Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Gigantický filmový orgazmus aký sa dostavil stovkám tisícom ľudí po zhliadnutí Spoločenstva Prsteňov síce nečakajte, ale rozhodne nebudete pocitovať ani žiadne sklamanie. Hobit - vo svojej knižnej i filmovej predlohe - je podstatne odlišnejší od série LOTRa a keď tento fakt dokážete pochopiť, dostane sa vám vysoko kvalitného, filmového zážitku. A i keď by sa našlo niekoľko nedostatkov (miestami neprehladnosť bojových scén, nie moc uspokojivý záver a príliš rozprávkovo-komické zobrazenie čarodeja Radagasta), ako som už spomínal, dobrý pociť neustále pretrváva a to hrá pri mojom hodnotení vskutku veľkú rolu. Navyše dve a pol hodiny prebehli ako voda, čo vraví takmer samo za seba. 85%, slabšia päťka.

The Day the Earth Stopped Masturbating (2012)

Tak tomu hovorím nápad. Mladý človek stihne za život zabiť jednu menšiu dedinu a taký starý pán možno aj stredne veľké mesto. :)

Letní bouře (2004)

Nečakal som prakticky nič, ale toto je naozaj slabota. Veľa zbytočných scén a nulový výsledný zážitok. V podstate nechápem s akým úmyslom sa film točil, keďže na danú tému je podobných a hlavne kvalitnejších snímkov omnoho viac.

Nedotknutelní (2011)

Divil som sa, ako môže mať Intouchables tak vysoké hodnotenie, ale teraz už rozumiem. Sociálne drama na špičkovej úrovni, ktoré zahreje pri srdci a zároveň kvalitne rozosmeje. Proste fantastická kombinácia a výborný filmový zážitok. Po dlhej dobe dávam bez váhania zaslúžený plný počet.

Interview s masovým vrahem (2008) (TV film)

Nepopieram, že hlavný aktér je neuveriteľné hovädo, ku ktorému nemám štipku súcitu, jeho ospravedlnenia neberiem a neprechovávam k nemu absolútne žiadne sympatie, ale dokument to bol teda zaujímavý. Dostala ma najmä posledná časť, v ktorej sa ukázalo, že prechováva city k svojej dcére a vnúčatám, ale aj tak mu neverím. Proste taký slizák.

Drtivý dopad (1998)

Slabšia verzia Armageddonu. Síce celkom dojme, ale neohúri.

Báječná chvíle (1987)

Sympatickí herci, príjemná atmosféra, proste na (ne)pokojné sobotňajšie ránko ako stvorené. Začarovaný kruh ala on miluje ju, ona iného a ten iný zase inú síce z filmov a zo života už dobre poznáme, ale čo.. keď to funguje, why not.

Rváči (2009)

Film síce postráda nejakú hlbšiu myšlienku, ale o to tu vlastne ani nejde. Bavil som sa? Bavil. Jedná sa síce o priemernú záležitosť, ale pokiaľ máte radi filmy z väzenského prostredia, choďte jednoznačne do toho.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Keďže som sa k Undisputed III dostal skôr než druhej časti, prišla mi táto o niečo chudobnejšia. Menej bojovníkov, menej adrenalínu, ale.. stále je tam to ale. Pretože Scott Adkins vždy bol a vždy bude sakra cool. Ako inak by ste odôvodnili to, že počas celého filmu fandíte viac zápornej postave (Boykovi) než tej kladnej (Chambers)? Ten chlap jednoducho umí!

Práskač (1962)

Zápory - ťažká orientácia v dejstve, prílišná prekombinovasť. Klady - Jean-Paul Belmondo a niektoré mimoriadne scénky. V konečnom dôsledku ale stále iba lepší priemer. [MFF Cinematik 2012, PN]