Láska na grilu (2002)

Realita po germánsku. Velice civilní, přirozené a díky prostředí postvýchodoněmeckého sídliště i důvěrně známé.

Americké psycho (2000)

K Americkému psychu jsem díky CSFD přistoupila s předsudky a velikým nadhledem... a ono to překvapivě fungovalo. Nakonec musím přiznat, že jsem se opravdu výborně bavila. Neříkám, že jde o výjimečný thriller (stěžejní myšlenka byla už lépe zpracována dříve v Klubu rváčů) , ale Christian Bale tomu zvedl laťku ještě o jednu hvězdu.

Casablanca (1942)

Za Bogarta, za Ingrid, za zmínku o Československu, za všechny ty odkazy v dalších filmech (Když Harry potkal Sally), za Zahraj to znovu, Same; za začátek jednoho velkého přátelství.... čistě nostalgických 5 hvězd.

Vražda v Orient expresu (1974)

Výborně obsazeno, výborně zahráno. Jen Albert Finney mi v roli Poirota přišel poněkud teatrální... Suchet je Suchet.

Šepoty a výkřiky (1972)

Šepoty a výkřiky mě emocionálně zcela odrovnaly. Z uměleckého hlediska určitě 100%, ale já už ten film prostě nemůžu vidět znova. A právě proto mu odebírám jednu hvězdu, jelikož se na oblíbené snímky ráda dívám i podruhé, abych objevila to, co mi posledně uniklo.

Mlčení (1963)

Naprostý souhlas s Marigold.

Horalka (1960)

Ach jo, opět ta moje neschopnost oddělovat samotný film od knižní předlohy. Sophia Loren je výtečná, takhle si představuju živelné Italky, které unesou všechny životní zkoušky. Ovšem postava její dcery mi vůbec nesedla. Závěrečné neutěšené vyznění Moraviovy knihy, kdy se z Rosetty následkem znásilnění stane v podstatě běhna a vztah matky s dcerou je silně narušen, byl ve filmu zcela opomenut. Výkon mladého Belmonda je příjemným překvapením.

Americká krása (1999)

Pět hvězd už jen za ten poletující igelitový sáček.

Zavěste červené lucerny (1991)

Už je to přes 10 let, co jsem byla ozářena svitem červených luceren. Dodnes mi však tento film v paměti nevyhasl, zvláště pak pocit stísněnosti z uzavřených pavilonů a neutěšeného, bezvýchodného postavení všech boháčových konkubín, toužebně čekajících na masáž nohou. Je otázka, jak by na mě tento film zapůsobil nyní.. Atmosféru citlivě dotvářela výborná hudba.

Troja (2004)

Grandiózní nic. Dávám body za pohled na flotilu na moři, souboj Achillea s Hectorem, důstojný i dojemný herecký projev P. O'Toolea a pár minut se Seanem Beanem.