal své tehdejší manželce povedený casting ze svých Aliens: Henriksen, Paxton, Goldstein jako tlupa upírů potloukajících se v noci a vraždící nevinné lidi pro krev. V paměti utkví určitě scéna v baru, přestřelka a finále.

Barbar (2009)

Tak tohle bude velmi rozporuplný film. Buď bude obdivován a nebo nenáviděn, ale nic mezi tím. Za sebe říkám, že je to zvláštní dílo a chápu, že někomu nesedne. Jen se nesmí očekávat hollywoodské ztvárnění. Mluví se zde velmi málo a Mikkelsen nepromluví ani slovo, ale zredukuje to málo postav, co ve filmu je, na minimum. Příběhem se to těžko popisuje, je to spíše cesta (jak fyzická, tak i duchovní), kdy se vydáváme hledat svatou zemi nebo Valhallu, abychom místo toho nalezli peklo, kde musíme přinést oběť. Kdybych to měl k něčemu přirovnat tak je to formou něco mezi Van Diemen's Land a Anitkristem. Je to prostě velmi jiné, než na co jsme zvyklí, ale o to nevšednější je to zážitek.

Christine (1983)

Carpenterův rukopis je jasně znát, stačí aby se pak rozjely ty jeho syntezátory a ja vrním blahem. Přesto jako horor to až tak moc nefunguje a vývoj hlavní postavy je až moc rychlý, což je dané obsáhlostí předlohy.

Leviathan (1989)

Klon The Abyss, Alien a The Thing s béčkovějším monstrem. Klasický průměr, který se fajn sleduje, ale nic dalšího nezanechá.

Planeta Krull (1983)

Pohádková fantasy s prvky sci-fi, která má prostě tu fajnovou osmdesátkovou cheesy atmosféru a klasický příběh o tom, jak se princ s družinou vydává zachránit princeznu. Moc jich sice na konci nezbyde,ale úkol splněn :) Zajímavý design slayers a jejich dark fortress.