Zuřivá salsa (2014)

Zvláštní to je hlavně tím, že tady tlouštík Frost tančí. Jinak hodně slabá romantika, kterou nezachrání ani sladká Rashida Jones.

Pan Holmes (2015)

Zajímavý nápad vyobrazit Holmese jako senilního dědu, zazděný v nudné formě tří prolínajících se příběhů. Velká škoda, už kvůli bravurnímu McKellenovi.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Digitální maglajs, který nespasí ani Thorinovo podivné šílenství, a protože jsem si během těch dvou filmů nevytvořil žádný větší vztah k postavám, tak ani těch pár úmrtí. Kdyby na přípravu měl Jackson víc času, kdyby studio nechtělo trilogii, ale max dvoudíl, mohlo být všechno veselejší.

Annie (2014)

Dobrý muzikál dělají hlavně chytlavé písničky a zajímavý děj. Tady nic z toho není. Být ale malá holka tak dvě hvezdy přihodím.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Kdysi se mi to líbilo rozhodně víc. To tempo a množství náhod mi teď tak úplně nesedlo, ale zase se musí uznat ta očividná inspirace pro pozdější Shawshank.

Mamon (2015) (seriál)

Na tuzemské poměry hodně dobré, ikdyž pár nedostatků se samozřejmě najít dá. Čeští tvůrci asi obšlehli severský originál se vším všudy, i s tou designovou chladností a božskou mytologií ocejchovaný pakt. Který ale v zemi, kde se penízky fasují v krabici od bot, působí fakt trochu mimo. Tři hvězdy by se mi ale zdály málo. S01-4/5

Nesmrtelný (2015)

Takové malé scífko se super nápadem, ale mizerným provedením. Kdysi jsem si říkal, že má Reynolds slušně našlápnuto, ale v posledních letech do čeho vleze, to pohřbí. Nevím jestli to je pořád ještě náhoda.

Mládí (2015)

Hodně těžký film. Napoprvé mě to těžce minulo, teď (2017) tenhle filosofický Grandhotel díky několika nekompletních zhlédnutích na HBO docela respektuju.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Kdo půjde na další klasickou Ritchieovku, bude zklamaný, protože dostane "jen" řemeslně výborné retro. Ale právě že nic víc.

Ant-Man (2015)

Ant Man je hlavně prvotřídní zábava, asi nejvíc z prozatímního Marvelího universa. Asi tam toho nakonec ten Wright zanechal víc než dost.