Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Númenor ma celkom bavil, aj keď mu vo veľkej miere pomáhali známe postavy. Zajatie v tábore orkov malo slušné napätie, ale chýbali mi dialógy. A hobiti celkom nuda. Stále neviem, čo by ma malo na tejto línii zaujímať.

Rod Draka - Druhý svého jména (2022) (epizoda)

Celú epizódu som sa dobre bavil, no záver pôsobil trochu silene a vykalkulovane, i keď bol naozaj efektný. Skôr mi však v tretej časti stále chýba nejaký mega twist a premyslenejšie dialógy, na aké som bol zvyknutý z prvých sérií GoT.

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Úvodná pasáž s Morgothom a Galadriel je dosť slušná. Návrat do súčasnosti bol však nepríjemný ako pád na betón. Scény s hobitmi sú slabé a zdá sa mi, že ich dejová línia je pridaná na silu. Len aby tam nejakí hobiti boli. Neviem kam s obrím mužom z neba tvorcovia smerujú, ale ani ma to nezaujíma. Osamelý elfský lovec s ľudskou ženou sú taký priemer. Potešilo ma však, že ich línia smeruje k odhaleniu zla v pozadí. Časť s Elrondom a Galadriel považujem za najlepšiu. Vlastne je jediná, ktorú hodnotím nadpriemerne. Elrondov príchod do Khazad Dum bol zábavný a stretnutie s Durinom potešilo. Keď sa však Galadriel odpojila so svojou skupinou na loď, všetkým bolo jasné, že nakoniec túto poctu odmietne. Jej časti chýba väčší odpich a menej vykresľovania charakteru. Veď ju predsa poznáme. A boje s morskou príšerkou sú síce vizuálne pekné, no dej nikam neposúvajú. Zatiaľ teda dávam 6/10.

Navalny (2022)

V prvom rade si treba uvedomiť, že nie je možné natočiť dokument či už o Navalnom alebo Putinovi tak, aby s ním boli obidve strany spokojné. Vždy bude niekto tvorcom vyčítať neobjektívnosť. V tomto bode si treba uvedomiť, kto svoje zistenia poskytuje od seba nezávislým svetovým médiám (Spiegel, CNN a ďalšie), aby informácie overili a spracovali, a kto všetko tlačí iba cez štátom kontrolované médiá. Ak by som mal však hodnotiť dokument po formálnej stránke – mal emócie, humor, sprostredkované informácie podával jednoduchou, stráviteľnou formou. Nemám mu veľmi čo vyčítať.

Rod Draka - Nezvedený princ (2022) (epizoda)

Beriem, že The Rogue Prince bola iba druhá epizóda, no aj tak by som očakával, že sa dej trochu viac odpichne. Miesto naťahovaných náznakov sporov a (očakávaného) rozhodnutia kráľa som dúfal v nejaký twist, ktorý by sa vyrovnal napríklad záveru prvej časti GoT. Tak možno nabudúce.

Třináct životů (2022)

Ak by som nevedel, ako Thirteen Lives skončí, možno by som bol pri pozeraní filmu viac v napätí. Výkony hercov boli skvelé, ale na drámu tohto typu (aspoň pre mňa) príliš minimalistické. Určite by som dal aspoň Mortensenovi a Farrellovi o čosi viac priestoru. Na druhej strane chápem, ak sa práve civilné a veľmi autentické vyobrazenie hlavných hrdinov, ktorých filmári vôbec netlačili do popredia, môže divákom pozdávať. Slušných 8/10, užil som si to, ale po vysokých hodnoteniach z mojej bubliny som čakal, že ma to odpáli viac.

Denní směna (2022)

Jamiemu Foxxovi rola zabijaka upírov sadla, ale jeho parťák Dave Franco bol na facku. Film má zopár zábavných momentov (hlavne so Snoop Doggom a Scottom Adkinsom), no väčšinou kĺže na vodách priemeru. Hlavná zápletka je jedno veľké klišé, tak ako správanie aktérov a niektoré akčné scény stáli fakt za päť korún. Zamrzí tiež, že tvorcovia načrtli mytológiu upírov i Únie a následne sa tým prestali úplne zaoberať. Slabšie 3 hviezdy.

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Prvá časť House of the Dragon ma milo prekvapila. Od spin-offu Game of Thrones som po poslednej sérii skutočne nečakal veľa, ale nová časť je skutočne solídna osmička. Paddy Considine je ako Viserys veľmi charizmatický, Matt Smith s postavou Daemona na jednotku stvárňuje arogantného princa a Milly Alcock si už po niekoľkých scénach získala moje sympatie. Bohužiaľ, ostatné postavy mimo rodu Targaryenovcov ma príliš nezaujali a prvej epizóde tiež chýba silnejší odpich v podobe neočakávaného zvratu. 8/10

Volejte Saulovi - Série 6 (2022) (série)

Skvelá posledná séria, ktorá ma bavila ako pri časti s drogovým bosom Lalom, tak aj pri ukončení príbehu prefíkaného podvodníka Saula.

Volejte Saulovi - Všechno je to pryč, Saule (2022) (epizoda)

BCS za mňa preskočil o jednu triedu svojho predchodcu BB. Záverečná časť krásne ukončila dobrodružnú jazdu Jimmyho McGilla. Saul dostal čo si zaslúžil, no pri pohľadoch Jimmyho a Kim sa mi lámalo srdiečko.