Zabijáci lesbických upírek (2009)

Hlavní dvojka sem tam něco zahlásí, vede humorné diskuze nad gay mečem, ale to je prostě málo.Navíc upírky se pořádně ukáží až ke konci a nebýt toho, že si navzájem chvíli olizují krky, ani by člověk nepoznal, že jsou lesbické. Promarněný potenciál.

Breakout (2007) odpad!

A pak, že špatné filmy se točí jenom u nás. Tenhle film od odpadu nezachrání ani kozy Melanie Winiger.

Terra Nova (2011) (seriál)

Po dvoudílném pilotu (který dle zdejšího hodnocení patři k nejlepším dílům) mě nejdražší seriál všech dob na další sledování v nejmenším nenalákal. Takže fakt, že seriál dostal stopku, mě vůbec netrápí.

Alcatraz (2012) (seriál)

Po první sérii. Nový mysteriozní seriál z Abramsovy dílny, který navíc několika detaily (Hurley, tajemné klíče k tajemným dveřím, flasbacky) připomíná trošku Lost. Bez nich by to byl ale naprosto tuctový seriál o týmu detektivů, chytající sériové vrahy (tím se ale pořád ještě může stát). Úvodní a závěrečné dvoudíly perfektní - zbytek jen nutné zlo, kdy jsem už měl párkrát chuť se sledováním seknout, protože představa, že budu sledovat 300 dílů o 300 vězních (z nichž jen pár bude opravdu zajímavých) moc neláká. Každopádně lišák Abrams ví, kdy useknout první sérii a nalákat tak diváky na tu druhou (zdravíme Ztracené). 6/10

Ondine (2009)

Pohádkový příběh o tom, kterak rybář Colin z moře vylovil krásnou Alicju. Zní to sice fain, ale zas tak fain pecka to není. Scénář celkem nedomyšlený, postavy až na Ondine (Alicja) nezajímavé, a ikdyž je jasné, že nějaká pointa ke konci musí přijít, tak tady to nešťastné načasování a podání klíčového vysvětlení celkem skřípe. 5.5/10

Krakatit (1948)

Čapkův vizionářský román má v sobě ohromný potenciál, který Vávra těsně po válce přetavil celkem úspěšně v psychologické, lehce snové drama s (pro mě perkektním) Hogerem. Chytrým tahem bylo i obsazení nepříliš známých tváří do zásadních rolí (Linkers a hlavně božská Florence Marly!). 7/10

Bastardi 2 (2011)

Po zkušenosti s prvním dílem jsem naštěstí věděl do čeho jdu, a tak jsem si to doslova vychutnával, protože ta zábavnost druhých Bastardů je prostě nezměřitelná (Kdo nedostal u "střelby v lese" v závěru filmu záchvat smíchu, ať hodí kamenem). Smutnou skutečností ale je, že den po zhlédnutí Posledního zápasu Pepika Hnátka mi Magnusek a spol ukázali, že česká kina ještě musí ujít velký kus cesty, než v nich bude opravdu bezpečno.

Pan tělocvikář (2007)

Pro mě celkem nesympatická komedie s překvapivě slabým Scottem ( tahle postava dospělého dítěte stále se držícího máminy sukně asi nebyla to pravé - potřebuje hláškovat a tady se k tomu moc nedostával) , která je postavená na jednoduchém a podivném nápadu - vzájemném soupeření s Thorntonem o jednu ženu. No prostě to moc nefunguje. 2/10

Burke and Hare (2010)

Na komedii je tady hodně málo vtipných momentů a na drama (což by tomuhle námětu slušelo nejvíc) je to prostě moc odlehčené. Takže ten celkový výsledek je spíš zklamání, protože ten potenciál tady byl mnohem větší. 5.5/10

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Nadšené recenze nelhaly. Po skvělém seriálu servírují tvůrci i skvělý film, který udržel vysoce nastavenou laťku krátkých epizod a plátno mu opravdu sluší. Jestli takhle začne vypadat domácí tvorba, bude moje návštěva v kině asi častější. 8/10