Miláček (2012)

Na Miláčka jsem si troufla až po půl litru vína s kamarádkou. Bohužel ani alkohol ve mně nevznítil byť jen jiskřičku touhy po Robertu Pattinsonovi. Hereckým dámám to nekladu za vinu, ale i tak se nemohu ubránit označení " nepovedená adaptace Maupassantovy předlohy".

Francouzský polibek (1995)

Nebýt Meg Ryan, pošlu žánr romantické komedie do kopru. Kevin Kline je zde ohromně okouzlující... mám chuť nasednout na vlak, rozjet se kamkoli k francouzským vinicím a zakousnout se do bělostné bagety s hodně smradlavým sýrem.

Sólokapr (2006)

Na Woodyho poměry nuda. Promarněný Jackman i Johansson.

Stepfordské paničky (2004)

Knižní předlohu jsem nečetla (ale chystám se), takže od samotného filmu jsem ani příliš neočekávala. Takhle z toho vzešla nenáročná komedie se zajímavým námětem a hereckým obsazením. Možná až se seznámím s originálním Levinem, budu muset přehodnocovat...

Lady Jane (1986)

Můj první film s Helenou Bonham Carter, viděn v dětství na zájezdu do Londýna. Jak já si u něho pobrečela... Budu ho muset ještě jednou vidět a objektivněji posoudit.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Viděno před mnoha lety, nicméně hudbu Pink Floyd rozhodně můžu. Dodnes mám zaháknutou v paměti onu animovanou květinově erotickou scénu ke skladbě What Shall We Do Now . Bez animace Geralda Scarfa by filmová The Wall rozhodně nebyla tím, čím je.

Gladiátor (2000)

Na velkofilmy mě moc neužije, ovšem Gladiátor se Ridleymu povedl. V rámci žánru mu není co vytknout. Pro mě bonus v podobě J. Phoenixe.

Odcházení (2011)

Díky StarsFan, lépe bych to nenapsala.

Cela (2000)

Vizuálně vělmi povedené dílko. Snové scény byly vskutku nadpozemské, místy úchylné, rozhodně však originálně zpracované. To ostatní z Cely vem ďas... Abych se připojila k diskusi na téma J. Lopez: je to sice pěkná ženská, ovšem i přes její herecké limity jsem pořád radši, když filmuje, než když se dá do zpěvu...