Mal de ojo (2022)

Mal de ojo je skôr desivé fantasy, než horor. Historky o čarodejniciach majú skvelú atmosféru, no dejová línia zo súčasnosti je miestami dosť nevýrazná. Mladá Paola Miguel zahrala Nalu brániacu svoju malú sestričku super a s desivou babičkou Ofeliou Medinou mala viacero napínavých scén. Film však ako celok nefungoval, chaoticky skákal od reality cez sny až po mytologické príbehy z minulosti, a tak mu viac ako 3 hviezdy nedám.

Lidice (2011)

Druhá polovica zameraná skôr na prežívanie Šmídu ma bavila oveľa viac, než vyobrazenie Lidíc a príbehov dvoch mladíkov. Následné vypálenie, ktoré malo potenciál byť skutočne emotívne, môžeme bez váhania označiť za nevýrazné a nezáživné. Tretiu hviezdu dávam za skvelého Rodena, inak by som išiel aj nižšie.

Meandr (2020)

S viacerými postavami by to mohla byť zábava na štýl Kocky, s jednou je to miestami celkom nuda. Nepopieram však, že niektoré pasce boli celkom kreatívne, nechýbalo primerané gore a tých 90 minút celkom ubehlo.

Podivní (2010)

Timothyho Olyphanta mám rád a filmy s vírusom patria moje medzi obľúbené podžánre. The Crazies je však preplnený takým množstvom klišé, že aj keď ma film celkom bavil, nemôžem ísť s hodnotením vyššie.

Sunshine (2007)

Chvíľu som sa čudoval, že Sunshine točil Danny Boyle, ale ked som na konci videl pri mene scenáristu Alexa Garlanda, bolo mi hneď všetko jasné. Sunshine je napínavou vesmírnou jazdou, pri ktorej je veľmi rýchlo jasné, že členovia posádky majú svoje dni zrátané. Otázne je len kedy a ako zomrú. Záverečný hororový twist ma celkom potešil, až som chvíľami premýšľal nad plným hodnotením. Potom som si však uvedomil, že mal film zopár hluchých miest, kedy som trochu zíval, a tak päť hviezdičiek s čistým svedomím dať jednoducho nemôžem.

The Sadness (2021)

Infikovaní v The Sadness sú neuveriteľne overpowered sexuálni násilníci a vrahovia, kvôli čomu je film preplnený skutočne tvrdým gore. Postavy len málokedy postávajú na jednom mieste, pretože by ich dobehli nakazení šialenci, a tak sa na scéne stále niečo deje. Na záver tomu už trochu dochádzala šťava, ale prvé dve tretiny boli super.

The Last of Us (2023) (seriál)

Viaceré epizódy (hlavne 3., 6. a 8.) som si skvelo užil, nechýbalo im napätie aj emócie, ale niektoré boli nevýraznou, obyčajnou vatou (4. a 7.).Počas finále som mal síce ruky zaťaté v päsť, no pôsobilo na mňa príliš urýchlene a chýbalo mu tak 20 minút navyše. 1. séria 7/10.

The Last of Us - Hledej světlo (2023) (epizoda)

Očakávane napínavé finále, ktoré však mohlo byť oveľa dlhšie. Úvodná tretina sa zbytočne tiahla, len aby sa v druhých dvoch všetko rýchlo vyriešilo. A vzhľadom na krátku stopáž mám pocit, že tejto časti chýbalo aspoň 20 minút navyše. Záver bol skutočne nevhodne odrezaný.

V Bruggách (2008)

Colin Farrell a Brendan Gleeson majú úžasnú chémiu a neviem si predstaviť, že by postavy Raya a Kena stvárnil niekto lepšie. Dvojku zabijakov v priebehu filmu svojím hlasom (a k záveru aj fyzickou prítomnosťou) dopĺňa rovnako vynikajúci Ralph Fiennes alias cunt Harry. Brugy sú plné skvelých dialógov a hlášok, ktoré tvoria množstvo geniálnych a veľmi humorných scén. To, že som pri jednej z nich neudržal v ústach pivo, hovorí samo za seba. Pri všetkom tom humore však vedia byť vo viacerých momentoch aj veľmi melancholické a osudovo tragické. A v neposlednom rade ponúkajú hudbu od Cartera Burwella, ktorú neviem dostať z hlavy. Plný počet bodov ako vyšitých.

Vřískot 6 (2023)

Nový diel nám ukázal najlepšie vraždy a jeden z najvýraznejších úvodov série, ktorým sa navyše fantastickým spôsobom odlíšil od zvyšných častí. Jeho záver je síce slabší a film bol preplnený logickými dierami, ale popcornová krvavá jazda ulicami New Yorku ma bavila natoľko, že som na menšie výhrady pozeral cez ružové okuliare. Aj keď sa obávam, či sa dá na sériu po štýlovom vraždení v New Yorku nadviazať ešte originálnejším spôsobom, na potenciálnu novú časť sa už teraz teším. 8/10 a VIAC TU.

Časové pásmo bylo změněno