• Krátkometrážní

Oščuščať (2009)

Я ощущал. Môj vrchol Art Film Festu 2010.

Proti proudu (2009)

Dôležitý film, ktorý je paradoxne (?) najtragickejší v momentoch, keď sa hlavné postavy usmievajú... a ktorého najčastejším anglickým titulkom je lož - "I`m not like that!"

Zombie Apokalypsa (2009)

Horda? Morda! Dejovo plytká ako všadeprítomné mláky krvi, ale za nabúšené tempo, choreografie súbojov a nekonvenčnú oslavu tradičných hodnôt (rodiny) si **** zaslúži.

Pád do tmy 2 (2009)

Ak bolo zámerom tvorcov nasrať Murrra, potom rozumne využili všetky účinné prostriedky, aby z pokračovania jedného z najlepších hororov posledných rokov urobili ofľusania hodný paškvil - debilný scenár, plný nesympatických postáv, chabé herecké výkony, zvýraznené lenivou réžiou a neuveriteľne odfláknuté technické kategórie, na čele s osvetlením, za ktorého vrchol považujem baterku, upevnenú v škáre medzi balvanmi a svietiacu postave do tváre, kým sa vysielačkou spája s ostatnými... Bohužiaľ, zámerom bolo zrejme čosi úplne iné a Murrrovo nasratie je len sprievodným javom. A dôvodom nízkeho hodnotenia.

Puf a Muf (1971) (seriál)

"Tebe sa to ježí, keď si mokrý!" Milé deti, vitajte na tripe Viktora Kubala a Nataše Tánskej! Rozprávkový skvost, ktorý si obľúbia aj vaši starší súrodenci, čo poznajú a vedia oceniť účinky omamných látok. Fenomén.

Rohy (1955)

"Ľaľa, Rohy!" Podarená satira s nadčasovým posolstvom! "Keď človek statočne robí a voľačo si aj prikradne, tak mu aj Pán Boh pomáha!"

Ivetka a hora (2008)

Neuveriteľne vďačná téma, veľmi zaujímavý objekt a tak nenápadné a nenápadité spracovanie, že v ňom vyzdvihovaná Ivetkina "normálnosť" takmer zaniká. Škoda.

Utajený (2005)

Veľavravný názov? Kto alebo čo je teda vlastne "utajený"? Nevieme, kto je páchateľ. (Majid? Jeho syn? Georges? Jeho syn?) Ale nevieme ani, kto je obeť! (Georges? Anne? Pierrot? Majid? Jeho syn?) Začiatok a koniec príbehu nám ostáva utajený tiež - prvý a posledný záber filmu nimi zjavne nebudú... Jediným jednoznačným je teda na filme Hanekeho zámer. Tajiť.

Rec 2 (2009)

Pekelne stupídny sequel vynikajúcej jednotky. Nemožne sa chovajúce postavy, slabučké herecké výkony, nedotiahnutá kombinácia zombie a inferno mytológie, rozpačitý rozjazd... Ale tá akcia, zopár neskutočne šťavnatých momentov a podarených ľakačiek mi nedovolia dať hodnotenie nižšie ako *** a netešiť sa na spôsob, akým tvorcovia ozvláštnia tretí diel.