Nejdelší cesta (2010)

Video ujde, ještě lepší je ale jeho přednáška na cestovatelském festivalu Kolem světa.

Jurský svět (2015)

Spousta nelogičností a spousta doslova hloupostí se objevila v daném dílku, ale jinak prostě zábava od začátku až do konce se spoustou vtipných gagů. No i toto někdy stačí, za čtyři...

Sousedi (2014)

Hlavne v kazde vete rici alespon jednou slovicko fuck, to je nejvetsi podstatou teto komedie. Obsazeni velice slusne, jinak je to ale velika slabota. Vtipu, u kterych se da zasmat pramalo a spise se jen clovek divi, co to ma byt. Za me dve hvezdicky...

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Ale jo, bylo to dobrý. Nicméně já se prostě neubráním srovnáním s knihou, která je min. 10x lepší. Navíc vůči knize je zde řada nepřesností, které prostě byly jinak a bavily mě v knize mnohem více (lépe řečeno, to i vcelku změnilo charaktery postav). Každopádně řemeslně to bylo odvedené bravurně a film jako celek určitě pobavil.

Pompeje (2014)

Největším plusem Pompejí jsou digitální efekty, které dosahují asi nejvyšší úrovně z kvalit celého filmu. Herecké obsazení vcelku ujde (slizká postava Kiefera Sutherlanda, jakožto senátora už mi ale přijde vcelku vyčpělá), nicméně příběh je až moc prostinký (slizka potká slizku a odejdou spolu, android ztratí slizku, chameleona i androida) a to navíc pomíjím klasické pasáže, kdy Pompeje jdou do kopru a hlavní hrdinové se s naprostou grácií vypovídají i ze svých nejniternějších problémů. Jedná se o vcelku dost nepovedenou a výbuchem sopky dramatizovanou kopii Gladiátora. Nicméně film alespoň nenudí a na klasické odpočinkové vypnutí se to dá, proto ode mě průměrné tři hvězdičky. Ale bych rád podotkl, že na více hvězdiček nemá ani náhodou...

Na život a na smrt (2013)

Vzhledem k místnímu hodnocení pro mě vcelku nezáživná záležitost. Příběh žádný zázrak, prostě se to podělalo a z toho vyšel scénář a film. Jako žádnou poctu či oslavu amerických vojáku bych to nepředkládal. Co mi na filmu přišlo pro scénář a děj nejdůležitější, bylo za každou větou říct kouzelné slovíčko fuck. Prostě toto je slabší průměr, nicméně řemeslně slušně udělané s pěknými záběry.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Čekal jsme klasickou komedii ve stylu Vince Vaughna, dostal jsem přesně odměřený výborný film o nevšedním problému. Skvělá myšlenka, dobré zpracování, pro mě obrovské překvapení. Nicméně neočekávejte od daného dílka typickou komedii, jedná se spíše o romantické drama s lehce komediálními prvky (SPOILER: nejvíce komediální byla asi scéna při skoku do bazénu a s popelářema, kdo viděl, ví). Ale mohu s čistým svědomím konstatovat, že jako oddychovka s velice příjemným obsazením to lze více než doporučit. Toto se vážně povedlo.

Chuť znovu žít (2012)

Rozvláčně nádherně příjemný romantický film. Krásně vyspělý příběh, skvělé zpracování. Morgan Freeman jakožto moudře "přiopilý" spisovatel naprosto dokonalý. Nicméně absolutním top pro mě v daném snímku byl výkon Virginie Madsen, krásně čistě zahraná role matky tří dcer, která prochází rozvodovým řízením a postupně se jakožto celá rodina sbližuje s hlavním hrdinou. Musím říct, že jsem se usmíval (ne smál, ale opravdu usmíval) po celou dobu daného filmu a zůstal v hlavě ještě nějakou tu chvíli poté. Netřeba velkých vizuálních kreací, stačí krásný příběh a velice příjemné obsazení a funguje to nádherně. Ode mě myslím zasloužené 4 hvězdičky (jedna hvězdička dolů za trochu až moc předvídatelný konec, nicméně to Vás v žádném případě nesmí od daného dílka odradit).

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Spíše taková velice příjemná pohádka s lehce komediálními prvky. Nicméně musím s čistým svědomím říci, že námět a provedení bylo zpracováno parádně, herecké obsazení bylo taktéž velice příjemné. Každopádně daný film malinko sráží až přílišná naivita. Ale mohu opravdu konstatovat, že pro "vypnutí" a odpočinek lze dané dílko jen doporučit. Nicméně pokud vybíráte film dle žánrových označení zde na ČSFD, tak tím bych se příliš neřídil.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Tento film nedostává do svých výšin ani příběh, ani což musím uznat řemeslně skvěle odvedená práce, ale především neuvěřitelně krásné a poutavé exteriéry. Musí se nechat, že Ben Stiller jak hlavní roli, tak režii zvládl naprosto bravurně, humoru a napětí je zde tak přesně akorát. Prostě velice příjemné překvapení, peněz investovaných za vstupenku do kina absolutně nelituji a daný snímek mě jen utvrdil ve faktu, že se jednou chci podívat na Island (pozn. splněno léta páně 2015). Uděluji krásné čtyři plus hvězdičky.